فروش قطعات هیوندای و قطعات کیا : کدام فیلتر روغن هیوندای و فیلتر روغن کیا مشترک است ؟ فروشگاه زاده رعیت 

با توجه به یکسان بودن بسیاری از قطعات خودرو های کره ای مانند فیلتر روغن کیا و فیلتر روغن هیوندای و سوء استفاده بسیاری از فروشندگان غیر حرفه ای خارج از بازار لوازم یدکی از عدم آگاهی خریداران قطعات هیوندای و قطعات کیا و فروش این قطعات بجای یکدیگر و با قیمت های بسیار بالاتر از نمونه اصلی حتما پیش از خرید قطعات خود از فروشندگان بازار لوازم یدکی در تهران استعلام قیمت بگیرید.

شما میتوانید پیش از خرید لوازم یدکی هیوندای و لوازم یدکی کیا - به طور مستقیم و بدون واسطه از ((  فروشگاه  زاده رعیت  )) یکی از واردکنندگان اصلی لوازم خودروهای کره ای در بازار لوازم یدکی چراغ برق - تهران - خیابان ملت - پاساژ کاشانی  با یک تماس تلفنی استعلام قیمت بگیرید و در صورت تمایل خرید کنید .

 

تنها با یک تماس و استعلام قیمت متوجه تفاوت قیمت فاحش قطعات هیوندای در بازار تهران و خارج از بازار خواهید شد !

 

 

  • برای مشاهده -  فیلتر روغن هیوندای - فیلتر روغن کیا - و اطلاعات تماس -  فروشگاه زاده رعیت  - عرضه کننده قطعات هیوندای - قطعات کیا

 

  • بر روی عکس زیر کلیک کنید :

 

 

 

 

 

 

 

فیلتر روغن کیا : شامل فیلترهای فلزی و نسل جدیدتر آن به نام فیلترهای کارتریجی می باشد. در خصوص عملکرد فیلتر روغن باید گفت روغن موتور در مسیر عملکرد خود پس از جذب آلودگی های ناشی از احتراق های ناقص و سایر آلودگی ها و همچنین ذرات بسیار ریز حاصل از سایش بدنه موتور، طبق عکس زیر وارد فیلتر شده و پس از تصفیه و عبور از کاغذ فیلتر که به عنوان صافی عمل می کند مجددا به سیکل روغن برگردانده می شود.

چرا کیفیت فیلتر مهم است ؟
در فیلتر های بی کیفیت به دلیل استفاده از کاغذ نامناسب و یا وجود درز در محل اتصال کاغذ ،فیلتراسیون به درستی انجام نمی گیرد و به همین دلیل ذرات و آلودگی ها از فیلتر عبور نموده و به تدریج وارد موتور می شوند . این آلاینده ها با خراش دادن سیلندر و پیستون موجب آسیب جدی به موتور ماشین خواهند شد .سوپاپ کنترل فشار اویل پمپ Oil Pump Pressure Regulating Valve این سوپاپ معمولا ً قطعات هیوندای در داخل اویل پمپ تعبیه می شود و در سیستم های جریان کامل ( Full Flow ) . بای پس  (By Pass) از اجزای ضروری می باشد که وظیفه آن کنترل فشار لازم جهت روغن  کاری سیستم است این سوپاپ توسط کارخانجات تولید کننده جهت تامین فشار روغن  مناسب ( معمولا ً بین 40 تا 60 PSI ) طراحی و ساخته می شود. ساختمان سوپاپ از یک قطعه فنر و یک عدد ساچمه یا شناور تشکیل شده است بطوریکه لوازم یدکی هیوندای هرگاه فشار اعمال شده از سوی جریان روغن  کمتر از میزان تنظیم شده جهت فشردن فنر باشد. این فنر ساچمه را مقابل دهانه ورودی سوپاپ نگه می دارد ( سوپاپ بسته است ) لذا روغن  با فشار پایین تر از حد لازم به یاتاقان ها می رسد . چکیدن قطرات روغن از محل اتصال فیلتر ، زنگ زدن پوشش محفظه ،تحمل نکردن فشار و در نتیجه شکاف برداشتن فیلتر باعث خروج تدریجی و یا سریع روغن از مسیر روغنکاری موتور می شود .بدیهی است که در اثر فشار و اصطحکاک زیاد ،قطعات کیا مستهلک و کاملاً ساییده خواهد شد .

با توجه به اهمیت استفاده فیلترهای روغن در سیستمهای هیدرولیکی به دلیل کاهش کارایی عملکرد این سیستمها، فیلتراسیون روغن نقش بسیار مهمی را دارد. آلودگی می تواند به صورت یک گاز، مایع و یا جامد باشد. میزان کارایی مطلوب فیلترهای روغن را می توان بر اساس استاندارد های زیر بررسی نمود.

1.      ISO-2941     2.      ISO-2942
3.      ISO-2943     4.      ISO-3968
5.      ISO-16889     6.      ISIRI-2525
7.      ISIRI-4201     
استاندارد  ISO-2941

 

فیلتر روغن هیوندای  و انواع آن

وظیفه ی اصلی فیلتر روغن در مدار روغن کاری، تصفیه روغن قبل از رسیدن به یاتاقان ها و سایر مواضع مصرف روغن می باشد. اما فیلترها فقط تا مدت معینی می توانند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهند وقتی عمر مفید فیلتر تمام شود، باید آن را تعویض کرد تا خللی در مدار روغن کاری ایجاد نشود

 

فیلتر های کارتریجی Cartrdge Filters
در این فیلتر ها المنت اصلی تصفیه به همراه قطعات نگهدارنده المنت و واشر آب بندی عرضه می شود و در زمان تعویض فیلتر فقط المنت تصفیه تعویض شده و بقیه قطعات ثابت می باشند.

قطعات هیوندای ولاستر

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1591
    توان خروجی : 138 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : هاچ بک
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 6.4 لیتر در 100 کیلومتر

انواع مواد به کار رفته در ساخت فیلترها:

اکثر فیلترهای ارزان قیمت از جنس کاغذ و مقوا ساخته شده‌اند. فیلترهای کاغذی معمولا قابلیت جذب ذراتی به بزرگی ۴۰ میکرون به بالا را دارند.

فیلترهای پیشرفته و مرغوب‌تر از ترکیب الیاف کاغذ و سلولز و یا الیاف کاغذ و سلولز و فایبر گلاس ساخته می‌شوند. این فیلتر‌ها قابلیت جذب ذراتی به کوچکی ۵ تا ۱۰ میکرون رانیز دارند. این فیلتر معمولا دارای سطح تماس بیشتری هستند که باعث می‌شود ظرفیت فیلتر بالا برود.

 

این آزمون به منظور اندازه گیری افت فشار المنت در جریان های مختلف  انجام می شود. با رسم نمودار از اندازه گیریها و تحلیل آن، می توان افت فشار فیلتر در جریانهای مختلف را بررسی نمود.
استاندارد ISO-16889

ایجاد کمپرس( روغن سوزی ) مصرف بیش از حد بنزین جوش آوردن ،کاهش قدرت موتور و درمواردی شکستن سوپاپ و شاتون ( قطعات متحرک موتور ) و در نهایت ایست کامل موتور از مواردیست که می تواند در اثر استفاده از فیلتر روغن نامرغوب بوجود بیاید .

با این حال هنوز فیلتری با قابلیت جذب %۱۰۰ آلاینده‌ها ساخته نشده است. لوازم یدکی هیوندای جنس کاغذهای فیلتر از مواد بسیار پیچیده با تکنولوژی های روز بوده به گونه ای که در جهان کشورهای اندکی دارای این تکنولوژی می باشند. کاغذ این فیلترها در زیر میکروسکوپ به صورت میکرونی بررسی شده و خاصیت فیلتراسیون در حد میکرون تعریف شده به گونه ای کاغذهایی با سایز میکرونی جهت استفاده در فیلترها مورد استفاده قرار می گیرد و این بدان معنی است که این صافی ها برای نمونه کاغذ فیلتر 2 میکرونی ذرات بزرگتر از 2 میکرون را از خود عبور نداده و عمل فیلتراسیون را انجام می دهد. چرا که در این صورت می‌بایست سوراخ های کاملا یک دست و مساوی داشته باشند که در حال حاضر از لحاظ اقتصادی برای تولید انبوه توجیه ندارد، یا اینکه می‌بایست الیاف را فشرده‌تر ساخت که آن هم فشار معکوس زیادی بر سر راه روغن عبوری به وجود خواهد آورد.

قطعات هیوندای سنتنیال -ایکاس

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 8
    حجم موتور : 4627
    توان خروجی : 366 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 11 لیتر در 100 کیلومتر

اثر تفرقی( حرکت براوانی ) ( Diffusion Effect ) : ذرات بسیار ریز تحت تاثیر اثر تفرقی و حرکت براونیان ملکول ها ، مستقل از جریان سیال شروع به نوسان می نمایند. هرچه دامنه نوسان بیشتر باشد احتمال متوقف شدن ذرات توسط الیاف بیشتر می شود . فیلتر روغن در مسیر ورودی روغن به موتور قرار می گیرد و علاوه بر حفظ پاکیزگی روغن در شرایطی همچون : استارت اولیه در هوای سرد ،فشارهای زیاد ناشی از رفت و آمدهای پی درپی و حرارت بالای موتور در زمان کارکرد طولانی و سرعت های بالا موجب کارایی مناسب روغن می گردد.هر چه تعداد الیافی که ذرات باید از آن ها عبور کنند بیشتر باشد احتمال به دام افتادن آنها در یکی از این الیاف بیشتر خواهد بود . بنابراین وزن و ضخامت کاغذ فیلتر در میزان بازدهی کاغذ و راندمان تصفیه نقش مهمی ایفا می نماید.

 

 

قطعات توسان IX35

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 2359
    توان خروجی : 175 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : شاسی بلند
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 9.2 لیتر در 100 کیلومتر

در این استاندارد مقاومت المنت فیلتر در اثر نیروی حاصل از اختلاف فشار جریان سیال مورد آزمون قرار میگیرد. تجهیزات آزمون این آزمایشگاه تا اختلاف فشار 250-bar توانایی اندازه گیری مقاومت المنت را دارد.
استاندارد ISO-2942

با توجه به طراحی موتور ، فشار نرمال پمپ روغن  جهت روغنکاری سیستم متفاوت است این عامل استفاده از فیلتر های خاص با مشخصات کمی و کیفی ویژه را در هر نوع موتور ایجاب می نماید .
با توجه به تنوع بسیار زیاد فیلتر ها استفاده از جداول استاندارد سازندگان و خریداران فیلتر را در انتخاب نوع محصول و مصرف آن یاری خواهد کرد .
در هر نوع موتور فشار نرمال سیستم هیچ گونه تغییر شکلی در بدنه اصلی فیلتر ایجاد نمی کند . فیلتر روغن کیا هنگامی که فشار روغن در سیستم به دلیل نقص در سوپاپ کنترل فشار روغن  به 150 PSI ( حدود 5/10 at ) بیش از فشار روغن  در حالت عادی برسد . پوسته به طور مختصر تغییر شکل دائمی پیدا کرده و از بخش فوقانی فیلتر متورم می گردد .ظرفیت فیلتر: مقدار آلاینده‌هایی که یک فیلتر می‌تواند در خود نگه دارد بدون آنکه آن را مجددا به جریان روغن پس دهد ظرفیت فیلتر روغن گفته شده و معمولا با واحد گرم بیان می‌گردد. در این فشار واشر آب بندی فیلتر و لبه های والس شده سالم شده باقی  می مانند .

قطعات هیوندای آزرا گرنجور

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 2999
    توان خروجی : 250 اسب بخار در 6400 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 9.6 لیتر در 100 کیلومتر

مسیر عبور روغن باید دارای میزان معینی از روغن باشد . در زمان خاموش بودن موتور و یا از کار افتادن پمپ روغن وظیفه ی نگهداری این میزان از روغن برعهده فیلتر روغن است . برای این منظور واشری درون فیلتر قراردارد که اجازه عبور روغن را از یک جهت به جریان روغن می دهد . در صورت برگشت این جریان واشر مربوطه بسته و روغن از مسیر خارج نمی شود .در صورت عمل نکردن این واشر مسیر روغن در زمان خاموشی خودرو خالی شده و تا زمان پر شدن مجدد آن ( در حدود 5 ثانیه ) موتور بدون وجود روغن کار خواهد کرد .

در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر روغن کاغذ مخصوص موجود در محفظه فیلتر پوشیده از جرم های مختلف شده و به سختی روغن را از خود عبور می دهد . در نتیجه فشار در سیکل روغن رسانی بالا رفته و در صورت عدم کنترل باعث ایجاد صدمه به پمپ روغن  (Oil pump) و عدم روغنکاری قطعات موتور می گردد. برای این منظور فیلتر های روغن دارای سوپاپ اطمینان می باشند که با بالا رفتن فشار روغن را از مسیر دیگری که تصفیه انجام نمی شود عبور و از صدمه دیدن موتور جلوگیری می نمایند

i20 قطعات
    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1591
    توان خروجی : 122 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : هاچ بک
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 6.5 لیتر در 100 کیلومتر

 انواع فیلتر روغن هیوندای  از نظر نحوه نصب در موتور

عملکرد به موقع این سوپاپ در بسیاری از فیلتر ها  نادیده گرفته می شود . باز شدن بی موقع ( در فشارهای پایین ) موجب عدم فیلتراسیون و باز نشدن به موقع ( در فشارهای بالا ) موجب ایجاد صدمه بسیار جدی به موتور خواهد شد.فیلتر های روغن  از نظر نحوه نصب در موتور به دو گروه فیلتر های کارتریجی و فیلتر های پیچی تقسیم می شوند.

در این آزمون با غوطه وری المنت فیلتر در سیال استاندارد در دماهای متغییر سازگاری مواد اولیه  المنت فیلتر مورد بررسی قرار میگیرد.
استاندارد ISO-3968

عدم پخت کاغذ فیلتر ـ کاغذ صافی باید تحت شرایط کنترل شده اصطلاحاً پخته شود تا منافذ میکرونی آن باز شوند در صورت عدم پخت کاغذ این منافذ همچنان بسته باقی خواهند ماند و روغن  از کاغذ عبور نمی کند. افزایش غلظت روغن  در زمستان ـ غلظت روغن  در هوای سرد افزایش می یابد و باعث کندی عبور جریان سیال در داخل فیلتر می شود . این عامل در زمانی که فیلتر نیز مدتی کار کرده و درصدی از منافذ میکرونی آن مسدود شده است باعث باز شدن سوپاپ فوق می گردد . بلافاصله پس از گرم شدن روغن  سوپاپ بسته شده و حالت عادی تصفیه برقرار می شود .هنگامی که موتور دوباره روشن می گردد، قبل از رسیدن روغن  به یاتاقان ها مدت زمانی طول  می کشد تا فیلتر دوباره پر شود . در این مدت امکان صدمه دیدن قطعات به دلیل خشک بودن وجود دارد .

سوپاپ مانع برگشت Anti – Drain Valve : در بعضی از موتورها به دلیل طراحی خاص موتور ممکن است فیلتر با زاویه عمودی ( برعکس ) نصب شود بطوری که در زمان خاموش بودن موتور روغن  موجود در داخل فیلتر به درون کارنل تخلیه می شود . در این نوع موتورها یک سوپاپ مانع برگشت مجدد روغن  فیلتر به کارنل می گردد که در داخل فیلتر تعبیه می شود.
سوپاپ مانع برگشت مونتاژ شده    قطعات سوپاپ مانع برگشت
ساختمان این سوپاپ معمولا ً از یک قطعه فنر، یک پولک فلزی و یک واشر لاستیکی تشکیل شده است . این قطعات پس از نصب در فیلتر و هنگام خاموش بودن موتور مانع برگشت روغن  فیلتر می گردند . در لوازم یدکی کیا یک واشر لاستیکی با طراحی مخصوص می تواند به جای سه قطعه فوق نیز عمل نماید .

در شرایط واقعی محیط عوامل زیر در نحوه کارکرد و راندمان فیلتر نقش اساسی دارند :
1-    دانه بندی ذرات
2-    تغییرات جزیی و کلی فشار
3-    ارتعاش و لرزش سیستم
4-    میزان دبی سیال
5-    ویسکوزیته سیال

قطعات هیوندای جنسیس

    قیمت بازار : 0 تومان
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 3778
    توان خروجی : 290 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 9.9 لیتر در 100 کیلومتر

شاید این مدت زمان اندک به نظر برسد ولی باید دانست در هر بار استارت خودرو این اتفاق تکرار می شود و در مجموع ساعت های زیادی موتور بدون وجود روغن فعالیت خواهد کرد . بهتر است با تعویض روغن و فیلترآن بطور همزمان و استفاده از فیلتر های با کیفیت و مناسب به طول عمر موتور خود کمک نمایید . سوپاپ مجرای فرعی  Relit ( Bypass ) Valve: در یک سیستم جریان کامل روغن  از داخل فیلتر عبور می کند و به یاتاقان ها می رسد . در این سیستم هرگاه منافذ میکرونی که جهت عبور روغن  از داخل صافی فیلتر ایجاد شده به دلیلی مسدود شوند روغن تمام جریان روغن از فیلتر عبور نکرده و یاتاقان ها خشک کار می کنند لذا برای جلوگیری از این اتفاق باید مجرای دیگری جهت روغن  کاری موتور در نظر گرفته شود . سوپاپ مجرای فرعی گردش روغن  تصفیه نشده را در داخل موتور میسر می سازد . زیرا در هر حالت روغن  تصفیه نشده از عدم روغنکاری بهتر است .فیلتر روغن کیا در آزمون المنت فیلتر به روش عبور مکرر، مهمترین خصوصیات فیلتر از جمله کارایی و ظرفیت (طول عمر) اندازه گیری میشود. این آزمایشگاه قابلیت اندازه گیری راندمان المنت فیلترهای روغن در میکرون سایزهای مختلف را دارد.
استاندارد ISIRI-2525

قطعات سوناتا NF

    قیمت بازار : 0 تومان
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 2359
    توان خروجی : 174 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 8.8 لیتر در هر 100 کیلومتر

فیلتر روغن هیوندای پیچی Spin Filteres در این فیلتر ها المنت اصلی تصفیه به همراه بدنه فلزی و سایر متعلقات در یک مجموعه مونتاژ شده و در زمان تعویض فیلتر کلیه قطعات تعویض می گردد.
لذا می توان گفت که فیلتر های کارتریجی در واقع زیرمجموعه فیلتر های پیچی می باشند . در واقع آنچه که ما نیاز داریم درصد ذرات می‌باشد که با عبور یکباره از فیلتر، از جریان جدا می‌گردد. فیلترهای بر‌تر با بکارگیری الیاف سلولز و فایبرگلاس به نحو چشمگیری سوراخ های بین الیاف کاغذ را پر می‌نمایند.

کلیه فیلترهای مرغوب در حال حاضر برای به دام انداختن ذرات ۷ تا ۱۰ میکرونی در تلاش هستند. به همین دلیل است که شما برای یک فیلتر خوب می‌بایست هزینه‌ای تا ۳ برابر یک فیلتر کاغذی عادی پرداخت نمایید.

همچنین فیلترهای جدید بنا به دارا بودن ظرفیت بالا‌تر مناسب برای بکار بردن برای روغن‌های سینتتیک می‌باشند چرا که روغن‌های سینتتیک مدت بیشتری (در حدود ۱۵۰۰۰ کیلومتر) درون موتور می‌توانند روغنکاری نمایند در حالیکه فیلترهای کاغذی نهایتا تا ۶۰۰۰ کیلومتر می‌توانند قبل از پر شدن کار نمایند.

قطعات سوناتا LF هیبرید

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 2000
    توان خروجی : 156
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 4.7

 

 

تعاریف مربوط به فیلتر روغن کیا :

راندمان فیلتر : به درصدی از آلاینده‌های روغن که درون فیلتر به دام می‌افتند، راندمان فیلتر می گویند.

راندمان یک راهه: آزمون حباب هوا، آزمون افت فشار، آزمون سوپاپ اطمینان، آزمون کارائی و عمر فیلتر و آزمون کارائی جداسازی ذرات،آزمون روغن برگشتی، آزمون مقاومت مدیای فیلتر در برابر فشار تفاضلی، آزمون فشار ترکیدن فیلتر، آزمون ضربه، آزمون ارتعاش به راندمانی از فیلتر که تنها با یک بار عبور روغن آلوده از آن بدست می‌آید، راندمان یک راهه می گویند.

در این آزمون فشاری قطعات کیا  که اولین نقطه حباب در اثر اعمال فشار هوای فشرده به داخل المنت فیلتر غوطه ور در سیال استاندارد پدیدار میشود، اندازه گیری میگردد.
استاندارد  کاهش استهلاک و گرمای زیاد موتور خودرو هنگام فعالیت فقط با روغن کاری مستمر قطعات درون موتور میسر خواهد بود .
پاکیزگی روغن موتور فاکتور بسیار مهمی است که باعث عمر بیشتر موتور می گردد.ISO-2943

 

قطعات هیوندای سنتنیال (4 نفره)

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 8
    حجم موتور : 4627
    توان خروجی : 366 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 11 لیتر در 100 کیلومتر

 

این سوپاپ کیا معمولاً در داخل موتور تعبیه می شود در غیر این صورت یکی از اجزا فیلتر خواهد بود .دبی گذری از فیلتر: مقدار روغنی که می‌تواند بدون استفاده از سوپاپ اطمینان فیلتر با گذر از صافی فیلتر، به صورت پالایش شده از فیلتر عبور کند. در شرایط نرمال این سوپاپ بسته خواهد بود ( بر خلاف سوپاپ تنظیم فشار روغن  ) . در صورتیکه منافذ میکرونی صافی فیلتر مسدود شوند فشار جریان روغن  عبوری از فیلتر بالا می رود . هنگامی که این فشار به میزان معینی برسد ( حدود 8 PSI در اغلب اتومبیل های سواری ) سوپاپ جریان فرعی باز شده و روغن  تصفیه نشده را از فیلتر عبور می دهد . همانطور که پیداست فیلتر روغن کاغذی عادی نمی‌توانند جلوی ذرات کوچک‌تر از ۴۰ میکرون را بگیرند، لذا استفاده از فیلترهای سینتتیک که از الیاف کاغذ و سلولز و فایبرگلاس ساخته شده به کمک موتورهای احتراق داخلی آمده‌اند.این پدیده هنگامی اتفاق می افتد که کاغذ صافی قابلیت تصفیه خود را از دست بدهد.

 

عوامل موثر در مسدود شدن کاغذ صافی هیوندای عبارتند از :

کاربرد بیش از حد فیلتر  ـ در این حالت ناخالصی های موجود در روغن  پس از مسدود شدن منافذ میکرونی پشت کاغذ صافی انباشته شده و توده های لجن مانندی را تشکیل  میدهند .
 

قطعات هیوندای آزرا 2006

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 3342
    توان خروجی : 235 اسب بخار در 6000 دور بر دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 10 لیتر در هر 100 کیلومتر

 

در یک فیلتر پیچی کامل اجزا متفاوتی وجود دارند که عبارتند از پوسته فلزی ، فنر نگهدارنده المنت ، مجموعه سوپاپ کنار گذار ، المنت تصفیه لوله داخلی ، سری و تهی المنت ، مجموعه مانع برگشت روغن  صفحات فلزی ضخیم و نازک و واشر آب بندی فیلتر. کلیه قطعات فلزی از طریق روش های فلز کاری نظیر قالب سازی ، پرسکاری ، پانچ، رول، جوش و غیره تهیه شده و به همراه سایر قطعات لاستیکی جهت تکمیل مجموعه نهایی وساخت فیلتر به کار می روند .در این موارد علاوه بر تصفیه نشدن روغن  به علت وجود نقص در شبکه صافی خود فیلتر نیز یک منبع آلودگی به شمار می رود . لذا نصب صحیح فیلتر سالم همواره قابل توصیه است . تجزیه ترکیبات روغن  که در اثر واکنش شیمیایی آن در مقابل عواملی نظیر آب ، اسیدها ، هوا ، حرارت و فشار اتفاق می افتد منجر به تشکیل رسوبات لجن مانندی در جداره داخلی قطعات با استفاده از این استاندارد که شامل 9 بند آزمون است

 

قطعات النترا MD

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1797
    توان خروجی : 150 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 7.1 لیتر در 100 کیلومتر

 

 

میتوان فیلترهای روغن از جمله فیلترهای روغن پیچی و فیلترهای روغن المنتی را به طور کامل آزمون نمود. و سطح خارجی فیلتر می گردد. که به نوبه خود علاوه بر فرسایش اجزا سیستم باعث کاهش راندمان تصفیه فیلتر می شود.در این میان عامل اصلی تصفیه روغن  کاغذ مخصوص روغن  است. از دیگر نکات فیلتر روغن می توان به تکنولوژی به کار رفته درمسیر جریان روغن اشاره نمود. در مواقعی مشاهده شده است که بهره بردار و یا مصرف کننده به هر دلیل از تعویض فیلتر در زمان تعویض روغن که بهتر است با تعویض روغن با توجه به کیفیت بد سوخت کنونی ایران و آلودی های بیش از حدروغن از این مسئله، فیلتر روغن را نیز تعویض نماید.این نوع کاغذ به طریق تزریق ( تلقیح ) رزین فتولیک ، نوالاک ساخته می شوند و می توان بر حسب سفارش متقاضی رزین فتولیک ریسول نیز به آن اضافه نمود. هر دو نوع این کاغذها به صورت خام تحویل کارخانه های سازنده فیلتر روغن هیوندای  می شود و می بایست عملیات حرارتی مخصوص بر روی آنها انجام شود حرارت دادن کاغذ حالت ثابت به خود می گیرد و در سیالات مورد استفاده در موتور نظیر روغن  ، گازوئیل ، هوا و غیره غیر قابل حل می گردد.

قطعات هیوندای آوانته دنده دستی

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 2000
    توان خروجی : 140 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 7.6 لیتر در 100 کیلومتر

از دلایل استفاده از فیلترهای کارتریجی می توان به خصوصیات زیست محیطی آن اشاره نمود. زیرا فیلتر روغن کیا فلزی، پس از استفاده در خود کمی روغن انباشته داشته و در هنگام دور ریز آن و مستعمل شدن احتمال آلودگی زیست محیطی وجود دارد به گونه ای که یک لیتر روغن می تواند چند صد هزار لیتر آب را آلوده نماید. به همین جهت در خودروهای جدید بدنه فیلتر روغن به صورت ثابت در خودرو نصب شده و تنها محتویات کاغذی فیلتر به شکل کارتریجی جاگذاری و تعویض می گردد.

 

قطعات هیوندای جنسیس کوپه 2013

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 3778
    توان خروجی : 300 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : کوپه
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 10.7 لیتر در 100 کیلومتر

آلودگی هایی مانند خرده ریزهای آهنی ،دوده و ... به تدریج می توانند مسیر حرکت روغن موتو هیوندای را مسدود نموده و به موتور آسیب جدی وارد سازند . این مسأله ضرورت بکارگیری فیلتر روغن را کاملاً مشخص می نماید .

عدم مقاومت در برابر ورود روغن ،جدا سازی مطلوب ذرات ،قدرت جذب بیشتر آلودگی ها ، مقاومت در برابر پارگی ، محفظه کار آمد با قابلیت تحمل فشار بالا آبببندی مناسب و دارا بودن سوپاپ اطمینان در مجموع  از جمله مواردی هستند که در طراحی و ساخت فیلتر روغن باید مورد توجه قرار گیرند .

قطعات سوناتا YF

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 2359
    توان خروجی : 176 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 8
 

 

انواع آلودگی لوازم یدکی کیا  :

هنگامی که میزان فشار جریان روغن موتور کیا  به حد مطلوب برسد فنر فشردن شده و جریان روغن  از سوپاپ عبور می کند در زمان باز بودن سوپاپ فشار جریان روغن  تقریباً ثابت می ماند و با تغییر دور موتور تغییرات ناچیزی خواهد داشت . این تغییرات در محدوده ثابتی صورت می گیرد و برای قطعاتی که روغن  کاری می شوند زیانی به دنبال نخواهد داشت  مایعات ذرات فلزی ، غیر فلزی گروه های اصلی آلودگی را تشکیل می دهند . هوا منبع عمده آلودگی سیستم های روغنکاری است . رطوبت و ذرات ناشی از گرد و غبار اتمسفر یا جاده ممکن است از طریق مجاری ورودی سیستم ، شیرهای تخلیه و هوا گیری ، منافذ میکرونی واشرها و کاسه نمدها و یا هنگام تعمیرات سیستم وارد آن شوند . همچنان که قبلاً گفته شده خود سیستم نیز ممکن است تولید کننده آلودگی از طریق ذرات ناشی از سایش و فرسایش قطعات باشد. روغن  هیدرولیک در صورت تماس با اشیاء آلوده قبل از ورود به سیستم نیز محتوی ذرات آلوده است. عدم حمل و نقل صحیح فیلتر یا عدم نصب صحیح آن موجب پاره شدن صافی فیلتر در بعضی محل ها و ورود مواد صافی به سیستم می گردد .

این فیلتر روغن هیوندای را تعویض ننموده و پس از مدت طولانی فیلتر دچار انباشتگی آلودگی شده و تمامی محفظه های آن مسدود شده و فشار روغن به درون موتور پس زده می شود. جهت جلوگیری از این اتفاق سازندگان فیلتر یک مسیر انحرافی با by pass را در زمان این انسداد در اینگ.نه فیلترها تعریف نموده یا لااقل جریان روغن در سیستم خودرو برقرار باشد
هرگاه پس از روشن شدن موتور سوپاپ تنظیم فشار روغن  به علتی در حالت بسته باقی بماند یا عمل باز و بسته شدن آن به کندی انجام شود تمام جریان روغن ایجاد شده در اثر پمپاژ اویل پمپ از فیلتر عبور می کند و اصطلاحاً حالت ( Over – Pressurized ) اتفاق می افتد . در این حالت فیلتر ابتدا متورم شده و سپس لبه های درز گیری شده واقع در اتصال درب رینگی و پوسته اصلی شروع به باز شدن می کند لذا هرگاه فیلتر یاتاقان با مشخصات ذکر شده مشاهده شد باید بلافاصله نسبت به تعمیر یا تعویض سوپاپ اقدام گردد.قطعات هیوندای در سال 1947 در شهر سئول کره جنوبی تاسیس شد. هیوندای در ابتدا فعالیت های مختلفی در کشورهایی نظیر تایلند داشت اما هیوندای موتور در سال 1967 کار خود را آغاز کرد.
سوپاپ در حالت بسته      سوپاپ در حالت باز
نکته اساسی که باید به آن توجه شود این است که یک فیلتر متورم شده نمی توانسته است موجب افزایش فشار در سیستم شود بلکه خود این فیلتر نیز نتیجه خرابی سوپاپ کنترل فشار در موتور می باشد . ممکن است این سوال پیش آید که مسدود شدن منافذ میکرونی صافی فیلتر آیا می تواند باعث بروز حالت فشار زیاد در موتور شود ؟ جواب این است اکیداً خیر ! هرگاه سوپاپ کنترل فشار روغن  درست عمل ناید فشار در موتور به میزان لازم رسیده و دائماً کنترل می شود حتی اگر فیلتر کاملا ً مسدود شده باشد .

تغییر شکل فیلتر تحت فشار زیاد  OveRPressurized Lube Oil Filters
طراحی موتورهای مختلف اتومبیل ها با توجه به موارد استفاده آن از نظر قدرت ، سرعت ، نوع سوخت ، تعداد سیلندرها و بسیاری عوامل دیگر از ابتدای قرن حاضر شروع شده و امروزه پیشرفت های بسیاری نموده است . در انواع مختلف موتورها هنگامی که فشار به 200 PSI ( حدود 14at ) بیش از فشار نرمال سیستم برسد . فیلتر بطور کاملا ًمحسوس متورم شده و احنمال بیرون پریدن واشر آب بندی از بین فیلتر و پایه فیلتر وجود دارد که می تواند به تخلیه روغن  موتور منجر شود . در صورتی که فیلتر بسیار محکم بسته شده باشد واشر فوق حرکت نمی کند و با افزایش فشار روغن  تا میزان 250 PSI ( حدود 5/17 at ) بیش از فشار نرمال موتور قسمت های درزگیری شده از هم باز شده و فیلتر لصطلاحا ً می ترکد.

فیلتر روغن کیا و چگونگی تصفیه روغن  موتور ( قبل از سوپاپ مجرای فرعی ) :

از نظر نحوه تصفیه ذرات آلوده از روغن روش های گوناگونی وجود دارد ولی در اغلب آنها روغن  از یک فضای متخلخل عبور کرده و ذرات خارجی جامد در بین خلل و فرج این فضا گیر می کنند . پدیده های مختلفی که باعث ممانعت از ععبور ذرات می گردند عبارتند از :

 

ایجاد شرایط واقعی محیط  Practical Operating Conditions

 

-    اثر کششی ( Straining Effect) : در این حالت ذراتی که اندازه آنها بزرگتر از فاصله آزاد بین الیاف کاغذ می باشد نمی توانند از بین الیاف عبور کنند و ذرات نسبتا ً بزرگ بین دو الیاف سد می شوند در حالیکه ذرات ریزتر به واسطه این اثر متوقف نمی شوند .

قطعات سانتافه DM

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 2359
    توان خروجی : 190 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : شاسی بلند
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 10.2 لیتر در 100 کیلومتر

-    اثر لختی ( Interial Effect ) : وقتی مایعی از عامل تصفیه عبور می کند الیاف باعث ایجاد اختشاش در مسیر آن شده و مسیر سیال در کنار الیاف دچار انحناء و خمیدگی می شود . ذرات بزرگ تر نمی توانند در مقابل تغییرات سریع جهت حرکت ناشی از اغتشاش عکس العمل نشان دهند و مسیر سیال را دنبال نمایند و به سطح الیاف می چسبند .

 

قطعات هیوندای وراکروز IX55

    قیمت بازار : 0 تومان
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 3778
    توان خروجی : 260 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : شاسی بلند
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 13 لیتر در 100 کیلومتر

 

 

-    اثر حائل شوندگی (  Interception Effect ) ذراتی که به علت اثر لختی متوقف نشده اند و نسبتا ً ریز هستند تمایل دارند مسیر سیال را دنبال نمایند و از الیاف بگذرند و بعضی از آن ها که الیافرا لمس می کنند به الیاف می چسبند

هیوندای شرکتی است که در زمینه هایی همچون هوافضا، بیمه، آهن آلات و صنایع سنگین مشغول است و یکی از فعالیت های هیوندای ، ساخت خودروی سواری محسوب می شود. در ایران، هیوندای توسط شرکت آسان موتور عرضه می شود و محصولات مختلفی از این شرکت همچون هیوندای آزرا، هیوندای سوناتا و یا هیوندای توسان از سال 88 وارد کشورد شدند و توانستند فروش خوبی را نیز تجربه کنند

 

لوازم یدکی هیوندای ون H1

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 2497
    توان خروجی : 168 اسب بخار در 3800 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : ون
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 7.1 لیتر در 100 کیلومتر

قطعات سانتافه DM 2017

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 2359
    توان خروجی : 185
    کلاس بدنه : شاسی بلند
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 10.8 لیتر در 100 کیلومتر

  

Oil is the lifeblood of the engine in your car or truck 

it circulates through the series of smaller holes in the outer perimeter of the filter. At this point, oil is forced through the filter element (from the outside, in) and eventually i

Oil filters are divided into 2 types

So, you should research the features of each filter that fitsengine oil filter is clogged, it opens and HYUNDAI oil bypasses the filter surfaces to continue the lubrication of the system as well also

 

قطعات هیوندای اکسنت کرمان موتور

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1591
    توان خروجی : 122 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) :

 

the valve regulates the oil pressure in the engine. your vehicle to determine which one best fits your needs

(or motorcycle, boat, airplane, tractor and so on). Plain and simple. But as the oil circulates through the engine, it picks up any number of contaminants (in simple terms, dirt). That dirt can obviously damage your engine. And over time, that dirt can bring the engine to its death.

 

i20قطعات
    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1368
    توان خروجی : 98.6
    کلاس بدنه : هاچ بک
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 5.9
 

 

How do oil filters work?
Early internal combustion engines did not use oil filters and, coupled with the poor quality of oil available at the time, vehicles required frequent oil changes. Eventually, the first full-flow oil filtration system was developed. Basically,

 

قطعات i10

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1248
    توان خروجی : 86
    کلاس بدنه : هاچ بک
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 5.9

 

 

ensures structural you pay for
Generally speaking, the more money you spend the better the filter is. Lower-cost oil filters can contain light-gauge metal, loose (or shredding) filter material, and poor quality gaskets that can lead to failure of the filter. Some filters may filter out smaller bits of dirt a little better, and some may last longer.

since it not only lubricates rubbing parts, but also cools the engine
You get what Oil filter cartridges – ECO filters. Modern engines are widely used with filter elements, different from metalقطعات کیا KIA SPARE PARTS spin on filters with the absence of a metal housing and threaded valves. The oil filter cartridge replaces spin-on filters, which used to be the main part of the oil filtration in the system. Usage of top quality filtration paper media and plastic mesh

this arrangement allowed for the oil to flow through the filter before it reached the critical working components inside the engine.

 

توسان لوازم یدکی TL

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1999
    توان خروجی : 157 اسب بخار در 6200 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : شاسی بلند
    مصرف سوخت (ترکیبی) :

 

So far so good, but there was (and still is) a big caveat: The vast majority of pressurized lubrication systems found in internal combustionstability of the filter cartridge, allows MFilter to provide non compromised quality of filters to the aftermarket. Choosing the right oil filter
Choosing the correct oil filter for your vehicle is of the utmost importance.Spin on – metal housing with thread for fixing mounted filter element. Depending on the engine design spin on filter can be installed with inside valve Most oil filters look very similar, but small differences in the threads or gasket size can determine whether or not a particular filter will work on your vehicle. The best way to     . the oil filter change process. Safety valve (bypass valve) is required when the determine which oil filter you need is by consulting your owner’s manual or by referencing a parts catalog. Using the wrong filter can cause oil to leak out of the engine, or an ill-fitting filter could just fall off. Either of these situations could lead to serious engine damage engines incorporate some form of filter by-pass to protect the engine from starvation 

لوازم یدکی هیوندای جنسیس کوپه 2010

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 3778
    توان خروجی : 300 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : کوپه
    مصرف سوخت (ترکیبی) :

 

of cut threads to ensure the filter doesn't strip during installation.

Paper or plastic?
Filter media is another difference. Some filters are engineered with synthetic filter media (rather than pleated paper-based media). The synthetic media is said to be capable of trapping

 

قطعات i20

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1396
    توان خروجی : 99 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : هاچ بک
    مصرف سوخت (ترکیبی) :

 

small contaminants over a longer period of time (higher miles). Additionally, some synthetic filters include special blends

under certain circumstances. A good example is very cold weather. In this situation, if the oil is too thick, it is allowed to bypass the filter. The oil filter helps remove contaminants from your car engine’s oil that can accumulate
Clean motor oil is important because if the oil were left unfiltered for a period of time, it could become saturated with tiny, hard particles that can wear surfaces in your engine. This dirty oil can wear the oil pump’s machinedOil can also bypass the filter when the filter is plugged. Because of these events, oil is sometimes not filtered, even when the engine is fitted with a full-flow oil filter.

 

سانتافه لوازم یدکی 2007

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 2656
    توان خروجی : 189 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : شاسی بلند
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر

 

 

 

In operation, oil enters the oil filter through a series of small holes on the outer edge of the base flange. The oil is then قطعات کیا KIA SPARE PARTS directed through the filter, eventually making an exit into the engine through the large center hole. Most modern oil filters are equipped with an anti-drainback valve.

Oil filter is a very important element in engine design that eliminates the abrasive impurities resulting from the over time as the oil keeps your engine clean.

 

قطعات سانتافه 2011

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 3500
    توان خروجی : 276 اسب بخار در 6500 دور بر دقیقه
    کلاس بدنه : شاسی بلند
    مصرف سوخت (ترکیبی) :

 

Man working on oil filter using a wrench under the vehicle

The importance of clean motor oil

This is often some form of rubber membrane that covers the perimeter holes in the base flange. The membrane is forced aside as oil enters the filter case. When the engine is not running, the rubber membrane covers the holes. Obviously, the anti-drainback valves maintain oil within the filter. In turn, they prevent engine dry starts (when the engine is started with no oil).

