فروش قطعات تویوتا در ایران و صادرات به عراقبا توجه به اینکه قطعات تویوتا در ایران وعراق که هردو جزو کشورهای خاورمیانه محسوب میشوند از یک نمایندگی توزیع لوازم یدکی تویوتا تغذیه میشوند .

کشور عراق پیش از هر چیز به عنوان یک کشور جنگ زده در دنیا مطرح است . ولی همین جنگ صنعت بزرگی را برای کشور های تولید کننده حافظ منافع امریکا در خاورمیانه ایجاد کرده است .

اگر به دقت به تصاویری که از عراق در رسانه ها منتشر میشود توجه کنید بسیاری از برند های مطرح مانند فورد امریکا و تویوتای ژاپن تامین کنندگان خودروی این کشور میباشند .

تا به حال به این نکته توجه کرده اید که چرا یک شرکت خودروسازی ژاپنی باید این سهم بزرگ از بازار خودروی خاورمیانه و علی الخصوص بازار کشورهای جنگ زده ای ملنند عراق و سوریه و افغانستان و حتی پاکستان را در اختیار خود قرار دهد ؟

آیا تا به حال به خودروهای UNI یا همان سازمان ملل متحدد توجه کرده اید که برای حمل و نقل از خودروی شاسی بلند تویوتا لندکروز استفاده میکنند ؟

 

لغتی به نام منافع متقابل شاه کلید اقتصادهای برتر دنیاست . ایجاد جنگ و برآشفتگی های ژئوپولتیک و تغییر شکل مرزهای جغرافیایی در جهت رشد اقتصادی کشور هایی مانند ژاپن میگیرد . البته منافع این رشد اقتصادی را سهامداران شرکت هایی مانند تویوتا میبرند که آنها هم همان شکل دهندگان جنگ هستند .

امروزه از لحاط عرضه قطعات تویوتا کشور عراق یکی از بهترین بازار های تویوتاست .

خودروهایی مانند :

تویوتا کمری - یاریس - لندکروز - راو4 ( راو فور ) - اوریون - کرولا و ... به وفور در این کشور تردد دارند . که این امر بازار لوازم یدکی این خودروها را بسیار پر رونق کرده است .

اما کشور هایی مانند ایران با دارا بودن واردکنندگان بزرگی در عرصه لوازم یدکی حتی توانایی عرضه قطعات خودرهایی مانند تویوتا از ایران به عراق را نیز دارند .

 

 

 

در اینجا دو بحث مطرح میشود :

1. عدم عملکرد سیستمی گمرک در کشور هایی مانند عراق باعث میشود تا منافذ عدم پرداخت عوارض گمرکی برای خودروهای تویوتا و همچنین قطعات آنها باز شود و در نتیجه قیمت تمام شده برای مصرف کننده بسیار پایین خواهد آمد . که این برتری قیمت فروش را در عراق نسبت به ایران شامل میشود .

2. کشور ایران به دلیل ثبات امنیتی و نظامی که در کشور حاکم است برتری قابل توجهی را نسبت به عراق داراست و گرانی یا به نوعی طبیعی شدن نرخ ارز در ایران میل صادراتی بیشتری را در ایران برای صادرات رقم زده . و این امر در گپ هایی که بازار عراق داراست موجب فرصت اقتصادی برای صادرکنندگان ایرانی میشود . در بسیاری از مقاطع زمانی به دلیل جنگ زدگی عراق بارهای قاچاق یا از گمرک خارج شده دچار مشکل میشوند . که این فواصل زمانی عدم وجود قطعات تویوتا در بازار عراق توسط کشور همسایه یعنی ایران پر میشود تا باعث سود |آوری صادرکنندگان ایرانی باشد .

 

در مقاله بعدی سعی خواهیم کرد به موارد زیر پاسخ دهیم :

 

چه زمانی برای صادرات قطعات تویوتا زمان مناسبی است  ؟ قطعات کدام خودروهای این شرکت ژاپنی پر مصرف اند  ؟ و چه قطعاتی در کدام فصل سال قابلیت صادرات را دارند ؟

 

 

 

 

در پایان هم لیستی از لوازم یدکی و قطعات تویوتا کرولا - هایلوکس - کستر - اینوا - کرونا به رایگان در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم :

 

Inner Tie Rod End for Toyota Hilux 45406-39135

قرقری فرمان تویوتا هایلوکس

 Front Tie Rod End for Toyota COASTER 45047-39135

قرقری فرمان تویوتا کستر

Tie Rod for Toyota Hilux 45046-39105

قرقری فرمان هایلوکس

Chassis Rack End for Toyota Innova 2005- 45503-09331

میل شاسی اینوا

Rack End for Toyota Corona 45503-29615

میل فرمان کرونا

Axial Rod for Toyota Corolla 45503-09650

سیبک تویوتا کرولا

Rack End for Toyota Corolla AE100 EE100 45503-29365

میل فرمان تویوتا کرولا

Rack End for Toyota Corolla 45503-09600

سیبک کرولا

Fan Coupling for Toyota Hilux 16210-75060

کوپلینگ هایلوکس

OIL RADIATOR FOR TOYOTA COROLLA 1988-2000

خنک کن روغن کرولا

 

تهیه شده توسط یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی