رشد صنعت جهانی خودرو در سالهای اخیرصنعت خودرو جهانی به طور مداوم در حال رشد است. فن آوری هایی مانند حمل و نقل متصل، تجربه رانندگان هوشمند طراحی شده ، سیستم های مدیریت باتری برای هیبریدی ها بهبود یافته و بهره وری سوخت بهتر، صنعت خودرو را اصلاح می کند. نوآوری هرگز متوقف نمی شود!

تولید کنندگان وسایل نقلیه باید در شرایط تست نامطمئن با افزایش پیچیدگی در نتیجه طیف گسترده ای از محصولات موجود به مشتری، تغییر فن آوری های جدید ، افزایش فشار به نوآوری، نگرانی های زیست محیطی و جهانی سازی کار کنند.

  • مهندسی و طراحی صنعتی قطعات خودرو مبتنی بر شبیه سازی با الگوگیری از طبیعت :

مهندسان به طور مداوم در معرض فشار برای توسعه محصولات مقاوم در برابر آینده هستند. از این رو حیاتی است که متخصصان حق را با هم ترکیب کنند که می تواند چندین رشته مهندسی را در زمینه برنامه های کاربردی به چالش کشیدن ترکیب کند که منجر به تولید سریع تر می شود.

مهندسی مبتنی بر شبیه سازی محصولات را در یک محیط بدون ریسک توسعه می دهد. این یک روش سریع و ارزان تر برای تست محصولات است زمانی که انتظارات بالا هستند و شکست می تواند فاجعه آمیز باشد. تحرک کلید تضعیف زمان timarket است، زیرا گردش کار از طراحی به نمونه اولیه را تسریع می کند.

چندفیزیک COMSOL مهندسین خودرو را قادر می سازد تا به طور دقیق در مورد مفهوم طراحی به تولید دست یابند و از قابلیت های مجازی سازی مجازی که ارائه می دهد، به طور کامل بهره مند شوند. با مهندسین کمفیلد چند فازی، می توان الکترومغناطیس را با انتقال حرارت، مکانیک ساختاری، جریان سیال و سایر پدیده های فیزیکی متصل کرد، که به آنها اجازه می دهد مشکلات دنیای واقعی را حل کنند.

یک برنامه کولر ترموالکتریک یکی از 50 نمونه کاربردی در COMFS Multiphysics است. کاربر می تواند هندسه های مختلف، تنظیمات ترموکوپل و انتخاب مواد را به منظور تعیین گزینه ایده آل کولر برای یک پیکربندی خاص و یا طراحی بهینه سازی برای بهترین عملکرد آزمون.

به عنوان مثال، محققانی که در صنعت خودرو کار می کنند، از خوردگی مطالعه COMSOL Multiphysicsto در قطعات خودروی موجود در پانل ماشین استفاده کرده اند. شبیه سازی کمک می کند پژوهشگران بررسی واکنش های الکتروشیمیایی در سطح ناخن ها، تجزیه تجزیه در ورق فلز، و درک اثرات هندسه در روند خوردگی.

  • چند نکته درباره طراحی فیزیکی برای همه

مهم است که از متخصصانی طراحی که اغلب برای خدمت به کل سازمان در حین پوشش یک طیف متنوعی از نیازهای شبیه سازی استفاده می کنند، از طریق شبیه سازی به یک گروه بزرگتر از مردم، حمایت کنند. آخرین نسخه COMSOL Multiphysics و سازنده نرم افزار آن در ژاپن و کره جنوبی ، کارشناسان شبیه سازی را با ابزارهایی که برای تبدیل فیزیک دقیق و مدل های ریاضی خود به برنامه های شبیه سازی آسان برای استفاده توسط هر کس در سازمان و فراتر از آن، فراهم می کنند.

طراحان خودرو می توانند به راحتی یک رابط کاربری ساده بر اساس مدل خود ایجاد کنند تا هر کسی در تیم توسعه محصول، شرایط مختلف و تنظیمات مختلف را آزمایش کند. با توجه به اینکه صنعت خودرو سازی رقابتی است، ساخت برنامه های شبیه سازی برای یک تیم تمام، طراحان را قادر می سازد که تخصص خود را به راحتی در دسترس قرار دهند و منابع را برای توسعه مفاهیم جدید آزاد کنند.

کارشناسان فروش باید به راحتی بتوانند شبیه سازی های خود را به مرحله فروش برسانند تا به یک گروه بزرگتر دسترسی پیدا کنند. این یک واقعیت است که به لطف افزونه Application Builder به COMSOL Multiphysics برای ایجاد برنامه های شبیه سازی و معرفی COMSOL Server برای توزیع آنها از طریق یک مشتری COMSOL یا مرورگر کمک می کند.

برنامه های شبیه سازی صنعت خودرو سازی به سرعت در حال گسترش به کشور های درحال توسعه ای مانند ایران نیز هست .