سال بد تویوتا در استرالیا 

تویوتا و حضورش در استرالیا ، به تدریج خطوط مونتاژ خود را تا سال 2017 قطع می کند و تأکید می کند که مرگ آهسته تولید خودرو در استرالیا می تواند نشانه ای از هشدار برای رکود اقتصادی باشد. تویوتا اعلام کرده است که برای توقف خاموش شدن در ایالت ویکتوریا جنوبی در حالی که محکومیت دلار استرالیا برای استحکام آن شد، ضربان قلب تولید قطعات تویوتا هنوز هم  جریان دارد .

جهان در حال تهیه بدهی ها و نیروهای عقب  مانده است. این یک سال بسیار مهم برای صنعت خودروسازی استرالیا است. یک سری اخبار بد برای بازار خودرو استرالیا: ماه مه گذشته، فورد تصمیم خود را مبنی بر تعطیل کردن تمام تولید در استرالیا اعلام کرد و در ماه دسامبر ژنرال موتورز نیز اعلام کرد که همانند است.

 

حدود 2500 کارمند تویوتا مشاغل خود را از دست خواهند داد. تاثیر اقتصادی، با این حال، بسیار فراتر از آنچه تصور می شود در حال حاضر با نرخ بیکاری در بخش تولید خودرو و حتی دورتر از آن است. این امر می تواند به طور کامل از 21 ملیارد دالر امریکایی (19 میلیارد دلار) از اقتصاد ملی پاک شود، در حالی که تعداد 2000000 شغل در معرض خطر قرار دارد: حتی بخش هایی از حمل و نقل، تدارکات و سایر خدمات کسب و کار.

 

پروفسور جان اسپره، مدیر اجرایی مرکز کارآموزی استرالیا، مرکز تحقیقات نوآوری و اجتماعی، در حال حاضر در حال حاضر واقعا در حال تجربه برخی از بدترین شرایط اقتصادی است که کشورهای دیگر مانند بریتانیا و بخش هایی از اروپا با آن روبرو شده اند. دانشگاه آدلاید.

به گفته وی، ایالت های ویکتوریا و استرالیا جنوبی که عمدتا به تولید می انجامد، ممکن است به زودی به رکود اقتصادی تبدیل شود.

او به بی بی سی گفت: "این مرگ صنعت ماشین سازی است که ما آن را می دانیم." وی افزود که تأثیر بر نیروی کار قطعا "به شدت جابجایی خواهد شد زیرا تعداد بیشتری از مردم بیکار بلندمدت را تجربه می کنند این امر اثر ورود خودروهای با برند چینی مانند جک jac  و برلیانس و لوازم مربوط به آنهاست که بدون تولید در استرالیا مستقیما از چین وارد استرالیا میشوند ".

"ما باید برخی از زمان ها را شناختیم که آینده تولید مونتاژ در ساخت ماشین محدود است و ما باید برای این روز آماده شویم" - Prof Roy Green UTS Business School.

حزب کارگر معتقد است که استرالیا اکنون می تواند رکود بزرگ بعدی را پس از سال های 1930 نشان دهد. دولت با توجه به شرایط روشن می کند که در حال برنامه ریزی برای کمک به کارگران است که ممکن است تحت تأثیر چنین رکود قرار بگیرند.

پس چه چیزی ممکن است به 50،000 نفر برسد، 2017 سالی بد برای نماینده تویوتای استرالیا ؟

مطالعات تحقیقاتی بی طرف و کاملا دانشگاهی نشان می دهد که یک سوم کل بیکاران در این نوبت حوادث در بخش تولید خودرو هرگز دوباره کار نخواهد کرد. با این حال، به اعتقاد پروفسور روی گرین، دبیر دانشکده بازرگانی دانشگاه فناوری سیدنی، ممکن است امید به چندین نفر دیگر باشد.

"ما باید برخی از زمان ها را شناختیم که آینده تولید مونتاژ در ساخت ماشین محدود است و ما باید برای این روز آماده باشیم." او گفت: "ما این کار را نکردیم، اما هنوز هم برای سازماندهی گذار موفقیت آمیز برای کارگران درگیر، برای صنعت و در واقع برای آینده تولید استرالیا است."

بسیاری از سیاستمداران، مانند کلوین تامسون، کارمند کارفرمای فدرال، احساس می کنند که نیاز به محدودیت در افزایش کارگران خارجی است و مردم محلی بیکار باید ابتدا فرصت ها را ارائه دهند.

"ما در حال حاضر 700،000 استرالیایی از کار، ما افزایش بیکاری، به طوری که آن را کاملا دیوانه برای ما را به ادامه به اجرای برنامه های کارگر مهاجر در سطح رکورد است که ما شده اند،" او می گوید.

با این حال، بسیاری معتقدند که بخش خدمات پویا استرالیا چیزهایی را نورد می کند و رونق اقتصادی را حفظ می کند. برخی از سردبیران اقتصادی معتقدند که در مورد عبور صنعت که محصولاتش تقریبا تقاضای زیادی در کشور نداشت، نمی توانست احساس نارضایتی کند.

همانطور که استرالیا سرنوشت اجتناب ناپذیری اش را رکود صنعت خودرو در بر می گیرد ، ما با بسیاری از سوالات مواجه هستیم : آیا رکود اقتصادی به شدت پیش بینی می شود که اقتصاد استرالیا را تهدید کند؟

این اقتصاد اگرچه شباهت زیادی به اقتصاد ایران ندارد ولی میتوان از آن به عنوان الگویی برای اقتصاد خصوصی علی الخصوص در صنایع خودروسازی در ایران استفاده کرد .