با پمپ باد جفت پیستون وابکو و عملکرد کمپرسور ها در کامیون ها آشنا شوید . قسمت اول


 
 
تهیه شده در وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی :

 

 

 

 

در این مقاله در نظر داریم به بررسی سیستم تراکم هوا و تاثیرات آن در ماشین های سنگین مانند کامیون و کامیونت بپردازیم .

 

سیستم هوای کمپرس شده توسط کمپرسور هوا در فرآیند ترمز و توقف کامیون اهمیت بالایی دارد .

اگر راننده کامیون یا فروشنده قطعات یا خدمات ماشین آلات سنگین هستید حتما تا بحال نام کمپرسور هوا در کامیون ها به گوشتان خورده است . از گذشته تا بحال بسیاری از عملکردهای وسایل نقلیه سنگین مبتنی بر باد با همان هوای فشرده شده توسط کمپرسور ها بوده است . فارغ از نام و برند کامیون ها خواه در قطعات کامیون مرسدس بنز آکسور یا قطعات اتگو یا قطعات مرسدس بنز آکتروس یا ...و یا لوازم یدکی کامیون اسکانیا و یا حتی لوازم یدکی کامیون های چینی مانند هوو و دانگ فنگ همه و همه دارای قطعه ای به نام کمپرسور هوا هستند که با نام هایی مانند پمپ باد نیز شناخته میشود .

اکثرا در سیستم باد و سیستم ترمز کامیون ها شاهد برند وابکو WABCO هستیم . اصولا به دلیل حساسیت سیستم باد و سیستم ترمز کمپانی های سازنده کامیون سعی در استفاده از بهترین کیفیت را دارند . بنابراین نام پمپ باد جفت پیستون وابکو , پمپ باد تک پیستون وابکو , کمپرسور جفت پیستون وابکو , کمپرسور تک پیستون وابکو را در بازار لوازم یدکی ماشین آلات سنگین بسیا خواهید شنید .

 

بسیار مهم است که خریداران پمپ باد وابکو و دیگر قطعات برند وابکو بدانند به دلیل محبوبیت برند وابکو در ساخت کمپرسورها و سیستم ترمز کامیون بسیازی از کارخانه ها علاوه بر کپی برداری غیر قانونی از برند وابکو , سعی در ایجاد اسم های مشابه مانند WABCC و WABCCO و WABBCO و ... داشته اند .

علاوه بر این کارکرد قدیمی , در برخی از خودرو های جدید و کامیون های مدل بالا با سیستم پیشرفته علاوه بر سیستم  ترمز , سیستم گیربکس  , تنظیم صندلی ها و دیگر تجهیزات بر هوای کمپرس شده توسط کمپرسور متکی میباشد .

بنابر این با در نظر گرفتن استفاده روز افزون هوای فشرده شده توسط کمپرسور هوا در بسیاری از خودرو ها علی الخصوص وسایل نقلیه سنگین و اهمیت بکارگیری این قطعات مبتنی بر هوای فشرده در امنیت وسیله نقلیه لازم دانستیم تا خلاصه ای از عملکرد و کارایی این سیستم ها را بررسی کنیم .

 

سیستم مبتنی بر باد و کمپرسور در کامیون ها شامل سه بخش میشوند :

 

  • پمپ باد که عده ای آن را با نام کمپرسور هوا  air compressor  میشناسند .

  • شیر تنظیم باد  air valve .

  • لوله متصل کننده فیلتر هواکش air filter به پمپ باد air compressor و از پمپ باد به فیلتر خشک کن که فیلتر خشک کن را هم عده ای با نام فیلتر خشک کن یا فیلتر ایر درایر air dryer filter میشناسند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب در مقاله قسمت دوم ...

 

 

تهیه شده توسط وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی