پمپ باد کامیون

 

 

 

بازرگانی یورو دیزل پمپ نماینده انحصاری پمپ باد وابکو WABCO AIR COMPRESSOR در ایران با شماره نمایندگی WB2014/36485 از وابکو آلمان میباشد . جهت اطلاع از :

 • قیمت پمپ باد کامیون بنز :
 1. قیمت پمپ باد اتگو ATEGO
 2. قیمت کمپرسور باد اکتروس ACTROS
 3. قیمت پمپ باد آکسور AXOR
 • قیمت پمپ باد کامیون ولوو :
 1. قیمت کمپرسور باد اف هاش  VOLOV FH12
 2. قیمت کمپرسور باد کامیون ولوو اف اچ  VOLVO FH13
 3. قیمت کمپرسور باد کامیون ولوو اف ام  VOLVO FM13
 • قیمت پمپ باد کامیونت
 • قیمت کمپرسور باد ماشین آلات راهسازی دویتس DEUTZ
 • قیمت پمپ باد ماشین آلات کت کترپیلار CATERPILLAR
 • قیمت پمپ باد ماشین سنگین کوماتسو KUMATSU
 • قیمت پمپ باد شکمن SHACMAN
 • قیمت پمپ باد کامیون داف DAF
 • قیمت کمپرسور باد اسکانیا SCANIA
 • قیمت کمپرسور باد هوو جدید هوو قدیم HOWO
 • قیمت پمپ باد دانگ فنگ البرز DONGFENG DFM ABBORZ
 • قیمت پمپ باد رنو میدلام RENAULT MIDLUM
 • قیمت پمپ هوا کامیون فاو FAW
 • قیمت کمپرسور هوا کامیون آمیکو AMICO

 

با توجه به وجود انواع مدل های اصلی و اورجینال ORGINAL - افتر مارکت AFTER MARKET - کپی COPY و ... حتما پیش از خرید پمپ باد کامیون و کمپرسور هوا ماشین سنگین تماس بگیرید تا قطعات تقلبی را به جای لوازم یدکی اورجینال به شما ارائه ندهند .

 

بازرگانی یورو دیزل پمپ EURO DIESEL PUMP CO.ltd  با داشتن بیش از 20 سال سابقه در ارائه پمپ باد و قطعات مربوط به سیستم باد کامیون ها و ماشین آلات راهسازی بنز ولوو اسکانیا هوو دانگ فنگ شکمن آمیکو داف مان رنو کوماتسو کترپیلار دویتس فاو و... و با اخذ نمایندگی از برند معتبر وابکو WABCO تا امروز توفیق ارائه خدمات شایانی به کامیونداران و سیستم حمل و نقل ایران را داشته است .

ارائه پمپ باد های اصلی و اورجینال با کیفیت وگارانتی معتبر توسط بازرگانی یورودیزل پمپ در بازار لوازم یدکی چراغ برق تهران باعث خوشنامی این بازرگانی معتبر در سراسر ایران است که بزرگترین وارد کننده پمپ باد کامیون در ایران است .

همچنین این بازرگانی به عنوان صادر کننده نمونه قطعات و لوازم یدکی ماشین آلات سنگین و راهسازی به کشور عراق و ایجاد نمایندگی در شهر بغداد توانسته نام برندهای معتبر نظیر وابکو WABCO و وادن VADEN را از طریق ایران به گوش کشورهای همسایه برساند و باعث افتخار برای ایرانیان باشد .

 

 

با پمپ باد جفت پیستون وابکو و عملکرد کمپرسور ها در کامیون ها آشنا شوید . قسمت اول


 
 
تهیه شده در وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی :

 

 

 

 

در این مقاله در نظر داریم به بررسی سیستم تراکم هوا و تاثیرات آن در ماشین های سنگین مانند کامیون و کامیونت بپردازیم .

 

سیستم هوای کمپرس شده توسط کمپرسور هوا در فرآیند ترمز و توقف کامیون اهمیت بالایی دارد .

اگر راننده کامیون یا فروشنده قطعات یا خدمات ماشین آلات سنگین هستید حتما تا بحال نام کمپرسور هوا در کامیون ها به گوشتان خورده است . از گذشته تا بحال بسیاری از عملکردهای وسایل نقلیه سنگین مبتنی بر باد با همان هوای فشرده شده توسط کمپرسور ها بوده است . فارغ از نام و برند کامیون ها خواه در قطعات کامیون مرسدس بنز آکسور یا قطعات اتگو یا قطعات مرسدس بنز آکتروس یا ...و یا لوازم یدکی کامیون اسکانیا و یا حتی لوازم یدکی کامیون های چینی مانند هوو و دانگ فنگ همه و همه دارای قطعه ای به نام کمپرسور هوا هستند که با نام هایی مانند پمپ باد نیز شناخته میشود .

اکثرا در سیستم باد و سیستم ترمز کامیون ها شاهد برند وابکو WABCO هستیم . اصولا به دلیل حساسیت سیستم باد و سیستم ترمز کمپانی های سازنده کامیون سعی در استفاده از بهترین کیفیت را دارند . بنابراین نام پمپ باد جفت پیستون وابکو , پمپ باد تک پیستون وابکو , کمپرسور جفت پیستون وابکو , کمپرسور تک پیستون وابکو را در بازار لوازم یدکی ماشین آلات سنگین بسیا خواهید شنید .

 

بسیار مهم است که خریداران پمپ باد وابکو و دیگر قطعات برند وابکو بدانند به دلیل محبوبیت برند وابکو در ساخت کمپرسورها و سیستم ترمز کامیون بسیازی از کارخانه ها علاوه بر کپی برداری غیر قانونی از برند وابکو , سعی در ایجاد اسم های مشابه مانند WABCC و WABCCO و WABBCO و ... داشته اند .

علاوه بر این کارکرد قدیمی , در برخی از خودرو های جدید و کامیون های مدل بالا با سیستم پیشرفته علاوه بر سیستم  ترمز , سیستم گیربکس  , تنظیم صندلی ها و دیگر تجهیزات بر هوای کمپرس شده توسط کمپرسور متکی میباشد .

بنابر این با در نظر گرفتن استفاده روز افزون هوای فشرده شده توسط کمپرسور هوا در بسیاری از خودرو ها علی الخصوص وسایل نقلیه سنگین و اهمیت بکارگیری این قطعات مبتنی بر هوای فشرده در امنیت وسیله نقلیه لازم دانستیم تا خلاصه ای از عملکرد و کارایی این سیستم ها را بررسی کنیم .

 

سیستم مبتنی بر باد و کمپرسور در کامیون ها شامل سه بخش میشوند :

 

 • پمپ باد که عده ای آن را با نام کمپرسور هوا  air compressor  میشناسند .

 • شیر تنظیم باد  air valve .

 • لوله متصل کننده فیلتر هواکش air filter به پمپ باد air compressor و از پمپ باد به فیلتر خشک کن که فیلتر خشک کن را هم عده ای با نام فیلتر خشک کن یا فیلتر ایر درایر air dryer filter میشناسند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب در مقاله قسمت دوم ...

 

 

تهیه شده توسط وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی