قطعات تویوتا با کیفیت اورجینالقطعات تویوتا

 

برای جستجو و مشاهده کلیه لوازم یدکی های تویوتا بر روی عکس زیر کلیک کنید :

 

بررسی واتر پمپ خودرو به عنوان یکی از قطعات تویوتا :
واتر پمپ یکی از قطعات تویوتا است که مورد توجه است و اهمیت زیادی دارد . این قطعه وظیفه به گردش در آوردن مایع خنک کننده را بر عهده دارد . دو نوع واتر پمپ تویوتا وجودر دارد یکی واتر پمپ مکانیکی و دیگری واتر پمپ برقی است . واتر پمپ برقی زمانی احتیاج به تعویض دارد که از کار افتاده باشد و بدترین حالت ممکن است . واتر پمپ مکانیکی با مشکلاتی از جمله نشتی آب رادیاتور گرفته تا خرابی بلبرینگ ها را شامل می شود . و در هنگام تعویض واتر پمپ بهتر است مایع خنک کننده کاملا تعویض شود .

حسگر سرعت چرخ تویوتا : اطلاعات مورد نیاز دو سیستم ای بی اس و کنترل کشش را فراهم می کند این حسگر در پشت چرخ قرار دارد و نکته منفی حسگر سرعت چرخ در قطعات تویوتا این است که در معرض عوامل محیطی زیادی قرار دارد که باعث خرابی می شود اما در مقابل مزیت حسگر سرعت چرخ تعویض به راحتی انجام می شود . در صورت خرابی چراغ هشدار مربوط به نشاندهنده ها روشن می شود و با دستگاه دیاگ عیب یابی می شود .

موتور برف پاک کن تویوتا :
در شرایط آب و هوایی نامساعد بهترین وسیله برف پاکن است و مانند هر دستگاه الکترونیکی به طور ناگهانی خراب می شود و هیچ چیز بدتر از این نیست که در شرایط آب و هوایی نامساعد خراب شود .

نقش انژکتور در قطعات تویوتا :
در قدیم برای عمل سوخت رسانی از سیستم کاربراتور استفاده میشد ولی خودروهای مجهز به سیستم ایراداتی مانند مصرف سوخت بالا و قدرت پایین داشتند . با پیشرفت علم و باز شدن پای ای سی یو به خودروها سیستم سوخت رسانی تویوتا  نیز از کاربراتور به انژکتور تغییر یافت . خودروهای دیزلی همه انژکتور بوده اند انژکتور یک نوع شیر با کنترل الکتریکی است که وظیفه ی پاشش سوخت به داخل سیلندر را دارد . این قطعه تویوتا با فشار بالای پاشش سوخت را نه بصورت مایع که به شکل پودر به داخل سیلندر پاشش می کند که به این عمل اتمیزه کردن سوخت گفته می شود تعداد انژکتورها در اکثر خودروها به تعداد سیلندرها و محل نصب آنها روی منیفولد هوا قراد دارد . بعضی خودروها مانند تویوتا دارای دو انژکتور برای هر سیلندر هستند و انژکتور خودروهایی که مجهز به سیستم پاشش مستقیم سوخت هستند در سرسیلندر تویوتا قرار دارد . برای تست انژکتور میتوان آن ها را جدا کرد و یک مقوا را مقابل آنها گرفت و بعد با باز کردن سوییچ میتوان دید که کدام انژکتور سوخت را پاشش می کند یا نه . البته روش دیگر آن ای سی یو خطای مربوطه ثبت شده و با دستگاه دیاگ میتوان میتوان عیب یابی کرد و فیمت انژکتور بستگی به مدل و برند خودرو دارد و اگر خودروی شما دارای سیستم پاشش مستقیم سوخت باشد قیمت انژکتورها بالا خواهد بود .