تویوتا GRMN زیر برند از ماشین های کاربردی شروعی امیدوار کننده است و فقط متاسفانه در استرالیا نخواهد بود !درباره مایک داف با آنچه که ما فقط می توانیم تصور کنیم، یک تصادف به صورت کیهانی بود، ما تویوتا یاریس GRMN را همان هفته که تویوتا Gazoo مسابقه در 24 ساعت اول Le Mans را برای اولین بار برداشت.

با توجه به این که GRMN مخفف نامزدهای رانندگی Gazoo Racing از نام تجاری Nürburgring است، ما اطمینان داریم که دیگر محصولات تویوتا را به فروش می رسانیم. البته مشخص است که ارتباطی بین خودروی قدرتمند TS050 LMP1 و این هاتچبک عملکرد کم کامپکت وجود دارد.

یادداشت سردبیر: شما در حال خواندن یک داستان با عنوان ماشین و راننده آمریکایی هستید. ما هر ماه داستان های C / D خود را به شما می آوریم، متمرکز بر وسایل نقلیه ای که ما هنوز رانندگی نمی کنیم یا مدل هایی که در استرالیا ارائه نمی شوند. در صورت مناسب، اندازه گیری های متریک را برای مرجع اضافه خواهیم کرد، اما گرامر و اصطلاحات در غیر این صورت بدون تغییر باقی خواهند ماند.

Yaris GRMN به طور انحصاری در اروپا به فروش می رسد و فقط به 400 واحد محدود می شود و تلاش می کند که تویوتا به اثبات برسد که می تواند خلبان داغ باشد. این یک جزء ویژه در بهترین سنت از چنین چیزهایی است، که از یک غربالگری از مواد ژنتیکی ساخته شده است که دکتر فرانکنشتاین افتخار می کند.

بدن نسخه استاندارد دو درب از مشخصات پایه یاریس است که با نوعی گرافیک زاویه ای است که اواخر دهه 1980 به ذهن متبادر می شود. قدرت از یک نسخه سوپروایزر 1.8 لیتری Inline-4 تویوتا است که توسط لوتوس برای تولید 209 اسب بخار (156 کیلو وات) تنظیم شده است، کمی کمتر از Elise.

خروجی آن به چرخ های جلو از طریق یک گیربکس دستی شش سرعته و دیفرانسیل لغزش محدود Torsen ارسال می شود.

در حالی که به دور از کامل است، GRMN سرشار از شخصیت است. در واقع، ما تلاش می کنیم تا بهترین راه برای تجربه برخی از جاده های باریک و بریتیش بریتانیا را که ما آن را رانندگی کرده ایم معرفی کنیم. ترکیبی از یک ماشین کوچک و یک موتور قدرتمند است که سخت است از خسته شدن از آن، و چهار سوپر شارژ طبیعت همیشه مشتاق Yaris بسیار خوب است.

در حالی که تویوتا ادعا می کند که زمان کاهشی 6 تا 4 درصدی صفر تا صد کیلومتر بر ساعت (0 تا 100 کیلومتر در ساعت) در محدوده مرجع برای جوشکارهای شلوغ اروپایی قرار دارد، اما GRMN از سریعتر از همه رقبای توربوشارژ خود، سریعتر از قبل انتظار می رود. که موتور سوپر شارژ آن را پاسخ می دهد، بدون هیچ گونه انقباضی یا تنگی بالا، که بسیاری از آنها نمایش می دهند.

این یاریس تمیز را از بیکار به 7000 دور در دقیقه بارگیری می کند، با استفاده از سخت تر از برخی از صداهای خشمگین عصبانی از خروجی مرکز خروج پاداش.

گیر گرفتن بیشتر از یک مسئله است، اما به شیوه ای خوب، همانطور که شاسی GRMN به سختی برای تحویل این اسب ها به نوعی نظم می پردازد. تنظیم شاسی به طور قابل توجهی با شرکت Euro Yaris مقایسه شده است، با 60 درصد چشمه های سفت و سخت، سیلندرهای عملکرد Sachs و یک نوار ضخیم تر جلو ضد رول.

کیفیت سواری بسیار معقول برای چیزی بسیار پایین و محکم است، اما با وجود 17 اینچ لاستیک Bridgestone Potenza RE050A، یاریس برای کشیدن تلاش می کند، گشتاور را بر روی رانش ها نشان می دهد و احتمال بالقوه پایین آمدن را در گوشه های تنگ تر نشان می دهد.

محدود شدن لغزش در چرخش سریعتر کمک می کند، به ویژه در شرایط بارانی که مشاهده کردیم. باران بریتانیایی نیز فرصتی برای تجربه ی جدیدی از یخچال و فریزر یاریس را به دست آورد که در تلاش برای غلبه بر کمبود آن در سطح زمین جابجا می شود و با سرعت عمل جراحی سرعت می گیرد.)

اما ویژگی جذاب GRMN این است که آن را هیجان انگیز می بیند حتی زمانی که آن را به سختی رانده شده است. فرمان رک سریع تر از Yaris استاندارد است و اگر چه وزن سیستم کمک الکتریکی نور کمی برای سلیقه ماست، اما دقت چشمگیر و بازخورد قابل ملاحظه ای را ارائه می دهد.

پدال ترمز به طور مشابه در رانندگی معمولی مقاومت نداشت اما تحت استفاده سخت تر از ماشین تشویق شد. انتقال دستی یک عمل کوتاه و نرم و صاف است، اما چرخ دنده کلی به نظر می رسد بسیار بالا است. ما با خوشحالی می توانیم برخی از توانایی های آرام کروز را که توسط چرخ دنده های شش بلند ارائه شده اند، داشته باشیم - که موتور تنها 2400 دور در دقیقه با سرعت 60 مایل در ساعت (97 کیلومتر در ساعت) را برای یک مجموعه نسبتا انعطاف پذیر به کار می برد تا بیشتر از شور و شوق موتور گردش

و در عین حال رضایت از تجربه رانندگی، کلید جذابیت GRMN است، بقیه یاریس با پایه ریاضت با پلاستیک سخت و نرم، پایه اساسی است؛ یک رابط صفحه لمسی ناشناخته؛ و یک سیستم صوتی که تلاش می کند خود را در کابین buzzy شنیده شود.

صندلی میکرفیبر هیپ هاپ و کابین خیاطی و صندلی پیچیده با چرم خوب، تقریبا همه چیز را از کابین GRMN از استاندارد ییرس 1.0 لیتری سه سیلندر که هزینه آن کمتر از نصف است، مشخص می کند.

قوانین قیمت گذاری شما باید پیروی کنید

وضعیت محدود محدود GRMN بر اساس برخی از قیمت گذاری بسیار محکم است. این به دلیل هزینه قطعات و توسعه در برابر حجم تولید کم است، و همچنین به دلیل لوتوس درخواست حق بیمه قیمتی برای استفاده از نسخه خود را از موتور خود تویوتا است.

اما در حدود 29000 دلار (AU $ 39،130) در انگلستان - قبل از 20 درصد اجباری ملکه - هیچ انکار نمی کند این Yaris گران قیمت است، حتی با توجه به تحمل اروپا برای قیمت های بالاتر. (توجه: اصلیترین یاریس در استرالیا 22،570 دلار ZR است.)

خبر خوب این است که ما قول داده ایم که مدل های GRMN بیشتری ارائه شود و ما گفته ایم که آنها بسیار ارزان تر خواهند بود.

مشخصات فنی:
نوع وسیله نقلیه: موتور جلو، چرخ جلو، 5 نفره، دوچرخه دوچرخه
قیمت پایه پیشنهادی (انگلستان): 29،000 دلار
نوع موتور: DOHC 16-valve inline-4 سوپر شارژ و بین مخلوط، بلوک آلومینیومی و سر، تزریق سوخت پورت
جابجایی: 110 فوت مکعب، 1798 سی سی
قدرت: 209 اسب بخار 6800 دور در دقیقه (156 کیلو وات)
گشتاور: 184 پوند فوت در 4800 دور در دقیقه (249 نانومتر)

انتقال: راهنمای 6 سرعته
ابعاد:
فاصله دوچرخه: 98.8 در (2509 میلیمتر)
طول: 155.3 در (3944 میلیمتر)
عرض: 66.7 در (1694 میلیمتر)
ارتفاع: 59.4 در (1508 میلی متر)
حجم بار: 10 فوت فوت مربع (283 لیتر)
وزن کم (C / D est): 2550 پوند (1156 کیلوگرم)

عملکرد (C / D EST):
صفر تا 60 مایل در ساعت: 6.2 ثانیه (97 کیلومتر در ساعت)
صفر تا 100 مایل در ساعت: 15.0 ثانیه (160 کیلومتر در ساعت)
ایستاده º-مایل: 14.5 ثانیه (402 متر)
سرعت بالا: 143 مایل در ساعت (230 کیلومتر در ساعت)

EPA FUEL ECONOMY (C / D EST):
ترکیبی / شهر / بزرگراه: 31/28/35 mpg (7.5 / 8.4 / 6.7 لیتر / 100 کیلومتر)