فروش لوازم یدکی تویوتا کمری 2007 از سیستم کولر گرفته تا روغن ترمز و روغن موتور TOYOTA 

روغن موتور تویوتا کمری به عنوان یک ترکیب چند منظوره نقش بسیار مهم و اساسی در کارکرد مطمئن موتور خودروی کمری ایفا می کند . اهمیت وجود روغن موتور به اندازه ای است که جزو ملزومات هر خودرو محسوب می شود و بدون روغن امکان حرکت از اتومبیل گرفته می شود .

با توجه به تغییرات در طراحی های موتور و متناسب با آن، تغییراتی نیز بر روی روغن و در جهت هماهنگی با موتور خودرو  به منظور افزایش کارآیی و حداکثر اطمینان از کارکرد بهینه آن، اعمال شده است .

سیستم کولر تویوتا کمری

  این سیستم شامل قطعات تویوتا به شرح زیر می باشد:

مخزن رطوبت گیر(خشک کن) به همراه پرسوستات یا کلیدسه کاره - کندانسور -کمپرسور - فن - اواپراتور - ترموستات الکترونیک - جعبه مجرای هیتر بخاری - کمپرسور

 

 

 

 

  • توضیحاتی درباره نحوه عملکرد هرکدام از این اقلام  :

 

  • کمپرسور تویوتا : TOYOTA COMPRESSOR

دستگاه حرکت دهنده گاز سرد کننده در کولر اتومبیل می‌باشد. کمپرسور با گرداندن گاز در اجزاء سیستم در واقع شبیه به قلب مجموعه عمل می‌نماید.

و به علاوه کمپرسور فشار و در نتیجه دمای گاز کم فشار خارج شده از اواپراتور را نیز افزایش می‌دهد.
کمپرسور تویوتا کمری می‌بایست دارای خواصی از قبیل وزن و حجم متناسب با قدرت موتور خودرو باشند تا هنگام نصب به راحتی در محل مورد نظر قابل جایگذاری بوده و بار اضافی بر موتور خودروی کمری را تحمیل نکند .

 

  • کندانسور کمری : CAMRY CONDENSER

کندانسور کمری یکی از بهترین مدل های کندانسور در بین خودرها میباشد که از توان و طراحی بسیار خوبی برای سیستم سرمایشی تویوتا بهره میبرد و یکی از اجزائی است که وظیفه تبادل گرما و سما را در سیستم بر عهده دارد.
کندانسور گرمای جذب شده توسط اواپراتور از گاز مبرد داخل سیستم را به هوای محیط خارج از کابین اتومبیل انتقال می‌دهد

 

  • کپسول خشک کننده تویوتا کمری : TOYOTA CAMRY AIR DRYER CAPSUL

کپسول درایر  بعنوان منبع ذخیره گاز سرمایشی و جاذب رطوبت گاز عمل میکند . معمولاً این کپسول دارای یک سوئیچ ایمنی می‌باشد تا در مواقعی که فشار گاز از حد تعریف شده کمتر یا بیشتر شود .

به طور خودکار جریان برق کمپرسور کولر کمری را قطع ‌نماید.
همچنین بر روی این کپسول حبابی جهت دیدن گاز وجود دارد .  شیشه دید به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم گردش و میزان گاز موجود در سیستم را مشاهده و تایید کیفیت در سیستم نماییم.

  • شیر انبساط خودروی تویوتا : TOYOTA PRESSURE VALVE

شیر انبساط تعیین کننده میزان درست گاز وارد شونده از کندانسور به داخل اواپراتور از طریق یک فیلتر مخصوص است. که این قطعه تویوتا فشار مبرد را بطور ناگهانی کاهش می‌دهد.

هنگامی ‌که کمپرسور تویوتا شروع به کار می‌کند شیر انبساط باز شده و مبرد مایع با عبور از صافی مربوط به ورودی مایع پرفشار به گاز پر فشار هوا تبدیل می‌گردد.

زمانی که اواپراتور در خودروهای ژاپنی میزان بیشتری سرمایش را طلب می‌نماید اما شیر انبساط اجازه می‌دهد تا مبرد با فشار بسیار کم  مورد نیاز به داخل کویل اواپراتور وارد شود . شیر انبساط برقرار کننده تعادل میان بار گرما و خنک کنندگی بهینه اواپراتور را رقم بزند .

  • اواپراتور در موتور کامل کمری : CAMRY EVAPORATOR

یکی دیگر از قطعات اصلی سیستم کولر اتومبیل اواپراتور در موتور کامل و سیستم سرمایش تویوتا است.
اواپراتور مجموعه‌ای از قطعات است که وظیفه کاهش گرمای هوای کابین اتومبیل را بر عهده دارد. یکی دیگر از وظایف مهم این قطعه، جب رطوبت از هوای داخل کابین می‌باشد .
جریان سریع هوای تولید ایجاد شده توسط فن الکتریکی خودرو با عبور از سطح کویل اواپراتور برودت ایجاد شده توسط کویل را از طریق کانال‌ها و دریچه‌های هدایت هوا به سمت  داخل کابین تویوتا کمری انتقال می‌دهد و عمل ایجاد برودت توسط کویل اواپراتور باعث تقطیر رطوبت وای دال کابین گشته و قطرات آب ایجاد شده از طریق لوله مخصوصی به خارج از کابین اتومبیل منتقل می‌گردد.

سیستم کولر اتومبیل کمری دارای دو سوئیچ کنترلی مجزا  است که یکی از آنها زمانی که فشار گاز کم یا زیاد باشد، کمپرسور را از مدار خارج نموده و دیگری از ایجاد یخ در داخل محفظه اواپراتورممانعت به عمل می آورد . عدم کارکرد مناسب هریک از این دو کلید یا سوییچ می‌تواند باعث از کار افتادن کل سیستم گردد