Early oil filter designs
Early oil filter designs were based on a replaceable element fitted inside a metal housing. When HYUNDAI changing the filter, one removed the housing, discarded the element, cleaned the housing, added a new filter and re-installed the assembly to the engine. By the mid-20th century, spin-on filters gained popularity. Here, the filter element and the cartridge are self-contained. You simply remove the works, discard it, and screw on a new filter during the oil-change processقطعات کیا KIA SPARE PARTS . Today, there's been a move back to the earlier oil filter design. In this system, oil is filtered through an element contained within a separate housing, because the replaceable filter element may be more environmentally conscious than a spin-on filter. Keep in mind that today's motor vehicles require far fewer oil changes than those of yesteryear.

 

 

قطعات هیوندای جنسیس کوپه 2013

    قیمت بازار : 190,000,000 تومان
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 3778
    توان خروجی : 300 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : کوپه
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 10.7 لیتر در 100 کیلومتر

 

 

Today’s oil filter types
There are many types of oil filters available today, and there are likely an equally large number of tests in which various filters are cut apart and diagnosed. The truth is, all oil filters are not created equal. The bottom line: You usually get what you pay for.

But are there any real differences between standard filters, قطعات کیا KIA SPARE PARTS high-performance filters, race filters and synthetic filters? Absolutely.

You have to first consider the mission of the motor vehicle. Case-in-point is a racecar. Here is something that will seldom, if ever, experience cold starts (in many cases, the oil is warmed prior to starting). Oil is changed frequently, simply because the engines are inspected and regularly disassembled. Oil in racecar engines was once far thicker than that found in passenger cars, but today it's just the opposite. Racers have discovered the benefits of light oil.

Without going into detail, it's not uncommon to find race engines filled with oil as light as zero grade. Racing filters are engineered to work with those oils. Some race filters are not fitted with drainback valves.

 

i40 صندوقدار لازم یدکی

    قیمت بازار :
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1999
    توان خروجی : 177 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 6.8 لیتر در 100 کیلومتر

 

 

 

On the other hand, many racing oil filters are engineered with an internal media that is resistant to high temperatures and water levels in the oil that can plug standard oil filter media types. Many racing oil filters are engineered to provide high levels

s forced toward the center of the filter (going back into the engine through the large threaded hole below the pointer). components and through the filter media and back through the central hole, where it re-enters the engine.
    When a filter does its job, internal engine components – such as the connecting rods, camshaft and valvetrain – are protected from contaminants that can cause major damage. These components are expensive. Picking the right oil along with the right filter can definitely promote long engine life.

of oil flow with low restriction. Certain racing oil filters engineered

 

قطعات سانتافه 3300 DM

    قیمت بازار : 0 تومان
    تعداد سیلندر : 6
    حجم موتور : 3342
    توان خروجی : 270 اسب بخار در 6400 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : شاسی بلند
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 10.7 لیتر در 100 کیلومتر

How oil filters work
The outside of the filter is a metal can with a sealing gasket that allows it to be tightly held against the engine’s mating surface. The base plate of the can holds the gasket and is perforated with holes around the area just inside the gasket. A central hole is threaded to mate with the oil filter assembly on engine wear from the oil, and contaminants from entering the combustion chamber as well. Clean oil ensures smooth engine and turbine performance the engine block. Inside the can is the filter material, most frequently made from synthetic

 

for use in endurance applications (for example, 12- or 24-hour races) contain a different media that is designed to trap smaller contaminants.Some race or high-performance filters arebuilt with more robust cases to protect against damage from track debris. Heavier baseplates are also incorporated in some of these filters. This ensures that the filter body does not flex under high-pressure conditions. Some are constructed so they can be safety-wired to قطعات کیا KIA SPARE PARTS prevent accidental loosening. A few of the high-performance filters also incorporate rolled threads insteadof rubber for gaskets and drainback valves. The purpose? Like the filter media, they're designed to last longer. Finally, some synthetic filters actually have larger (typically longer) bodies than conventional filters, which means they have more capacity. Because of these factors, some synthetic HYUNDAI oil filters have service lives of anywhere from 7,000 to 25,000 miles.

 

 

قطعات هیوندای ورنا 1.5

    قیمت بازار : 0 تومان
    تعداد سیلندر : 4
    حجم موتور : 1495
    توان خروجی : 90 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
    کلاس بدنه : سدان
    مصرف سوخت (ترکیبی) : 6.6 لیتر در 100 کیلومتر
 

As you can see, there are plenty of variables found inside oil filters. So what's right for your car, truck, motorcycle or other vehicle fitted with an internal combustion engine? The answer is, it depends. You really need to carefully study the specifications of each filter to determine the suitability for your particular application. If your vehicle is newer, you should also give some serious consideration to the warranty. Some filters may not be deemed compatible by the vehicle manufacturer,damage the bearing قطعات کیا KIA SPARE PARTSsurfaces in the engine.fiber. The engine’s oil pump movesOil drain valve (anti-drain back valve) – is a rubber-silicone membrane HYUNDAI OIL FILTER , the purpose of which is to ensure outflow of oil from the filter back into the crankcase of the engine after the engine has been switched off. This valve is used also to avoid the spillage during the oil directly to the filter, where it enters from the holes in the perimeter of the base plate. The dirty oil is passed (pushed under pressure) and that's important when it comes to a warranty claim  

The reality is, you might want to think twice before using high-grade synthetic oil and a top-of-the heap high-performance oil filter in a thrashed beater. And, similarly, it doesn't make much sense to use the cheapest oil and filter possible in a collectable Ferrari. In the end, selecting a filter is much like selecting oil. Pick the one that best fits the application and your budget.The filtered facts    The car oil filter required for the vintage six-cylinder Buick is far different from the one found on the 7,000 (or more) horsepower Top Fuel dragster. In both cases, the mission is the same: Keep the oil clean.
    Filters are not created equal. The intended application for a given oil filter has a big impact on the design and engineering of the component. Internally, a racecar’s oil filter is far different from a passenger car’s filter.    In a typical passenger car engine, oil enters the filter at the filter pad, most often part of the engine block. From here,