صفحه کلاچ خودرو خود را کی تعویض کنید ؟ صفحه کلاچ والئو یا صفحه کلاچ دایکن یا صفحه کلاچ شرکتی کدام بهتر است ؟ کدامیک از قطعات تویوتا کارکرد بهتری خواهد داشت ؟


 
 

هر نوع صفحه کلاچ که متناسب با خودروی شماست را میتوانید در یدک بین جستجو کنید و پس از تماس با مناسب ترین  فروشگاه  در مرکز بازار لوازم یدکی و اطلاع از قیمت قطعات خرید خود را انجام دهید .

 

 

 

 

دیسک و صفحه کلاچ , قطعه ای که همه رانندگان چه از خودروی داخلی استفاده کنند چه خارجی استفاده کنند  پس از مدتی مجبور به تعویضش میشوند .

همه  ما بارها نام قطعات مربوز به کلاچ را شنیده ایم . سیم کلاچ , دیسک کلاچ , صفحه کلاچ , بلبرینگ کلاچ و ...  را شنیده ایم همه از قطعات مصرفی بر اساس کیلومتر و نوع رانندگی خودرو هستتند .

علاوه بر این در برند های مختلف خودرو از قطعات پراید گرفته تا قطعات تویوتا پرادو , قطعات تویوتتا لندکروز , قطعات تویوتا کمری , قطعات تویوتا کرولا , قطعات تویوتا راو 4 و ... و همچنین در لوازم یدکی فروشی های سراسر کشور و  نمایندگی های خدمات پس از فروش و سرویس , خواه لوازم یدکی کیا در مدل های سراتو و اسپورتیج و ... باشد یا حتی خودرو های سنگین مانند لوازم یدکی آتگو , لوازم یدکی آکتروس , لوازم یدکی ولوو FH12 و ... شاهد حضور مارک های مختلفی با نام های دیسک و صفحه والئو , صفحه کلاچ والئو و یا بلبرینگ کلاچ والئو , دیسک و صفحه دایکن و یا در کامیون های دیسک و صفحه ام دبلیو اچ  MWH هستیم . علاوه بر تمام این برند های موجود در بازار قطعات شرکتی هم وجود دارند که در بسته های لوازم یدکی سایپا , لوازم یدکی ایران خودرو و یا در خودروهای سنگین مانند هوو و دانگ فنگ و آکسور و آتگو و ... گاهی اوقات با برند قطعات گواه عرضه میشوند و به این لیست اضافه کنید شرکت های پشتیبانی از خط تولید را که با برند هایی نظیر لوازم یدکی عظام یا دیسک و صفحه عظام اقدام به فروش قطعاتی چون دیسک و صفحه کلاچ و بلبرینگ کلاچ میکنند .

 

با توجه به برند های مختلف عرضه شده در بازار قطعات تویوتا و قطعات کیا و قطعات اتگو و قطعات آکسور بر آن شدیم تا سری مقالاتی منتشر کنیم درباره کلاچ و سری قطعات وابسته به آن مانند صفحه کلاچ و دیسک کلاچ و بلبرینگ کلاچ و ...

 

 

در این مقاله به عنوان اولین مقاله از سری کلاچ معرفی مختصر و عمومی درباره سیستم کلاچ خودرو خواهیم داشت و در در مقالات بعدی به طور تخصصی تر در مورد سیستم کلاچ صحبت خواهیم کرد :

 

 

 

بهتر است در همین ابتدا بدانید سیستم کلاچ خودرو جزو قطعات مصرفی بوده و پس از طی مسافتی معین نیاز به تعویض دارد .

اما طی مصافت تنها فاکتور برای تعویض سیستم کلاچ یا عموما همان دیسک و صفحه خودرو شما نیست .

از دیگر عوامل موثر و بسیار تاثیر گزار درمورد به پایان رسیدن صفحه کلاچ و نیاز به تعویض آن ترافیک و کلاچ گیری است .

عموما اکثر مکانیک های تجربی در ایران معتقدند با توجه به برند هایی مانند دیسک و صفحه والئو یا دیسک  صفحه دایکن و یا دیسک و صفحه سایپا و ...  با توجه به ترافیک های مناطق شهر نشین سیستم کلاچ خودرو پس از گذشت  65 هزار کیلومتر نیازمند بازدید فنی و در صورت نیاز تعویض قطعاتی چون بلبرینگ کلاچ و سیم کلاچ و صفحه کلاچ و دیسک کلاچ خواهید بود .

 

اما قطعا اگر رانندگان خودرو خانم ها باشند که از کلاچ بیشتر از آقایان استفاده میکنند این چک کردن سیستم کلاچ باید در مصافتی کمتر انجام شود .

و از سوی دیگر اگر خودرو دائما در مسافت های بین شهری تردد دارد که مسیر باز و بدون ترافیک است شاید پس از طی مسافتی در حدود 80 هزار کیلومتر مجبور چک کردن سیستم کلاچ شوند .

 

نمونه ای از صفحه کلاچ تمام شده را در عکس زیر مشاهده کنید  :

 

 

 

 

اما از کجا بفهمیم صفحه کلاچ والئو  یا دیگر برند های خودرو را باید تعویض کنیم ؟

 

بهتر است در یک تعریف ساده از سیستم کلاچ بدانید که سیستم کلاچ واسط بین دستورات تعویض دنده  است که یک طرف راننده در سیستم کلاچ دستی یا از طرف خودرو در سیستم کلاچ اتومات و طرف دیگر گیربکس خودرو  است .

نشانه هایی که به شما اخطار چک کردن سیستم کلاچ و در صورت نیاز تعویض صفحه کلاچ والئو یا هر برند دیگری را میدهد :

 

  • دنده یک پر سرو صدا همراه با صدای اتاق : در این مورد دیسک و صفحه تمام شده و هردو نیاز به تعویض دارد .

 

 

  • استفاده از دنده دو هنگام شروع به حرکت خودرو : این ترفند برای اطلاع از میزان صفحه کلاچ انجام میشود و به این شکل است که خودرو را در حالت توقف در دنده دو بگزارید و با رها کردن آرام کلاچ حرکت کنید . دو حالت اتفاق می افتد . یا خودرو خاموش میشود که نشان میدهد هنوز وقت تعویض صفحه کلاچ خودروی شما نرسیده . یا خودرو حرکت میکند و خاموش نمیشود که نشان دهنده نیاز خودروی شما به تعویض صفحه کلاچ است .

 

 

 

  • در سربالایی نچندان شدید و ملایم اگر خودروی شما نیاز به تعویض دنده سنگین دارد و در اصطلاح نه دنده سنگین جواب میدهد و نه دنده سبک نشان از اتمام صفه کلاچ خودروی شماست .

 

 

  • عدم شتاب خودو نسبت به گاز دادن یا همان گاز خودردن بیش از اندازه خودرو نیز یکی دیگر از عوامل نشاندهنده نیاز به تعویض صفحه کلاچ است .

 

 

 

  • جا نرفتن دنده نیز میتواند یکی از عوامل واضح برای اتمام صفحه کلاچ  نیاز به تعویض آن باشد که این امر در دنده یک و دنده عقب بیشتر مشهود است .

 

 

در پایان نمونه هایی از دیک و صفحه و بلبرینگ کلاچ را برای مشاهده نمونه های مختلف این قطعه مشاهده کنید :

 

 

 

 

 

 

تمام قطعات خود را بدون واسطه میتوانید از واردکنندگان و تولید کنندگان www.yadakbin.com خریداری کنید