قطعات هیوندای چراغ خطر عقب جلو ix45 ix35 - فروشگاه زاده رعیت 

قطعات هیوندای

 1. چراغ عقب ix45
 2. چراغ جلو ix45
 3. چراغ عقب ix35
 4. چراغ عقب ix35

 

برای اطلاع از لیست لوازم یدکی هیوندای (( فروشگاه زاده رعیت )) واردکننده قطعات هیوندای بر روی عکس زیر کلیک کنید :

 

 

 

کدر شدن چراغ خطر عقب ix45 تاثیر بسیار زیادی در ظاهر هیوندای دارد و ix35 با چراغ‌های تمیز و عالی بسیار زیباتر و خوش جلوه‌تر از همان خودرو با چراغ‌های غیر شفاف است . اگر هیوندای شما به کدری چراغ‌های دچار شده است نگران نباشید !

در این مقاله به شما یاد خواهیم داد تا به راحتی چراغ‌ ix45 را به حالت اول بازگردانید.

غیر شفاف بودن چراغ هیوندای ix45 یک امر غیر عادی نیست و در همه قطعات هیوندای این امکان وجود دارد که چراغ‌های جلو ix دچار کدری شوند.

معمولا چراغ جلو ix35 هم پس از مدتی استفاده از آن‌ها دچار کدری می‌شوند

عوض شدن بوجود آمده بر روی چراغ جلو هیوندای ، معمولا به دلیل برخورد ذرات ریز در هوا با طلق یا شیشه چراغ جلو هیوندای است، البته تابش مستقیم نور خورشید بی‌تقصیر نیست و در بسیاری از موارد باعث ماتی چراغ جلو خودرو‌ها می‌شود. ماتی و کدری بوجود آمده بر بر روی طلق پوششی چراغ جلو اتومبیل‌ها، باعث جلوگیری از عبور نور آن‌ها می‌شود و علاوه بر روی وضعیت ظاهری خودرو تاثیر بدی دارد. در این نوشته قصد داریم به شما آموزش دهیم که به راحتی و با وسایل عمومی و مصرفی خود، بتوانید کدری و ماتی بوجود آمده بر روی چراغ جلو هیوندایتان برطرف کنید.
وسایل مورد نیاز برای رفع کدری چراغ اتومبیل
فرایند و عملیات رفع کدری چراغ هیوندای ، مانند هر فرایند دیگری نیاز به وسایل مناسب دارد؛ البته این وسایل و ابزار، تخصصی نیستند و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.
لیست وسایل مورد نیاز:

 

 • یک عدد شوینده
 • چسب نواری چسبنده کاغذی
 • سمباده رده 200 ، درجه 400 ، گرید 800
 • پولیش
 • اسفنج
 • الکل یا اسپری پاک کننده قوی

 

مراحل رفع ماتی چراغ هیوندای
اگر برایتان امکان پذیر است، قاب و همان طلق چراغ ix45 را قبل از شروع فرایند لکه‌ گیری از روی خودرو جدا کنید و به صورت جداگانه مراحل شستشو و لکه‌گیری را بر روی آن انجام دهید، در غیر این حالت با استفاده از یک چسب نواری قوی و ضد آب، دور تا دور قاب چراغ جلو ix45 را بپوشانید تا در هنگام لکه‌گیری طلق چراغ خودرو، آب و مواد شوینده وارد سیستم داخلی چراغ نشوند.

در ابتدای فرایند رفع کدری چراغ هیوندای وراکروز ، با بهره‌گیری از آب و شوینده‌ای که تهیه کرده‌اید، تمام قاب چراغ را به خوبی تمیز کنید

شما می توانیدبامواد و تجهیزات خانگی چراغ خودروی خود را همانند روز اولی که خودرو را خریداری کردید، تمیز کنید. زمانی که با گذشت زمان فریم و البته طلق چراغ های خودروی شما برا ثر اکسید شدن و آلودگی ها کدر شده و شفافیت خود را از دست می دهند آن زمان است که می بایست به جای مراجعه به کارواش خودتان دست به کار شوید

چراغ جلوهیوندای ix45

چراغ عقب هیوندای ix45

امروز ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید این چراغ ها را در منزل حتی بهتر از کارواش تمیز کنید و برق بیندا

چگونه چراغ هیوندای خودرا برق بیندازیم ؟

مراحل تمیز کردن چراغ جلو هیوندای ix35 و چراغ جلو هیوندای ix45 :

 

 • شست و شوی کلی :

ابتدا با یک چراغ شروع کنید و پس از پایان کار این چراغ به سراغ دیگری بروید، با استفاده از یک مایع ظرفشویی به صورت عمومی چراغ ها و طلق و فریم را به خوبی بشویید. استفاده از شوینده های قوی ممنوع است چرا که به چراغ و البته رنگ خودروی شما می تواند آسیب برساند و تنها یک شست و شوی ساده و سپس آبکشی برای شروع کافی است

با استفاده از یک مایع ظرفشویی به صورت عمومی چراغ ها و طلق و فریم خودرو را به خوبی بشویید

 

 • انجام مراقبت ها :

برای اینکه این کار را حرفه ای انجام دهید از مقداری چسب نواری که صافکاران در هنگام رنگ کردن استفاده می کنند می توانید استفاده کنید و دور تا دور طلق را با استفاده از این چسب ها برای جلوگیری از آسیب رسیدن به رنگ خودرو کاور کنید. حتی برای اطمینان کامل تمام واشرهای لاستیکی که اطراف چراغ هم وجود دارد را کاور کنید و سعی کنید عرض کار به حدی باشد که ضریب ریسک را کاهش دهد.

از مقداری چسب نواری که صافکاران در هنگام رنگ کردن استفاده می کنند استفاده کنید

 

 • از سمباده و اسفنج کمک بگیرید :

حال نوبت به برگه سمباده می رسد. بله سمباده منتها نه از نوعی که برای بلند کردن رنگ . استفاده می کنید. شما به یک سمباده بسیار نرم از نوع نیاز دارید که برای اینکه مطمئن شوید حتی در این شرایط هم آسیبی به چراغ هیوندای نمی رسانید از یک اسفنج در زیر سمباده کمک می گیریم تا فشاری که ما به سمباده وارد می کنیم کنترل شده باشد. اگر سمباده در دسترس نبود از پارچه مناسب که نه خیلی نرم باشد و نه آن چنان زبر که به طلق آسیب برساند از یک تکه پارچه هم می توانید استفاده کنید. مراقب باشید خط و خش بر روی چراغ ها نیندازید.

از یک اسفنج در زیر سمباده کمک بگیرید تا فشاری که به سمباده وارد می کنیم کنترل شده باشد

 

 • شروع به تمیز کردن قطعات هیوندای کنید :

مقصود از استفاده از این سمباده بسیار نرم و ریز این است که یک لایه بسیار نازک از سطح چراغ که کدر شده است را برداریم. سمباده را مطابق شکل به دور اسفنج پیچیده و سپس شروع به تمیزکردن و ساییدن کنید و دقت کنید که حرکات رفت و برگشتی داشته باشید و هر 10 ثانیه جهت و ناحیه را عوض کنید که به چراغ ها آسیبی نرسانید. آنقدر به این کار در تمام نقاط ادامه دهید که احساس کنید تمام چراغ به صورت یک دست تمیز شده است.
کار خود را چک کنید

 • از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید  :

حال برای درخشان و براق کردن چراغ ها پس از بین بردن لکه ها و لایه اکسید شده طلق های پلاستیک می توانید از یک پولیش مخصوص این کار که به صورت آماده قابل تهیه است استفاده کنید و یا در صورت در دسترس نبودن، از خمیر دندان های ساده استفاده کنید که کار مشابهی انجام می دهد. برای این کار یک تکه پارچه حوله ای بدون پُرز را چهار لا تا کرده و مقداری مناسب خمیر دندان بر روی آن و همچنین چراغ ها بزنید. رای درخشان و براق کردن چراغ ها پس از بین بردن لکه ها، از خمیر دندان های ساده استفاده کنید

 • چراغ عقب هیوندای ix45 را به گونه ای دیگر تمیز کنید :

حال ابتدا سعی کنید خمیر دندان یا پولیش را در تمام سطح چراغ پخش کنید و سپس با کمی فشار بیشتر و با حرکات دایره ای شکل شروع به تمیز کردن طلق کنید. پس از تمیز کردن کامل چراغ ix45  با چندین تکرار که معمولا زمان آن از قسمت های قبل بیشتر باید به طول بکشد کار خود را به مراحل پایانی نزدیک تر کنید.

خمیر دندان یا پولیش را با حرکات دایره ای شکل در تمام سطح چراغ پخش کنید

 

 • چراغ عقب هیوندای ix35 راهنمای پاکسازی :

حال از یک مقدار آب کمک بگیرید و اضافات را با کمک یک دستمال از بین ببرید و اجازه دهید تا چراغ ix35 خشک شود و در نهایت از مقداری الکل و یک دستمال دیگر کمک بگیرید و با چند اسپری الکل همانند شیشه چراغ ها را برای مرتبه آخر تمیز کنید. این کار تقریبا آخرین مرحله کار شماست و حال می توانید کار خود را تمام شده قلمداد کنید.
با مقداری آب چراغ را تمیز کنید و اضافات را با دستمال از بین ببرید و اجازه دهید تا چراغ خشک شود