قطعات تویوتا در همه مدل ها چکیده شده در تویوتا راو4قطعات کلیه مدل های تویوتا شامل  لندکروز - کمری - کرولا - یاریس - هایلوکس - اف جی کروز چکیده شده در قطعات راو4 !

 

در این مقاله قصد داریم برای شما توضیح دهیم که تویوتا راو4 TOYOTA RAV4 چه نوع ماشینیه ؟ و اساسا چه تفاوتهایی با تویوتا لندکروز داره ؟ و همچنین چرا شما باید بین کیا اسپرتیج و تویوتا راو4 این خودرو را انتخاب کنید ؟

 

تویوتا راو4 هم از نظر شاسی و هم ایربگ ها و هم سایر قطعات در بالاترین سطح اطمینان قرار داره . این به این دلیل است که خودروسازی تویوتا سالها که مدت طولانی با شاسی بلندی به نام لندکروز معروف بود اصلا دوست نداشت که خودرویی را تولید کند که تحت عنوان لندکروز سالیان پیش تولید شده بوده و مانند بسیاری از خودروسازان کره ای مانند کیا که تنها با تغییر نام قصد القای مدل جدیدی به بازار را دارند . هرچه نباشد تیوتا در قطعات تویوتا و خودروهای خود یک سر و گردن از قطعات کیا و خودروهای کیا بالاتر است . و همچنین هجمه وسیعی از انتقادات که به تویوتا برای مدل اف جی کروز FJ CRUISER  شد باعث شد تویوتا دیر خطایی را که درباره اف جی کروز و قطعات آن کرد تکرار نکند .

 

این خودرو در کلاس خودش یعنی SUV جزو پرفروشترین هاست . در مدل 2016 بسیاری از به روزرسانی ها را شاهد بودیم که یکی ا این به روز رسانی ها ارائه نسخه هیبریدی آن با مصرف بسیار پایین به بازار بود که خبر خوبی بای طرفداران شاسی بلندهای تویوتا به حساب می آمد . معمولا نمونه های هیبریدی خودروها حدود 1000 دلار گرانتر از نمونه های غیر هیبریدی هستند . اما در تویوتا راو4 به دلیل سیاست گسترش خودروهای هیبریدی توسط کمپانی تویوتا و سرشکن شدن هزینه روی تولید قعات پشتیبانی تویوتا این شرکت تصمیم گرفت تویوتا راو4 هیبریدی را تنها با 700 دلار اختلاف با نمونه عادی آن روانه بازار کند .

 

یادتون باشه بدنه راو4 بدنه سنگینیه  و موتور اصلی آن یک موتور 4 سیلندر دو لیتری آن 176 اسب بخار نیرو تولید میکنه و با یک سامانه انتقال نیروی شش وضعیتی کار میکند .

علاوه بر این در مورد تویوتای جدید راو4 شاهد آن هستیم که تویوتا در قطعات بدنه خود به گونه ای کار کرده که انک صدایی که قبلا در این خودرو شنیده میشد هم دیگر شنیده نمیشود . اما از نظر قطعاات زیربندی و شاسی شاید هنوز آن فرمان پذیری و چابکی که شایسته نام تویوتا و قطعات آن است نیست .اما هنوز هم راو4 را میتوان واکنشی و ایمن خواند .

ظاهر کمتر اسپرت و داخلی جادار و بزرگ از دیگر نشانه های راو4 است .  کنترل های صفحه نمایش لمسی بسیار ساده و با قابلیت دسترسی بالا طراحی شده اند . عدم وجود تنظیمات مربوط به پشتی کمر هم باعث آن شده که صندلی های راو4 صندلی هایی معمولی باشند در حالی که کیا اسپورتیج و تویوتا لندکروز با داشتن تنظیمات پشتی صندلی راحتی بیشتری را برای راننده به ارمغان میاورند .

راو4 XLE چهار چرخ محرک 4WD با قیمت پایه 24900 دلار شروع میشه ومدل هیبریدی XLD هم با قیمت 23753 دلار روانه بازار شد .

تجهیزات ایمنی موجوذ در قطعات تویوتا راو4  :

پوشش نقاط کور .

هشدار دهنده نزدیک شدن ماشین از پشت .

هشدار دهنده تجاوز از خط وسط .

کروز کنتل انطباق پذیر .

 

اما دااشتن تجیزاتی چون صندلی برقی و گرمکن صندلی نیازمند پرداخت مبلغ بالاتر و خرید مدل های SE که حدود 31000 دلار تموم میشه .

 

به طور کلی راو4 یکی از ایمن ترین خودروهای حاضر در شاسی بلندهای تویوتا است که اگر از لحاظ ظاهر فانتزی از کیا اسپورتیج و لندکروز پایینتر است ولی از لحاظ استحکام و قدرت در مقابل قیمتش خودرویی درجه یک محسوب میشود .

 

 

در پایان در زیر لیستی از شمار فنی های قطعات تویوتا را برای اطلاع خریداران و فروشندگان قطعات تویوتا ذکر میکنیم :

 

 

AUTO WATER PUMP FOR TOYOTA 1GFE GWT-111A

واتر پمپ تویوتا

 

TOYOTA AIR FILTER FOR TACOMA 87139-YZZ09

فیلتر های تویوتا تاکوما

 

OIL FILTER FOR TOYOTA 90915-YZZB6

فیلتر روغن تویوتا

 

TIMING CHAIN KIT FOR TOYOTA 2ZZ-GE PARTS

کیت مجموعه تسمه تایم تویوتا

 

YARIS SIDE MIRROR FOR TOYOTA 52875-52141

آینه بغل تویوتا یاریس

 

TOYOTA CONTROL ARM FOR YARIS 48069-09170

دسته موتور تویوتا یاریس

 

REAR BUMPER FOR TOYOTA HILUX REVO 2015

سپر عقب تویوتا هایلوکس 2015

 

 AIR FILTER FOR PRIUS 17801-21040

فیلتر هوا تویوتا پریوس

 

Drive shaft for toyota hilux 43430-0k030

شفت ورودی تویوتا هایلوکس

 

Ignition Coil For Toyota Corolla 90919-02258

کوئل تویوتا کرولا

 

 

 

تهیه شده توسط وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی