تویوتا راو 4 هیبریدی در راه ایران


تهیه شده توسط وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی :

 

تویوتا راو 4 هیبریدی به زودی در جاده های ایران

 

 

نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش تویوتا در ایران در نمایشگاه خودرو تهران امسال یک کراس اوور جدید را معرفی کرده است که به در آینده نزدیک توسط این شرکت وارد بازار خواهد شد.

 

این اقدام که  شرکتی  که  پشتیبانی قطعات تویوتا رو بر عهده دارد اقدام به واردات خودرو های کمپانی تویوتا میکند نوید خودروی تویوتایی رو میدهد که قطعات آن اگرچه هیبریدی ولی به راحتی برای مشتریان فراهم خواهد بود .

 

 

 

ورود تویوتا راو ۴ هیبریدی به بازار کشور را از قبل می شد حدس زد چون نه تنها تمامی شرایط ورود به کشور را دارد بلکه این روزها که با قانون منع واردات خودروی بالای ۲.۵ لیتری شاهد عدم حضور شاسی بلندهای قدرتمند (به جز بی ام و) در بازار هستیم تمامی رقبای راو ۴ دارای موتورهای ضعیفی هستند که چندان انتظارات افراد اهل شتاب گیری و لذت رانندگی هستند را برآورده نمی کند بنابراین راو ۴ هیبریدی می تواند با موتور قدرتمند و البته کم مصرف خود در بازار ایران بدرخشد .

 

 

 

 

 

 

راو ۴ هیبریدی از نظر ظاهری تفاوت زیادی با نسخه بنزینی ندارد و تنها در داخل کابین شاهد تودوزی تک رنگ هستیم و این در حالی است که مدل های بنزینی دارای تودوزی دو رنگ هستند . همچنین در این مدل عقربه دور موتور سنج وجود ندارد.

در خصوص قوای فنی این خودرو باید به یک موتور بنزینی ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر اشاره کرد که می تواند ۱۵۵ اسب بخار قدرت را در ۵۵۰۰ دور  و ۲۱۰ نیوتن متر گشتاور را در ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۰ دور  تولید کند .

 

 

 

علاوه بر این در راو 4 دو موتور برقی با قدرت ۱۴۳ و  ۶۸ اسب بخار و گشتاور ۲۷۰  استفاده شده است.

البته مجموع قدرتی که به چرخ ها می رسد ۱۹۸ اسب بخار است که این خودرو را قادر می سازد در ۸.۳ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند .

حداکثر سرعت راو۴ هیبریدی نیز ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است .

 

 

تهیه شده توسط وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی