قطعات SACHS ساچ ( ساچس , ساکس ) از چرخ دنده دوچرخه تا بهترین برند در قطعات آکسور و قطعات ولوو


 
 

هر قطعه ای از هر وسیله نقلیه ای ( سبک یا سنگین ) را تنها در یدک بین جستجو کنید و پس از استعلام قیمت از بازار لوازم یدکی متوجه تفاوت بسیار زیاد قیمتهای بازار و خارج از بازار خواهید بود

 

 

 

 

برند ساچ SACHS از چرخ دنده دوچرخه تا تبدیل شدن به بهترین برند سیستم تعلیل خودروی سواری و کامیون :

 

حتما تا به حال نام برند ساچ را در قطعاتی چون دیسک و صفحه ساچ sachs clutch cover and disk , دیسک کلاچ ساچ sachs clutch cover , صفحه کلاچ ساچ sachs clutch disk , بلبرینگ کلاچ ساچ sachs clutch bearing , کیت کامل ساچ sachs clutch kit شنیده اید .

 

برند ساچ در بازار لوازم یدکی با نام های ساچ و ساچس و ساکس تلفظ میشود و در حقیقت ترجمه لغت انگلیسی sachs است .

 

در این مقاله قصد داریم به معرفی این شرکت و اطلاعاتی از این برند خوش نام لوازم یدکی بپردازیم .

 

کمپانی ZF SACHS AG یک کمپانی آلمانی تولید کننده قطعات خودرو میباشد . اگرچه برند ساچ بسیاری از قطعات خودرو را تولید میکند ولی تخصص و گرایش تولید در این کارخانه بیشتر بر روی سیستم تعلیق و سیستم الکترونیکی قطعات خودرو است . به همین جهت شما نام قطعات ساچ را بیشتر در کمک فنر ساچ sachs shock absorber و دیسک کلاچ clutch cover و صفحه کلاچ clutch disk  و بلبرینگ کلاچ clutch bearing و ..میشنوید .

 

در سال 1985 کمپانی ساچ تحت یک شرکت شراکتی توسط ارنست ساچ Ernst Sachs  و کارل فیچتل Karl Fichtel در شهر شواینفورت آلمان تاسیس شد . این شرکت آلمانی در ابتدا کار خود را با تولید انواع مدل های بلبرینگ و انواع توپی دوچرخه شروع کرد . سال 1897 ساچ توپی دوچرخه هایی که امروزه ما آن را دنده دوچرخه مینامیم اختراع کرد و این دنده های کوچک و بزگ که با نسبتی معین در محور چرخ عقب دوچرخه استفتده میشدند با استقبال بسیار زیادی مواجه شد .

 

 

 

 

 

 

تا سال 1911 که فیچتل یکی از موسسان کمپانی ساچ درگذشت این شرکت آلمان  در حدود هفت هزار کارمند داشت . پس از فوت فیچتل تا سال 1923 ساچ شاهد تحولات زیادی بود و در نهایت در سال 1923 برند ساچ از یک شراکتی به یک شرکت سهامی تغییر یافت . و تمام امتیازات و کارخانه های بلبرینگ خود را به اس کا اف SKF که یک کمپانی سوئدی بود واگذار کرد .

 

از سال 1929 تا سال 1996 شرکت سهامی ساچ تولید موتور را هم در خط تولید خود قرار داده بود . ابتدا موتور برای دوچرخه و سپس موتور برای موتورسیکلت ها .

 

علاوه بر این در آن سال ها ساچ تصمیم به تولید قطعات خودرو هم گرفت که عمدتا قطعات مربوط به کلاچ مانند دیسک و صفحه ساچ , دیسک ساچ , صفحه ساچ , بلبرینگ ساچ و همچنین قطعات تعلیل خودرو مانند کمک فنر ساچ بودند .

 

پس از فوت ارنست ساچ Ernst sachs در سال 1932 فرزندان ساچ کمپانی را در دست گرفتند و به سکان داری ویلی ساچ willy sachs این شرکت را بر دست گرفتند و بسیاری از شرکت های دوچرخه سازی و موتور سیکلت را خریداری کردند و همینطور شرکت سهامی ساچ رو به گسترش نهاد .

 

 

 

 

 

امروزه تمام افراد از مکانیک ها گرفته تا راننده و فروشنده قطعات خودرو با این برند معتبر سر و کار دارند . متاسفانه به دلیل اعتبار برند ساچ و شرکت های آلمانی و کیفیت بالای قطعات آن ها و در نتیجه هزینه تمام شده نسبتا بالا پس از عواض گمرکی ورود دیسک ساچ , صفحه ساچ , دیسک و صفحه ساچ , بلبرینگ ساچ , کمک فنر ساچ و ... به ایران تنها افرادی از قطعات برند ساچ استفاده میکنند که بدون توجه به قیمت تنها بهترین کیفیت را خواستارند .

و البته به دلیل همین قیمت های نسبتا بالا بسیاری از وارد کنندگان قطعات چینی دست به وارد کردن کالاهای کپی با بسته بندی ساچ ولی با قیمتی در حدود یک چهارم قیمت قطعات اورجینال ساچ میکنند که به هیچ وجه در رده کیفیت ساچ اورجینال نیستند .

 

 

 

مهم نیست در چه کلاسی از خودرو یا چه کامیونی , اگر ساچ قطعه برای خودرو یا کامیون یا کامیونت شما تولید میکند در صورت اطمینان از اورجینال بودن به هیچ وجه در کیفیت آن قطعه خواه دیسک , صفحه , بلبرینگ یا کمک فنر باشد  شک نکنید .

 

امروزه ساچ به دلیل درخواست زیاد جهانی و استقبال از کیفیت این برند مورد توجه بسیاری از خودرو های مسابقه ای نیز قزار گرفته است .

 

 

در بازار ایران در کلاس خودرو های سواری بیشتر خودروهای آلمانی علی الخصوص در قطعات مرسدس بنز MERCEDES BENZ  و قطعات بی ام دبلیو BMW از دیسک و صفحه ساچ یا کمک فنر های ساچ در خودروهایشان استفاده کرده اند که شاهد عملکرد فوق العاده تعلیق در این خودروها هستیم .

 

 

 

 

 

اما در کلاس کامیونت و کامیون ها به دلیل حساسیت بسیار بالای سیستم تعلیق شامل کمک ها و دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ برای رانندگان این خودروهای سنگین علاوه بر کامیون های آلمانی که در قطعات آکسور AXOR و قطعات اتگو ( آتگو ) ATEGO و قطعات آکتروس ACTROS که کمپانی مرسدس بنز به وفور و فقط و فقط از قطعات دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ  و کمک فنر ساچ در این کامیون ها استفاده کرده است , بسیاری از کمپانی های بزگ و معروف دیگر مانند ولوو VOLVO که یک شرکتی سوئدی است در قطعات ولوو FH12 و قطعات ولوو FH13 و قطعات ولوو FM و کمپانی اسکانیا در قطعات اسکانیا و حتی کمپانی های چینی نظیر هوو HOWO و دانگ فنگ DONGFENG در قطعات هوو و قطعات دانگ فنگ از برند ساچ استفاده کرده اند که این همه انتخاب از کمپانی های معروف خودرو سازی سواری و از آن ها مهم تر کمپانی های سازنده  کامیون هیچ دلیلی جز بهترین بودن ساچ در کیفیت ندارد .

 

 

 

در پایان عکس هایی از بلبرینگ کلاچ ساچ و دیسک و صفحه ساچ و دیسک کلاچ ساچ و صفحه کلاچ و کمک فنر های ساچ را مشاهده کنید و ازکیفیت و تمیزی ساخت این برند آلمانی لذت ببرید  .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه شده توسط وبسایت یدک بین www.yadakbin.com