توربوشارژر کوچک ولی پر قدرت


نهیه شده توسط وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی :

 

 

توربوشارژرها قدرت دهندگان کوچک موتور

 

 

 

 

 

 

حتما  برای شما هم اتفاق افتاده که شنیده اید تویوتا یا بی ام و خودرویی رو عرضه کرده با دو توربوشارژر و یا دنا و سمند در ایران به توربوشارژ مجهز شده یا خواهند شد  .

یا هنگاهی که نام توربونتیکس و گرت و هلست   Holset   Garrett  Turbonetics را میشنوید که توربوشارژری با این برند ها بر روی خودرویی نصب شده .

اولین سوالی که به ذهن شما خطور میکند این است که این توبوشارژر اصلا چیست ؟ یا چرا تربوشارژرها حتی امروزه هم به عنوان برگی برنده برای خودرو ها محسوب میشوند ؟ یا چرا برندی با نام تویوتا یا بی ام و یا مرسدس بنز با این همه آپشن باید به توربوشارژ های خود افتخار کنند ؟

قبل از همه چیز لازم به ذکر است که بر خلاف این چیزی که اکثر مردم فکر میکنند این دو قطعه  با نام های توربوشارژر و سوپر شارژر اگرچه وظیفه یکسانی رو در خودرو برعهده دارند ولی از لحاظ ساختار یکی نیستند . که در ادامه مطلب به تفاوت این دو نیز خواهیم پرداخت .

 

 

وظیفه توربوشارژر چیست؟

 

توربوشارژر وظیفه دارد توان خروجى موتور را افزایش مى دهد. عموما حرکت سمت پایین پیستون موجب کشیده شدن هوا به درون موتور مى شود پس از آن هوا با سوخت ترکیب مى شود . توربوشارژر یا دمنده هوا باعث میشود تا هوای موجود در سطح محفظه پیستون افزایش یافته و احتراق کاملتری شکل بگیرد .

در توربو شارژر دو توربین وجود دارد که بر روى یک شفت مشترک نصب شده اند یکی از آنها  محفظه ورودی هوا و یکی دیگر محفظه خروجی هوا میباشند ..

گازهاى خروجى از اگزوز باعث چرخش توربین است  که باعث مى شود کمپرسور بچرخد . کمپرسور هوا را به داخل موتور هدایت مى کند .

افزایش هوایی که وارد موتور خودرو مى شود همراه با حجم  بیشتر سوخت احتراق را کامل تر و  قدرت خروجى موتور را افزایش مى دهد.

 

 

 

 

 

 

 

چه خودروهایى میتوانند از توربوشارژر بهره ببرند  ؟

 

توربوشارژ در گذشته تنها در خودرو های سنگین و ماشین های مسابقه ای بکار میرفت . دلیل این کار هم این بود که نمیتوانیتند محفظه سیلندر رو به اندازه ای افزایش دهند که هوای کافی بررای احتراق در توان بالای موتور شکل گیرند . درنتیجه با ثابت نگه داشتن حجم سیلندر توسط توربوشارژر سعی در افزایش حجم هوای ورودی به محفظه پیستون میکردند .

 

توربوشارژر به یک موتور در ابعاد کوچک اجازه مى دهد تا قدرتى معادل یک موتور در ابعاد بسیار بزرگ را تولید کند .معمولا موتورهاى داراى توربوشارژر به سوخت بالا و  اکتان بالایی هم  نیاز دارند.

در بین خودرو ها بیشتر موتورهاى دیزلى از توربوشارژر بهره میبرند .

 

 

 

 

 

و اما تفاوت بین توربو شارژر و سوپر شارژر :

 

در ساختار کلی هردو یکی هستند ولی سوپر شارژ ها قدرت خود را به طور فیزیکی توسط تسمه ای متصل شده به موتور دریافت میکنند و هوای ورودی به سیلندر را افزایش میدهند .

سوپرشارژر معمولاً در خودروهاىی که احتیاج به قدرت بسیار زیادى دارند مورد استفاده قرار میگیرد .

ولی در مورد توربوشارژ ها داستان کمی متفاوت است .  توربوشارژ ها حرکت و توان خود را توسط هوای ورودی و خروجی از موتور تامین میکنند و و هیچگونه محرک مکانیکی در ورودی و خروجی آنها وجود ندارد .

 

اگرچه هردو یک وظیفه را برعهده دارند ولی به دلیل استهلاک بسیار پایین تر توربوشارژر ها امروزه تنها در موارد معدودی مانند خودروهای درگ شاهد بکارگیری سوپرشارژر میباشیم .

 

علاوه بر همه این مطالب باید متذکر شویم که توان های مختلفی برای توبوشارژر ها در نظر گرفته میشود که این توان ها بر اساس واحد وات ومتناسب با قدرت موتور میباشد .

اگر این تناسب رعایت نشود موجب بروز مشکل در خودرو خواهد شد .

 

 

 

تهیه شده توسط یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی