قطعات تویوتا و سوبارو در بازار لوازم یدکی 

قطعات تویوتا و سوبارو GT86 :   

لوازم یدکی خود را میتوانید در یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی خودرو جستجو کنید

 

 

 

 

قطعات خودروهای تویوتا که در نگاه اکثر مردم تنها محدود به قطعات لندکروز و کمری و کرولا میشود در بازار های جهانی دامنه گسترده ای را دارد . یکی از خودروهایی در بازار ایران وارد شد ولی به دلیل عرضه کم و قطعات بسیار گران که دلیل گرانی این قطعات تعداد کم عرضه کنندگان قطعات در بازار لوازم یدکی به دلیل تعداد محدود خودروی وارد شده تویوتا GT86 است .

این خودروی تویوتا GT86 توسط همکاری مشترک تویوتا و سوبارو تولید شد و هرکدام از قطعات این خودرو یا ساخته کمپانی تویوتا و یا کمپانی سوبارو هستند . مثلا موتور این خودرو توسط سوبارو ساخته شده است . این خودرو جزو نوادری است که در یک شکل توسط دو دوبرند خودروسازی جهانی تولید شد .

 

 

 

 

مدل موجود در بازار ایران اکثرا تویوتا است و این مدل با مدل سوبارو هیج تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آرم این دوکمپانی است .

انتخاب تویوتا یا سوبارو توسط مشتریان تنها به دلیل پشتیبانی قطعات نمایندگی های مجاز این کمپانی ها صورت میگیرد و طبیعی است که در ایران اکثر خریداران به گستردگی قطعات تویوتا بیشتر از سوبارو اعتقاد دارند .

اولین چیزی که پس از سواز شدن به این خودرو و استارت موتور از آن لذت میبریم صدای لذت بخش اگزوز این خودرو است . صفحه نمایش آمپر بر خلاف خودروهای فانتزی حس اسپرت و دلچسبی به این خودروی تویوتا میدهند .

قیافه و طراحی تویوتا GT86 از یک مدل قدیمی به نام GT2000 الهام گرفته شده است . حتی مدل بغل این خودرو هم الهام گرفته از این خودروی قدیمی است . تویوتا مدل رترو GT2000 خود را با روحی قدیم ولی در کلبد GT86 خورویی بسیار مدرن تر ولی اصیل به بازار عرضه کرد .

تمام قطعات تویوتا GT86 به طرز بسیار دقیقی با یکدیگر همخوانی دارد . از قطعات بدنه بیرونی و چراغ ها بگیرید تا قطعات داخلی داشبورد و صندلی ها و فرمان .

 

 

 

ولی چرا تویوتا عدد 86 را انتخاب کرده است ؟

این عدد از طول کورس سیلندر یا همان قطر سیلندر گرفته شده که در هردو مدل قدیمی و جدید 86 است و روی آرم آن هم 86 نوشته شده است . تویوتا ریزه کاری های فراوانی را در این خودرو بکار برده است . مثلا موتور این خودرو که یکی از ارکان قطعات این خودرو را تشکیل میدهد و سوبارو آن را تولید کرده چهار سیلندر باکسر است . باکسر به موتور هایی میگویند که برخلاف اکثر موتورهای بازار که وی V و یا خطی هستند به صورت عمودی روی هم هستند که بر روی آرم جی تی 86 هم این دوتا سیلندر علامت این تکنولوژی بکار رفته در خودروی تویوتاست .

 

 

بکار گیری موتور باکسر در این تویوتا باعث میشود تا مرکز سقل این خودرو پایینتر بیاید . که هم از نظر امنیتی بهتره و هم ساختش پیچیده تر است .

اما مهمترین نکته موتور این خودرو که 4 سیلندر دو لیتری این است که 200 اسب بخار از این خودرو گرفته شده است و این اسب بخار را بدون هیچگونه استفاده از توربو داریم  که امروزه بسیاری از خودروها حتی با استفاده از توربوشارژ با موتور دو لیتری نمیتوانند بگیرند .

 

 

 

تقسیم وزن ماشین 53 به 47 هستش وهمه چیز برای بالانس یک یک دریفت عالی طراحی شده . از قرارگیری نشستن جای راننده گرفته تا اکزوز تویوتا و موتور و ... همه چیز را برای بالانس خودرو در حالت دریفت فراهم کرده است .

نکته جالب این است که در هنگام دریف دور موتور را در مرز 7000 دور نگه میدارد و و وارد خط قرمز نمیشه و باعث میشه هنگام دریفت نگران بالارفتن دور موتور تویوتا به RED LINE  نباشید و به راحتی از لحظه لحظه دریفت خود لذت ببرید .

گیربکس اتوماتیک و شیفتر های پشت فرمان هم طرح لکسوس ISF هست . و سرعت تعویض دنده فوق العاده ای دارد  . 0.2 ثانیه دنده ها رو تعویض میکنه .

یکی از نکات جالب در طراحی جی تی 86 وجود دارد این است که حرف T که اول TOYOTA 86 هستش خیلی جاها بکار رفته مثلا روی فیبر کربن داشبورد و یا چراغ مه شکن که وسط سپر عقبه و یا جلو پنجره و یا کفی استفتده شده است .

 

این خودرو جزو معدود خودروهای بازار است که ارزش تک تک اسکناس هایی را که برایش پرداخت میکنیم دارد . این ماشین نه برای درگ و نه برای استفاده روزمره ساخته شده . این ماشین تخصصی برای دریفت ساخته شده و تمام قطعات این خودرو از اگزوز تویوتا و سر سیلندر ها و موتور و دیفرانسیل تویوتا به همراه قطعات بدنه تویوتا گواه این مطلب است .

 

 

 

 

 

 

در پایان این مطلب هم لیستی از قطعات تویوتا برای شما در نظر گرفته شده که به هنگام خرید لوازم یدکی بی فایده نخواهد بود :

 

 

Car Tie Rod End for Toyota Corolla ZRE151 ZRE152 45047-09290

سیبک چپقی تویوتا کرولا

 

AIR FILTER FOR TOYOTA HILUX 2001-2005 17801-58010

فیلتر هوا تویوتا هایلوکس

 

Auto Carburetor for Toyota Hiace 3Y 4Y 21100-73231

کاربراتور تویوتا هایس

 

Car 3RZ Carburetor for Toyota Land Cruiser 21100-75101

کاربراتور تویوتا لندکروز

 

Japanese Carburetor Parts for Toyota 1Y 3Y 21100-71081

کاربراتور تویوتا و چند سری دیگر از خودروهای ژاپنی

 

FILTER AIR FOR TOYOTA HIACE 2010-2011 17801-30060

فیلتر هوا تویوتا هایس

 

Auto Carburetor for Toyota Hilux 1Y 3Y Engine 21100-71080

کاربراتور تویوتا هایلوکس

 

Auto 5M Carburetor for Toyota Crown 21100-43050

کاربراتور تویوتا کرون

 

Auto 2F Carburetor for Toyota Land Cruiser 21100-61012

کاربرات تویوتا لندکروز

 

Car Brake Master Assembly for Toyota Camry 47201-33100

پمپ ترمز تویوتا کمری

 

 

تهیه شده توسط یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی