سری جدید و قدیم همه قطعات تویوتا یاریس - لوازم یدکی لندکروز و موتور کمری 2007


  1. لوازم یدکی لندکروز
  2. قطعات تویوتا یاریس
  3. اجناس موتور کمری 2007

 

برای جستجو و مشاهده تمامی قطعات تویوتا و تماس مستقیم و بدون واسطه از طریق سایت یدک بین با واردکنندگان لوازم یدکی تویوتا بر روی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه جستجو منتقل شوید :

 

 

 

 

 

سیستم انژکتور تویوتا لندکروز و تفاوت آن با سیستم سوخت جدید بکار گرفته شده در قطعات تویوتا سری 2018 چیست ؟

در سیستم انتقال سوخت تویوتا لندکروز قدیم برای عمل سوخت رسانی از سیستمی بنام کاربراتور استفاده می شود اما خودرو مجهز به این سیستم ایراداتی از جمله مصرف سوخت بالا و قدرت پایین داشتند .

با پیشرفت علم و باز شدن پای ای سی یو ECU به خودروها سیستم سوخت رسانی از کاربراتور به انژکتور تغییر یافت و خودروهای دیزلی همه انژکتوری اند و در واقع یک نوع شیر با کنترل الکتریکی است که وظیفه ی پاشش سوخت به داخل سیلندر تویوتا است . با استفاده از فشار بالای پاشش سوخت لندکروز 2018 را نه بصورت مایع که به شکل پودر به داخل سیلندر پاشش می کند به این عمل اتمیزه کردن سوخت گفته می شود . تعداد انژکتور ها در اکثر خودروها به تعداد سیلندرها بوده و روی منیفولد هوا قرار دارد . بعضی خودروها مانند تویوتا جی تی 86 دارای دو انژکتور برای هر سیلندر است و انژکتور خودروهایی که مجهز به سیستم پاشش مستقیم سوخت هستند در سر سیلندر قرار دارند برای تست قطعات تویتا ازجمله  انژکتور میتوان آن را جدا کرده و یک مقوا یا کاغذ را مقابل آن بگیرید و بهد از آن با باز و بسته کردن سوئیچ میتوانید آن را مشاهده کنید که کدام انژکتور سوخت را پاشش می کند یا نه و در هر کدام از انژکتورها مشکلی وجود داشته باشد خطای مربوطه در ای سی یو خودرو ثبت شده و با دستگاه دیاگ میتوان فهمید کدام خراب است . قیمت انژکتور بستگی به مدل و برند خودرو دارد و اگر تویوتا 2018 شما دارای سیستم پاشش مستقیم سوخت باشد قیمت انژکتورهای آن بسیار بالا خواهد بود .

پیستون موتور تویوتا کمری :

در بین قطعات کمری پیستون یکی از مجهزترین اجزای موتورهای احتراق داخلی است . این قطعه وظیفه انتقال انرژی حاصل از احتراق به میل لنگ کمری با رابط به شاتون است . قطعه استوانه ای است که در تویوتااز جنس آلومینیوم ساخته شده و در اکثر خودروها سطح یستون صاف اما در برخی تغیراتی در سطح آن رخ می دهد . بعضی تیونرها قدرت پیشرانه را افزایش می دهند و قطعاتی هستند که کمتر خراب می شوند و دوام زیادی دارند اما استفاده نادرست از خودرو و فشار بیشتر به پیشرانه باعث آسیب رسیدن به پیستون تویوتا می شود . پیستون ها را باید به صورت دست تعویض کرد قیمت آن ارزان نیست .

شاتون کمری حرکت پیستون تویوتا را به میل لنگ انتقال می دهد و این قطعه تحت فشار بسیار زیادی است که شامل ضربات حاصل از احتراق است در اینصورت استحکام زیادی دارد و در بین این قطعات تویوتا دارای سه بخش سربزرگ - ساق - سر کوچک. سر کوچک شاتون یک تکه بوده و به شاتون وصل شده است . سر بزرگ شاتون به میل لنگ وصل می شود و دو تکه است و با پیچ و مهره به هم وصل می شوند . ساق شاتون بین دو سر شاتون قرار دارد و شکل آن شبیه به مقطع تیر آهن است . وقتی فشار بیش از اندازه به پیشرانه وارد شد خراب می شود و تعویض آن هزینه زیادی دارد . بالابردن دور موتور تویوتا کمری بیش از حد مجاز باعث آسیب دیدن شاتون می شود . در کشور ها باب شده است برای بهبود شتاب خودرو اقدام به برداشتن کات آف یا همان محدوده قرمز دور موتور می شوند . با سرعت بیش از حد مجاز فشار وارد بر شاتون افزایش زیادی پیدا می کند . این افزایش فشار باعث شکسته شدن یا بریده شدن شاتون تویوتا در دور موتور بالا بسیار خطرناک است . شاتون با گیر دادن در دیواره سیلندر بلوک پیشرانه را پاره می کند . در خودروهای مدرن مانند تویوتا و یا بی ام و بریده شدن شاتون امری محال است . یکی از تیونینگ های مناسب خودرو تعویض شاتون با نمونه های قوی و سبک تر است .

سوپاپ دود و هوا کرولا :
سوپاپ تویوتا کرولا قطعه نسبتا کوچکی است که دریچه ورود هوا و خروج دود از محفظه ی احتراق بشمار می آید . و بطور مستقیم یا غیر مستقیم توسط میل سوپاپ به عنوان یکی از مهمترین قطعات تویوتا باز و بسته شده و بازگشت آن به حالت اول توسط یک فنر سوپاپ است . تعداد سوپاپ ها متفاوت است و می توتن از هر سوپاپ برای هر سیلندر تا 5 سوپاپ است و آنها قطعات مصرفی نیستند و شاید اصلا خراب نشوند گاهی ممکن در سرویس لوازم یدکی کرولا تعویض شوند اگر در تعویض آن کوتاهی کنید ممکن است تسمه تایم پاره شود و در برخی خودروها مانند پژو و رنو میتواند باعث کج شدن سوپاپ ها شود و نمیتوان آن را تعمیر کرد باید تعویض شوند . در خودرو های مجهز به تزریق مستقیم سوخت در صورت استفاده نادرست ممکن است کربن در بخش پشتی سوپاپ هوا جمع شده و جرم گرفته در اینصورت باید نسبت به کربن زدایی از پیشرانه اقدام کرد . سوپاپ های تویوتا توسط 2 قطعه بنام سیت و گیت آبندی می شوند و در بعضی مواقع ممکن است آسیب ببینند در اینصورت باید سرسیلندر باز شود .

سرسیلندر تویوتا یاریس :

قسمت بالایی پیشرانه در قطعات تویوتا یاریس را در بر دارد و قسمتهایی چون سوپاپ - سوپاپ های اتاقک احتراق - درب سوپاپ را در خود جا داده است و جنس آن از آلومینیوم است و قیمت آن بسته به خودرو دارد و قیمت ارزانی ندارد .
بلوک سیلندر  بدنه اصلی پیشرانه است و قسمتهایی چون سیلندر - پیستون - شاتون - میل لنگ و کارتل روغن در بلوک سیلندر است و یکی از گرانقیمت ترین و باارزشترین قسمت خودرو است و کمتر مشکل پیش می آید انواع متفاوتی دارد .

باک تویوتا اف جی کروزر :

محفظه ای برای ذخیره سوخت است و در بخش زیر و عقبی تویوتا FJ CRUISER قرار دارد و جدیدا باک ها را از جنس کامپوزیتی می سازند تا در برابر تصادفات و آفرود مقاومت داشته باشد .

سلکتور تعویض دنده تویوتا لندکروز :

این قطعه در بین قطعات تویوتا زیاد مصرفی نیست وظیفه آن انتقال فرامین راننده به جعبه دنده خودرو  را بر عهده دارد بعضی لندکروز ها  قابلیت تعویض دستی یا تیپ ترونیک مجهز هستند در بعضی موارد پیشرفته ارتباط الکترونیکی وجود دارد و معمولا خراب نمی شود و در این صورت دچار خراب شدن برد الکترونیکی می شود  و اگر نیاز به تعویض سلکتور تعویض دنده داشته باشید قیمت آن پایین نخواهد بود .

ماهک گیربکس تویوتا کمری :

این قطعات جزو داخلی جعبه دنده های دستی کمری 2007  هستند که شکل آن کمانی است و مرحله آخر تعویض دنده را به عهده دارد گاهی ماهک گیربکس تویوتا احتمال دارد بشکند در این صورت برای تعویض آن باید جعبه دنده را از خودرو جدا کرده و آن را کاملا باز کرد .

بوستر ترمز تویوتا کرولا  :

خودرو سازان از وسیله کارآمدی مثل بوستر ترمز کرولا استفاده کردند چون پای راننده برای متوقف کردن خودرو کافی نیست بلکه مصافت زیادی احتیاج دارد تا متوقف شود . بوستر استوانه ای شکل است که نیروی مکش موتور داخل آن یک خلا نسبی ایجاد می کند که باعث میشود نیروی پای راننده توبوتا چندین برابر شود و نیروی ترمز گیری افزایش یابد . خرابی که در قطعات بوستر پیش می آید نشتی در سیستم آن است بخاطر همین باید شیلنگ بوستر را گاهی اوقات چک کرد تا زمانی که ترک خوردگی یا نشتی در این دسته از قطعات تویوتا وجود داشت آن را تعویض کنیم .

ایربگ یاریس :

همان کیسه هواتویوتا یاریس است که نیاز به معرفی ندارد و جز سیستم ایمنی میباشد و در صورت مشکل باید فورا به تعمیرکار مراجعه کرد و در صورت خرابی چراغ ایربگ پشت امپر خودرو روشن می شود و باید بدانید ایربگ تویوتا یاریس دارای تاریخ انقضا می باشد و در پایان تاریخ آن را تعویض کنید .

توپی چرخ تویوتا لندکروز :

قطعه ای است نه تنها باعث چرخش چرخ در توبوتا لندکروز می شود بلکه تکیه گاه چرخ میباشد و از اهمیت بالایی برخوردار است . باید مدام آن را چک کرد و معمولا بلبرینگ های داخل توپی نیاز به تعویض دارند .

فنر تویوتا :

فنرها در کنار کمک فنرها نقش استحکام ثبات و قابلیت هدایت خودرو را دارند و در صورت استفاده درست از تویوتا شاید هیچگاه نیاز به تعویض نداشته باشد در غیر اینصورت امکان دارد فنر بشکند و احتیاج به تعویض داشته باشد .