تصمیمات جدید مرسدس بنز دایملر در برابر اقدام بی ام وشرکت آلمانی Daimler AG یا همان مرسدس بنز خودمان روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد 1.1 میلیارد یوان (158.23 میلیون دلار) را در یک مرکز تحقیق و توسعه دوم در پکن مرکز سیاسی چین به منظور تسریع مدل سازی لوازم یدکی و قطعات خودرو مرسدس بنز در چین سرمایه گذاری کند.

دایملر در بیانیه ای گفت که مرکز تکنولوژی جدید نزدیک به مرکز مونتاژ موتور و کامیون های دایملر در پایتخت چین قرار دارد و انتظار می رود عملیات در سال 2020 آغاز شود.

چین، بزرگترین بازار خودرو در جهان، بزرگترین بازار دایملر در جهان است. مرکز فن آوری موجود در پکن در سال 2014 تاسیس شد.

هابرتس تروسکا، رئیس دایملر برای عملیات بیشتر در چین، گفت: "ما برای فرصت های رشد بیشتر در چین همچنان مثبت هستیم و سرمایه گذاری خود را ادامه خواهیم داد."

 

BMW بی ام و - هم  در ماه دسامبر، اولین سازنده جهانی خودرو برای به دست آوردن چنین گواهینامه ای در بازار سریع رشد می کند.

بمب گفت که BMW Mobility Service Ltd، یک شرکت تابعه متعلق به گروه BMW، مجوز سوارکاری خود را در چنگدو، پایتخت استان سیچوان در جنوب غربی چین، به دست آورد.

گروه BMW گفت که در ماه اکتبر، سهام خود را در سرمایه گذاری مشترک چین با شریک Brilliance China Automotive Holdings Ltd (1114.HK) افزایش می دهد تا از 75 درصد به 50 درصد برسد.

Bain & Co گفت که مشاوره با شرکت چینی در مورد قیمت 23 میلیارد دلار، بیش از همه بازارهای دیگر، با Didi Chuxing چین با 90 درصد از تمام رزروها غالب است.

دایملر آلمان (DAIGn.DE) در ماه اکتبر اعلام کرد که این شرکت با شرکت Geely Group جیلی که خودروهایش را در ایران بارها شاهد بوده ایم در حال سرمایه گذاری سوارکاری در چین است که نشان می دهد شرکت چینی پیشرفت خود را در زمینه روابط نزدیک تر با سازندگان خودروهای مرسدس بنز انجام داده است.

 

مدیر عامل شرکت نیکل و پالادیوم روسیه نوریل نیکل (Nornickel) طی پنج سال آینده برای رونق انتظار برای رونق بخشیدن به تقاضا از سازندگان وسایل نقلیه الکتریکی، مدیر عامل شرکت و سهامدار اصلی وی، ولادیمیر پوتینین، به رویترز گفت.

این شرکت که با وای برزیل به عنوان بزرگترین تولید کننده نیکل جهان شناخته شده است، به لطف عملیات قطب شمال غنی از منابع خود، سالهاست سود آور است، اما خروجی نسبتا پایدار به علت کاهش محتوای فلز در سنگ معدن است و بر آن تمرکز شده است بازسازی امکانات تولید.

او گفت که در حال حاضر، با استفاده از نیکل برای استفاده از آن در باتری وسایل نقلیه الکتریکی، Potanin فکر می کند که زمان مناسب برای افزایش تولید است.

این شرکت پشتیبانی قطعات بنز می تواند تولید نیکل و مس را 15 درصد افزایش دهد و تولید فلزات پلاتین (25 درصد) تا سال 2025 از سال 2017 به بعد اگر دو پروژه جدید را راه اندازی کند، تولید خواهد شد.

خروجی نیکل به تنهایی می تواند تا سال 2025 به 240،000 تن افزایش یابد از 210،000 تن در سال 2017. این 30،000 تن برابر با حدود یک سوم از تخمین Nornickel از کسری نیکل جهان در سال 2019 است.

این دو پروژه توسط Nornickel که 23 درصد کل تولید نیکل با کیفیت بالا را تشکیل می دهند و تولید کننده پالادیوم در جهان با 40 درصد است، مرحله سوم ارتقاء متمرکز Talnakh و خوشه جنوبی است، که ممکن است شروع تولید PGM.

پوتینین گفت، این پروژه ها به شرکت نیاز دارد تا هزینه سرمایه (سرمایه) را از 1.3-1.5 میلیارد دلار به 10.5 تا 11.5 میلیارد دلار در سال 2019 2019 برساند و همچنین امیدوار است که روسیه از برخی پروژه های Nornickel به عنوان بخشی از لیست پروژه های استراتژیک پشتیبانی کند فلزات و شرکت های معدنی در حال بحث با دولت هستند.

طرح سرمایه گذاری فعلی Nornickel شامل 6.5-7.5 میلیارد دلار برای برنامه سرمایه گذاری پایه و 2.5 میلیارد دلار برای برنامه محیط زیست است. این برنامه ها یک اولویت هستند و انتظار می رود که 1 میلیارد دلار به درآمد اصلی در سال های 2019-2020 افزوده شود و تولید نیکل و PGM را تا 5 درصد افزایش دهد.

اگر Nornickel دو پروژه جدید را پیش ببرد، پوتانیین می گوید که می خواهد مطمئن شود که سود سالیانه سود شرکت در سالهای سرمایه گذاری بالا توزیع می شود، در حالی که بقیه لوازم بنز برایطول 4-5 سال آینده باقی می ماند. برنامه محیط زیست در سال 2020-2021 به حداکثر می رسد.

او گفت که هیچ برنامه فوری برای بحث در مورد سود سهام با غول آلومینیومی Rusal وجود ندارد که در Nornickel 28 درصد است. پتانیین مالک 34 درصد سهام دارد.

پتانیین همچنین گفت که او قصد دارد حداکثر مقدار تکنولوژی دیجیتال را به Nornickel معرفی کند، که می تواند به آن کمک کند که یک تکه بزرگتر از بازار برای عرضه وسایل نقلیه الکتریکی (EV) تولید کند.

پتانیین گفت، این شرکت اخیرا موافقت کرد که با BASF آلمان در بازار باتری اروپایی EV همکاری می کند و می تواند چنین مشارکت هایی را در بازارهای دیگر انجام دهد.

Nornickel همچنین در مورد پالادیوم، که در کاتالیزورهای خودکار کاهش خودکار برای خودروهای بنزینی استفاده می شود، در میان محدودیت های تسلیحاتی سخت تر استفاده می شود. قیمت پالادیوم در روز جمعه در رکورد بالا در لندن قرار دارد.

Nornickel و روسیه Platinum، شرکتی که توسط بازرگان روسی Musa Bazhaev پشتیبانی می شود، در حال بررسی یک پروژه مشترک با نام Arctic Palladium هستند که می تواند یکی از بزرگترین تولید کننده های PGM در جهان شود.

اینپوتینین در ادامه افزود که هزینه - با توجه به مطالعات امکان سنجی که هنوز آماده نیست - به طور بالقوه می تواند به 6 میلیارد دلار برسد و بنابراین می تواند به شرکای دیگر نیاز داشته باشد. انتظار می رود در نیمه دوم سال 2019 تصمیم گیری جدیدی را از طرف کمپانی بنز در برابر این اقدامات رقیبش بی ام و شاهد باشیم .

.