تویوتا کرولا بار دیگر در رقابت تنگاتنگ به عرصه آمدماشین محبوب ترین جهان برای گرفتن ورزش های جدید و بسته های کلاسیک مدل در اروپا. در دسترس بودن استرالیا هنوز در این مرحله تایید نشده است.

تویوتا اروپا یک جفت مدل جدید کرولا را برای نمایش موتور ژنو نشان داده است، که با توجه به اولویت خریدار، دو طعم بسیار متفاوت را ارائه می دهد.

در ابتدا Corolla GR Sport (نقره ای) که در مفهوم مشابه Hyundai i30 N-Line یا Ford Focus ST-Line است - به نظر می رسد و تجهیزات بدون هیچ گونه ارتقاء نیروی ترانسفورماتور ارائه می دهد.

ویژگی های کلیدی این بسته ورزشی عبارتند از: جلو پنجره جلو با رنگ کروم تیره، دامن های پایین و دیافراگم عقب، آلیاژهای مسطح 18 اینچی، شیشه های محافظتی عقب، چراغ های LED، چراغ های جلو و منحصر به فرد Dynamic Grey با رنگ سقف سیاه گزینه

در داخل، کرسی های ورزشی ویژه با درجهای پارچه ای سیاه و سفید و چرمی (که به طور کامل در چرم کامل موجود می باشد) وجود دارد، همراه با دوخت قرمز بر روی داشبورد، فرمان و چرخش.

مدل کورولا دومین مدل برای پیوستن به گروه اروپایی GR Sport می باشد که نخستین خودروی هیبریدی یاریس در نمایشگاه اتومبیل پاریس 2018 است.

خریداران اروپایی قادر خواهند بود از ژانویه 2020 دست خود را بر روی کرولا GR Sport دریافت کنند و در هر دو نوع هاتاکبن و سبک های ورزشی واگن تورینگ ورزشی با موتورهای هیبریدی 1.8 لیتری و 2.0 لیتری در دسترس قرار گیرند.

همانند مدل های مختلف، به دنبال یک مفهوم مشابه، کرولا می تواند یک ارتفاع 20 میلی متری بالاتر را برای اصطکاک بیشتر، مخالف با ضربه گیر با تسمه های سبک اسکید در جلو و عقب، چرخ های آلیاژی 17 اینچ، شیشه های عقب خودرو، چراغ ها و چراغ های LED.

دیگر ویژگی های مدل خاص شامل صندلی های پارچه ای دوتایی منحصر به فرد، دکوراسیون کابین تزئینی چوبی و صفحه نمایش 7. 0 اینچ سرگرمی در مقایسه با استاندارد کرولا واگن Euro-market است.

به گزارش تیم تحقیق و توسعه یدک بین این مدل در واقع به نام Trek Bicycle نامگذاری شده است، یکی از محبوب ترین برندهای دوچرخه جهان که در حال حاضر حدود 1.5 میلیون واحد در سال فروخته است. تویوتا به عنوان یک وسیله نقلیه پشتیبانی برای تیم های دوچرخه سواری مردان و زنان در حین مسابقات دوچرخه سواری اروپا، کورللا پیاده را انجام داده است.

هر دو قدرت 1.8 لیتری هیبریدی و 2.0 لیتری هیبریدی Powertrains با کرولا Trek در دسترس خواهد بود، با نوع واگن متقارن برای فروش در اروپا از ماه اوت.

استرالیا
سخنگوی تویوتا استرالیا گفت که مدل های کرولا GR Sport و کرولا TREK در این مرحله برای بازار استرالیا بعید است.

"این چیزی است که ما بیشتر مطالعه خواهیم کرد، ادامه داد."

"تا آنجا که به محصول آینده GR مربوط می شود، هدف اصلی ما با معرفی هر محصول مارک GR، این است که باید عملکرد قابل توجهی را در مقایسه با خط استاندارد بالا داشته باشد.

با این وجود ما نمی توانیم مدل GR Sport را مانند مدل کورولا که بر تغییرات زیبایی شناسی و تعلیق متمرکز شده است، رد کنیم، اگر تقاضای بازار قوی وجود داشته باشد. "