قطعات تویوتا TOYOTA - و لوازم یدکی لندکروز و کمری 2007 برای فروش در تهران - جدال با رینگ آلمینیومی در قطعات کیا و قطعات هیوندایبرای مشاهده کلیه :

 1. قطعات تویوتا
 2. لوازم یدکی تویوتا
 3. قطعات هیوندای
 4. قطعات کیا
 5. قطعات پژو
 6.  و باقی خودروها ...

با کلیک بر روی قطعات تویوتا

 

به صفحه جستجوی سایت (( یدک بین )) متصل خواهید شد و با جستجوی نام قطعات خود مستقیما به وارد کننده و فروشنده اصلی و دست اول بازار لوازم یدکی تهران - چراغ برق - خیابان ملت متصل خواهید شد .

با یدک بین قطعات یدکی تویوتا و قطعات هیوندای و قطعات کیا و قطعات پژو و ... خود را بدون واسطه از مرکز لوازم یدکی تهران بخرید !

 

 

 

 

اهمیت تناسب پهنای رینگ تویوتا با پهنای لاستیک تویوتا

فاصله یک طرف از جدار لاستیک تا طرف دیگر آن را پهنای لاستیک می گویند.

این فاصله بر حسب واحد میلی متر گفته می شود . بطور مثال اگر روی لاستیک تویوتا 215 قید شده باشد یعنی عرض لاستیک 215 میلی متر می باشد .برای انتخاب یک لاستیک مناسب و قابل استفاده باید به رینگ مصرفی توجه داشته با شید . همه رینگ ها دارای حداکثر و حداقل اندازه عرضی بوده و باید با اندازه لاستیک مورد نظر هم خوانی داشته باشد . زمان مونتاژ لاستیک بر روی رینگ کمری باید به متناسب بودن این دو اندازه توجه داشته باشید . برای مشخص کردن محدوده مجاز پهنای رینگ برای لاستیک با اندازه مشخص باید به دفترچه راهنمای تولید کننده آن لاستیک مراجعه کرد و هیچ قاعده خاصی نخواهد داشت و در واقع پهنای رینگ کمری معادل 70% پهنای لاستیک در نظر گرفته می شود . هنگام نصب یه لاستیک بر روی رینگ لندکروز با اندازه ای که توسط سازنده غیر مجاز اعلام شده است باعث از بین رفتن لاستیک شده است و هنگام رانندگی کنترل خودرو از دست خارج می شود .

تفاوت رینگ آلومینیومی تویوتا لندکروز با فولادی / رینگ اسپرت کمری / از مزایا قطعات تویوتا تا معایب و انتخاب مناسب
استفاده از رینگ های اسپرت تویوتا و غیر فولادی لندکروز در خودروهای جدید و مدرن کمپانی های مطرح رو به فراگیری است . استفاده از این رینگ تویوتا به دلایلی از جمله زیبایی ظاهری - سبکی - افزایش قابلیت فرمان پذیری و ....توجه افراد را به خود جلب میکند . رینگ چرخ غیرفولادی (آلومینیومی و... ) در صورت استاندارد ساخته شدن دارای مزایای خوبی است . روش انتخاب رینگ کرولا و لاستیک کرولا مناسب و متناسب با خودروهای تویوتا و تکنولوژی تولید آن ها است . پیشرفت رینگ های اسپرت مورد توجه بیشتر خودروسازان مطرح جهان است استفاده از رینگ های اسپرت تویوتا توجه مصرف کنندگان را جلب کرده . ممکن است سوالاتی در مورد رینگ ها به ذهن مصرف کننده گان برسد از جمله: آیا استفاده از رینگ های اسپرت تویوتا  و آلومینیومی برای خودرو مضر است ؟ رینگها ایمنی و قابلیت فرمان پذیری خودرو را افزایش می دهند ؟ رینگ های آلومینیمی بر سیستم تعلیق و یا در اصطلاح نرمی خودرو به چه صورت است ؟ .
نکته قابل توجه که در استفاده از رینگ های اسپرت باید در نظر گرفت انتخاب درست با توجه به نوع خودرو و شرایط کاربری آن است .  در کشورهای پیشرو در صنعت تولید رینگ های اسپرت (ژاپن و...) تکنولوژی تولید از مهم ترین فاکتورها است . رینگ تویوتا یاریس اغلب از آلیاژهایی مانند آلومینیوم و منیزیم ساخته می شوند که ساخت آنها فرآیندهای پیچیده ای دارد . رینگ تویوتا از مهم ترین قطعات تویوتا و ایمنی محصول است که از روش های کارگاهی یا غیر استاندارد و قدیمی است و بسیار خطرناک می باشد مصرف کنندگان باید به برندهای معتبر و استاندارد توجه کنند . جنس اکثر رینگ های اسپرت از آلیاژهای آلومینیوم است .
مزایای رینگ آلومینیومی راو 4 / خصوصیات رینگ آلومینیومی :
رینگ تویوتا آلومینیوم قابلیت هدایت حرارتی بالایی دارد بعد از مس و نقره بهترین هادی حرارتی است و از آلیاژهای سبک محسوب می باشد و در برابر خوردگی استقامت دارد که علت آن ایجاد لایه پایدار اکسیدی متخلخل در قطعات تویوتا است . نقطه ذوب آن 669 سانتی گراد است. عملت حرارتی آن اج هاردینگ یا پیرسازی است از ویژگی های دیگر قابلیت انجام کار مکانیکی و تغییر فرم سرد و گرم است . این آلیاژ را در قالب های دائمی قطعات تویوتا و لوازم یدکی فورج قابل استفاده است .
کاربرد آلیاژهای ریختگی آلومینیوم
این آلیاژ در صنایع خودرو سازی تویوتا - ساختمان سازی - اسکلت سازی صنایع پتروشیمی و صنایع هوایی کارببرد دارد . رینگهای اسپرت به صورت استاندارد تولید و متناسب با خودرو استفاده می شودو مزایای دارد از جمله :
- افزایش زیبایی خودرو در قطعات تویوتا
- تنوع در کمری
کنترل پذیری بهتر لندکروز

مقاایسه قطعات کیا و قطعات هیوندای :

قسمت هایی چون قطعات بدنه تویوتا - قطعات داخلی لندکروز و لوازم یدکی موتوری تویوتا  در خودرو توسط سیستم تعلیق کمری ساپورت می شود و وزن بخش هایی چون رینگ تویوتا و لاستیک یاریس توسط فنرها کمک تویوتا ساپورت نمی شوند هر مقدار وزن بخش هایی که توسط سیستم تعلیق حمایت نمی شوند کاهش یابد خودرو در جاده راحت تر کنترل می شود و انتقال ضربه به داخل تویوتا کمتر خواهد بود . استفاده از رینگ های آلومینیومی کمری سبک در هدایت کردن خودرو نقش یه سزایی دارد .  هنگامی که ضربه ای در جاده به لاستیک وارد شود رینگ و لاستیک سبک تر شتاب بیشتری به بالا و پایین خواهد داشت  وقتی ضربه ای معادل دو گرم به رینگ و لاستیک خودرو وارد شود چرخ متناسب با وزن آن سرعت بیشتری به سمت بالا خواهد داشت .

آنالیز قطعات پژو : در مقاله بعدی .

- افزایش شتاب کارآرایی بهتر سیستم ترمز و کاهش مصرف سوخت لندکروز
کمتر بودن اینرسی دورانی رینگ آلومینیومی در مقایسه با رینگ فولادی در لوازم یدکی تویوتا باعث افزایش شتاب و کارآرایی بهتر سیستم ترمز و کاهش مصرف سوخت خودرو می شود لازم به ذکر است اینرسی دورانی نقش اساسی در مصرف سوخت خودرو دارد اینرسی باعث محکم بودن اجسام در برابر تغییر حرکت اینرسی دورانی باعث محکم بودن در برابر شتاب دورانی می شود . مقداری جرم دوار در تویوتا وجود دارد که برای شتاب دادن به آن به انرژی نیازمندیم .. هر چقدر جسم دواری سنگین و قطر بیشتری داشته باشد انرژی بیشتری برای شتاب دادن احتیاج داریم . هنگامی که بخواهیم جسم دواری مانند چرخ های خودرو را شتاب دهیم باید به وزن آنها انرژی را صرف اینرسی دورانی کنیم . رینگ چرخ آلومینیومی به علت سبکی اینرسی دورانی کمتری نسبت به رینگ های فولادی دارد و در نتیجه انرژی محدودی احتیاج دارد و این باعث کم شدن مصرف سوخت می شود .
- افزایش عمر لاستیک کمری
به علت انتقال حرارت زیاد رینگ های آلومینیومی و توزیع یکسان آن در رینگ لاستیکی بر روی رینگ های فولادی بسته شده و باعث سرعت بالتر می شود و لاستیک های سرد استحکام بیشتری در مقابل سایش دارند
- سایش یکنواخت لاستیک کرولا
به علت مزایای ساختاری رینگ آلومینیومی نسبت به فولادی همچون یکسان بودن ساختار.
- مقاومت به خوردگی و زنگ زدن رینگ آلومینیومی در مقایسه با رینگ فولادی
هنگامی که رنگ قسمتی از رینگ های فولادی این رینگ از بین برود و به شدت در معرض زنگ زدگی و پوسیدن است و به علت ماهیت لایه اکسیدی محافظ روی آلومینیوم این مشکل در رینگ های آلومینیومی هرگز رخ نمی دهد
- یکپارچگی ساختار رینگ های آلومینیومی یاریس
به علت یکسان بودن ساختار رینگ های آلومینیومی در مقایسه با رینگ های فولادی لنگی و قابلیت جذب ارتعاش چرخ در سرعت بالا کم می شود و در برابر ضربه مقاوم تر می شود .
- افزایش ایمنی خودرو در سرعت های بالا در تویوتا هیبریدی 2018
اصطکاک بین لاستیک و جاده در سرعت بالا باعث افزایش خنک کاری لاستیک شده و سرعت خنک شدن سیستم ترمز تویوتا با رینگ آلومینیومی به علت انتقال حرارت بالاتر مناسب خواهد بود
- بالانس مناسب تر
استحکام بیشتر رینگ های آلومینیومی تویوتا در برابر اعوجاج باعث محافظت بالانس چرخ در مدت طولانی می شود
- قابلیت جذب ارتعاش مناسب
- مقاومت به ایجاد ترک و افزایش آن

قطعات کیا معایب و مزایا : مقاله های بعدی ...

 

ساختار رینگ آلومینیومی
قسمت های مختلف رینگ نام گذاری شده است :
1- قطر رینگ کمری
2- پهنای رینگ تویوتا کرولا
3- فلنج لندکروز

قطعات کیا برای نسل های هیبریدی : سری بعدی مقالات

قطر دایره پیچ پی سی دی  و تعداد سوراخ های پیچ

پی سی دی قطر دایره ای است که از همه سوراخ ها پیچ رینگ تویوتا رد می شود طول این خط برابر پی سی دی است البته در صورتی که رینگ پنج سوراخ داشته باشد  سازنده خودروقطعات تویوتا
سوراخ هاب در مرکز رینگ واقع است و هاب خودرو در درون آن قرار دارد و قطر هاب رینگ دقیقا برابر با قطر هاب خودروی تویتا لندکروز  می باشد نوع رینگ hup center
است و با ثابت شدن صحیح  هاب رینگ و خودرو رینگ بالانس میشود و پیچ ها بیشتر نقش نگهدارنده رینگ بر روی دیسک خودرو را دارند . این بهترین روش بستن در خودروی تیوتاست .

آفست در قطعات تویوتا

خطی که از وسط طوقه رینگ تویوتا چرخ عبور دهیم فاصله میان این خط و محلی که هاب رینگ کمری  روی دیسک پیچ میشود آفست گویند . سه نو آفست قابل معرفی هستند :

 • زمانی که محل وصل چرخ با دیسک کاملا روی خط مرکزی باشد نوع آفست رینگ صفر است
 • زمانی که محل وصل چرخ با دیسک نسبت به خط مرکزی به سمت خارج باشد نوع آفست رینگ مثبت است
 • زمانی که محل وصل چرخ با دیسک نسبت به خط مرکزی به سمت داخل باشد نو آفست رینگ منفی است

تقسیم روش های ساخت و تولید رینگ های آلومینیومی تویوتا :

 

 1. ریخته گری در قالب های ریژه روش ثقلی
 2. ریخته گری با مدل فومی در قالب ماسه ای
 3. ریخته گری تزریقی در قالب دائم دایکاست کم فشار و پر فشار
 4. ریخته گری تزریقی داخل قالب در حالت نیمه جامد
 5. فورج مذاب آلومینیوم در حالت جامد - مایع

با توجه به قطعات مهم تویوتا اهمیت آلیاژهای آلومینیوم و پیچیدگی فرآیند انجماد آن ها هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی به دنبال دارد  که در تولید قطعات ایمنی تویوتا اعم از رینگ خودرو انتخاب روش مناسب اهمیت دارد . مناسب ترین و کم خطر ترین روش برای تولید قطعاتی با ضریب ایمنی بالا روش فورج آلیاژهای آلومینیوم در حالت جامد و مایع است . اهمیت این روش در ایجاد ساختار یکپارچه و بدون ایراد آلیاژ های ریختگی  آلومینیوم مثل مک های گازی و انقباضی است مانند پارامتر های مهم بر تولیدات رینگ های با کیفیت آلومینومی گازدایی و آخال زداییی مناسب و عملیات حرارتی و .... است که میتواند اهمیت به سزایی داشته باشد .