قیمت قطعات یدکی کامیون های سنگین وابسته به 8 عامل فروش - heavy duty trucks parts 

8 واقعیت و شایعه درباره قطعات کامیون های سنگین

 

 

صنعت حمل و نقل کامیون با سوء تفاهم در مورد قطعات یدکی است که باعث می شود مدیران ناوگان و ترابری مطمئن شوند که قطعات مورد نیاز خود را با کیفیت اورجینال دریافت می کنند.

دنیای قطعات پس از فروش می تواند کاملا تاریک باشد. این واقعیت که همان قسمت تولید شده توسط همان تولید کننده در چندین جعبه موجود است، فقط بخشی از مشکل است. همچنین به نظر می رسد هیچ استانداردی در مورد آنچه که توسط اصطلاحات مختلفی برای توصیف نوع بخشی خریداری شده است، وجود ندارد. نگاه کنید به چه چیزی در یک نام است؟

همه این کار باعث می شود که مدیران ناوگان برای بدست آوردن نوع از قطعات - واقعی، جایگزینی کارخانه، جایگزینی پس از فروش، مناسب بودن، برچسب خصوصی، همه چیز، جعبه سفید، بازسازی و یا بازسازی مشکل ساز شود.

اسطوره ها و تصورات غلط در مورد گزینه های قطعات در بازار پس انداز وجود دارد. در اینجا نگاهی به برخی از موارد رایج تر است.

 

 

 

 

1. همه قطعات اورجینال کامیون فارغ از کشور تولید کننده آن برابر هستند.

امی کارتچ، مدیر گروه خودروسازی امریکایی خودروی آمریکای شمالی، ایتون می گوید: "فقط به این دلیل که یک قسمت از یک قطعه به نظر همان قطعه واقعی است، به این معنا نیست که کیفیت آن یکسان است." "مناسب و کارایی نمی تواند جایگزین سال های آزمایش، مهندسی لوازم و درک سطح سیستم ایمنی شود که به قطعات اصلی کامیون متصل می شود."

او اضافه می کند که تفاوت بین انواع مختلف قطعات به مشخصات آنها ساخته شده است و اینکه آیا سازنده بخشی را درک برنامه که بخشی در آن عمل خواهد شد.

طبق گفته یوان هرناندز، مدیر بازاریابی بین المللی و واحد کسب و کار پس از فروش در SAF هلند، قطعات اصلی به طور معمول اجزای یک سیستم هستند که طراحی شده و مهندسی شده اند تا با هم به عنوان یک سیستم کار کنند. او معتقد است متغیرهایی مانند تحمل و خواص مکانیکی، از جمله چیزهای دیگر، قطعات اصلی جداگانه از سایر انواع قطعات هستند. سیستم ایمنی نتیجه تمام اجزای آن با همکاری آنها طراحی و مهندسی شده است. تغییرات اجزای سیستم تهدیدی برای توانایی سیستم برای کار با خیال راحت است. "

ثبات و پشتیبانی پس از فروش دو عامل متمایز است.

تی ج توماس، مدیر بازاریابی شرکت در سیستم های تجاری خودرو Bendix می گوید: "استانداردهای طراحی یا شناخته شده هستند یا نه." "فرایند تولید شناخته شده است یا نه. فرایندهای کنترل کیفیت شناخته شده یا نه، و دانش مورد نیاز OEM و مشخصات فنی شناخته شده یا شناخته شده نیست. "

پس از فروش پشتیبانی از بخش - از جمله گارانتی، آموزش های موجود، پشتیبانی فنی و اسناد در دسترس و اینکه آیا سازنده بخشی از متخصصان خاص محصول است - یک تفاوت مهم است.

جیم پنیگ، معاون رئیس جمهور توسعه کسب و کار برای Vipar سنگین وظیفه، توضیح می دهد که تولید کنندگان قطعات مارکدار در تولید مورد فروش خود، از جمله پشتیبانی بیشتر زمینه، پشتیبانی بازاریابی، تحقیق و توسعه، مهندسی، و آموزش، سرمایه گذاری زیادی کرده است.

راب سرعت، رئیس پس از فروش و تریلرها و افسر خریداری شده برای Meritor، معتقد است که "تولید کنندگان نصب، تحمل و مشخصاتی را برای اطمینان از طول عمر و عملکرد قطعات آنها ایجاد می کنند." تنظیمات، صرف نظر از اینکه چه مقدار کوچک، هزینه های تولید و قیمت را کاهش می دهند ناوگان می پردازد - بلکه می تواند عملکرد محصول را تحت تاثیر قرار دهد.

طبق گفته بیل وید، شرکای مدیریت Wade & Partners، یک شرکت مشاوره ای که در زمینه بازاریابی عرضه می شود، ممکن است قطعات قطعات ارزش نداشته باشند، همان کنترل کیفیت، تعداد بازرسی های مشابه و ممکن است از همان مواد ساخته نشده باشند.

استیو میلر، معاون رئیس جمهور، ناوگان ملی در Haldex، می گوید او در حال دیدن روند که در آن قطعات در نظر گرفته شده کالاها. "همه قسمت ها برابر نیستند. همان جا و عملکرد به این معنا نیست که شما بخشی از کیفیت را خریداری می کنید. "

 

 

 

 

2. قیمت مهم ترین فاکتور برای خرید ایرانیان .

به گفته فیلی تیلور، معاون ارشد تعمیر و نگهداری شرکت مرکزی اورگان کامبر در ردوند، سنگ آهن، ارزش در قطعات کامیون  واقعا از دسترس بودن و نه فقط قیمت حاصل می شود. "ما به بخش های ارزش به ناوگان ما نگاه می کنیم، نه لزوما فقط هزینه. هزینه جزء ارزش است. ارزش بارگیری کامیون در جاده به موقع است. این به رانندگان ما اجازه می دهد که مولد باشند. "

او می گوید خطر انتخاب قطعات تنها براساس قیمت آنها وجود دارد. "وقتی ما به دلیل آسیب اتفاقی نیاز به قطعات جایگزینی برای تراکتورهای ما داریم، ما تنها قطعات اصلی را برای شاسی، بدنه و داخلی کامیون در نظر می گیریم." او توضیح می دهد که صرفا به دلیل الزامات برنامه اجاره نامه بازار آزاد بازار ناوگان خود نیست . وی افزود: "این نیز بدین دلیل است که ما می دانیم که در زمان تعمیرات، ارزش و عملکرد بهتر از آن قطعات و کامیون ها به دست می آید."

جری کنوری، معاون رئیس جمهور آمریکا، فروش پس از فروش، سیستم های تجاری تجاری Bendix، یادآور می شود که زمان تعمیر باید عامل در انتخاب بخش جایگزینی باشد. اگر یک تکنسین ساعت ها بخشی را جایگزین بخشی کند، مدیر ناوگان احتمالا نمی خواهد او را مجبور به جایگزینی آن در ماه باشد.

علاوه بر این، انتخاب نوع اشتباه، می تواند منجر به نارسایی زودرس، نارسایی جاده ای و سفر دیگری به مغازه شود. "همه ما می دانیم که آنچه که یک شکست می تواند از نظر تاثیر، هزینه می کند،" Kartch ایاتون می گوید.

پنیگ می گوید که به هزینه کلی مالکیت می رسد "در حالی که انتخاب یک قسمت با ارزش قیمت ممکن است در ابتدا از نظر سرمایه گذاری اولیه ارزان تر باشد، اگر شما باید سه یا چهار بار در طول عمر تجهیزات جایگزین کنید، ممکن است آن را نداشته باشید چنین یک معامله بزرگ. "

او می افزاید: "محصولات ارزان تر همواره بهتر نیستند. قیمت خرید یک بار در مقایسه با آنچه در زمان آپدیت در خودرو وارد می شود، اجرا می شود. اگر محصول نتواند به زودی، قیمت فقط بالا می رود. "

واد می گوید زمانی که یک ناوگان برای یک کامیون 100،000 دلار یا بیشتر پرداخت کرده است، فرصتی برای تامین کننده ناشناخته ای فراهم می کند که بخشی را ارائه می دهد که ارزانتر از 10 دلار است. "رابطه پس انداز با ارزش وسیله نقلیه باید عامل اصلی در انتخاب قطعات باشد."

پنیگ مدیران ناوگان را به دیدگاه جامع از اهداف خود تشویق می کند. "در نهایت این فشار بر مدیر ناوگان به منظور تصمیم گیری بر اساس ایمنی و نگه داشتن کامیون ها در جاده ها به طور موثر اجرا می شود تا بتوانند به موقع تحویل دهند."

میلر Haldex ادعا می کند که مدیران ناوگان درک می کنند که می توانند از قطعات مناسب، جعبه سفید و یا قیمت قطعات استفاده کنند که برای عملکرد خودرو حیاتی نیستند. "با این وجود، مناطقی وجود دارد که ناوگان باید بخشی واقعی را خریداری کند، زیرا یک بخش ممکن است ممکن است یک گارانتی را به خطر بیندازد یا بر عملیات ایمن یا قابلیت اطمینان خودرو تاثیر بگذارد."

چرخه حیات وسیله نقلیه باید مورد توجه قرار گیرد. جان Blodgett، معاون فروش و بازاریابی در تحقیق و مشاور MacKay & Co پس از فروش، توضیح می دهد: "اگر یک ناوگان به طور معمول جدید کامیون را خرید، آنها را برای شش سال نگه می دارد و سپس آنها را به فروش می رساند، آنها ممکن است در نظر قرار دادن قطعات غیر واقعی در وسیله نقلیه در سال پنجم اگر بخشی بر عملکرد خودرو تأثیری نداشته باشد، برای تعادل زمانی که خودروی خود را به خود اختصاص خواهد داد و بر ارزش بازپرداخت تاثیر نخواهد گذاشت. "

هرناندز معتقد است ناوگان باید از قطعات اصلی در طول عمر خودرو استفاده کند، اما معتقد است «تامین کنندگان و تولید کنندگان نصب شده باید بتوانند قیمت قطعات قطعات را به عنوان سالها کاهش دهند، بنابراین حفظ رابطه بین هزینه تعمیر با ارزش باقی مانده کامیون. "

3. سن وسیله نقلیه تنها عامل در نظر گرفتن است.

همانند قیمت محصول، سن کامیون نباید تنها تعیین کننده در نوعی از قطعات استفاده شده در تعمیر باشد.

Kartch معتقد است که مدیران ناوگان سعی می کنند حداکثر رسیدن به حداکثر بهره وری را با کمترین قیمت با کمترین خطر انجام دهند. "آنها می توانند در مورد کاربرد، سن خودرو، چرخه تجاری، عملکرد بخشی، کیفیت تولید کننده، و [و] بحرانی بودن اجزای سازنده در زمان آماده سازی و ایمنی در هنگام انتخاب قطعات خود" را در نظر بگیرند. "

با این حال، او می داند که چرخه زندگی کامیون یک عامل است. "در طول چرخه زندگی کامیون، تعریف ارزش تغییر می کند. او می گوید، جایگزین های اول یا دوم ممکن است بالاترین کیفیت را به دست آورند تا کامیون بهینه شود. "یک مالک چرخه عمر بعد ممکن است بخشی را به عنوان سناریو خودرو انتخاب کند."

آنچه که ناوگان با کامیون های خود می کند، زمانی که آماده است تا آنها را دفع کند، نقش مهمی در قطعات انتخاب شده ایفا می کند. اگر تعمیر در ماه 47 از یک چرخه تجاری 48 ماهه انجام شود، بخش انتخاب شده ممکن است بستگی به خرید کامیون داشته باشد. کنوری می گوید: "اگر شما یک چرخه تجاری داشته باشید، آنچه که [مالک بعدی] به آن توجه می کند بر کیفیت بخشی که می خواهید خرید را تحت تاثیر قرار می دهد." "اگر همه چیزهایی که شما باید انجام دهید این است که کفش های ترمز کسی را بچرخانید تا کامیون قادر به متوقف شود، ناوگان ممکن است سازنده باشد، اما اگر صاحب دوم در مورد عملکرد انتظارات وجود دارد، شما باید یک تصمیم گیری های مختلف در مورد آنچه که شما بر روی آن کامیون قرار داده است. "

 

4. نام جعبه ای قطعات کایون های سنگین در آن قرار گرفته اند چیزی است که واقعا مهم است .

Wade ادعا می کند که نام در جعبه ثانویه است که ناوگان بخشی از آن را خریداری می کند. "این مربوط به فروشنده یا توزیع کننده است که به انجام وظایف قانونی در مورد اینکه کدام قسمت از کدام بخش، کیفیت بخش و هر چیز دیگری باشد، انجام شود. من فکر نمی کنم مدیر ناوگان باید این کار را انجام دهد.

"اگر نام تجاری را به رسمیت می شناسد، این عالی است، اما حتی نام های تجاری نیز گاهی اوقات می توانند مطالب جعلی را در جعبه قرار دهند. این توزیع کننده [یا فروشنده] است که هر ناوگان را در ناحیه منطقه خود می خواند و بنابراین بهتر می داند که چه کار می کند و چه چیزی نیست. چه کسی بهتر است بداند کجا مشکل است؟ "

Eaton Kartch هشدار می دهد، "با جعبه زیبا فریب خورده نباشید. کیفیت داخل را بررسی کنید. "

 

5. حداقل استاندارد برای قطعاتی که در آمریکای شمالی فروخته می شوند وجود دارد.

سرعت می گوید: "برای بسیاری از قطعات وارد و فروش می شود، ممکن است تست هایی برای اطمینان از عملکرد ایمن این محصولات در وسایل نقلیه دارنده کامیون وجود داشته باشد یا ممکن باشد."

به عنوان مثال، Bendrix's Conroy اشاره می کند که هیچ معیار از دیدگاه پس از فروش برای اینکه چه مواد اصطکاکی باید انجام دهد یا چه مواردی لازم باشد وجود دارد. او می گوید: "شما می توانید بادام زمینی را تمیز کنید، آن را قالب کرده و روی کفش ترمز قرار دهید و این می تواند مواد اصطکاک شما باشد."

هرناندز می گوید، وقتی که ناوگان قطعات را جایگزین می کند، "ایمنی همیشه باید برای اولین بار" باشد. او به مدیران ناوگان توصیه می کند "با آنچه که مهندسی شده بود با سیستم مورد نیاز شما بخوبی کار کند."

 

 

 

 

6. ناوگان ترابری ایران می تواند مدیر منابع انحصاری خود باشد.

اینترنت و شبکه های اجتماعی  باعث شده است که صاحبان ناوگان برای پیدا کردن قطعات آن آسان باشند، اما ممکن است بهترین مسیر برای تهیه قطعات نباشد، سرعت می گوید. "بسیاری از [مدیران ناوگان] فکر می کنند که می توانند به صورت آنلاین و سفارش قطعات از کشورهای کم هزینه و سپس قطعات را به وسایل نقلیه وصل و بازی کنند. آزمایش و اعتبار کجاست؟ چه اتفاقی می افتد اگر چیزی اشتباه برود؟ صرفه جویی در یک دلار امروز فرد خطرناک زندگی فردی نیست، "سرعت احتیاط.

Wade در عوض یافتن قطعات خود، ناوگان منابع را از کسی که به آن اعتماد دارند، نشان می دهد. بر طبق گفته Wade، "این به مدیر ناوگان نمی رسد تا بدانم چه چیزی در جعبه است." "این به مردی است که به او می فروشد تا بداند جعبه چیست."

 

7. قطعات کامیونها باید طی فرآینی منظم وارد یا تولید شوند.

پنیگ می گوید ناوگان ها فارغ از هر کشوری همیشه نمی فهمند که بخشی از طریق توزیع پس از فروش در دسترس است و این محصول اغلب همان است، همانند خوب یا حتی بهتر از آنچه که از طریق کانال فروشندگان OE در دسترس است.

تینا آلدر، مدیر فروش HDA Truck Pride، معتقد است گاهی اوقات بازار پس از فروش بیشتر شده و مسئله شناخته شده ای را که در برنامه کاربردی OE موجود است، حل می کند. "برای صاحبان کامیون ها هنگام تصمیم گیری در مورد خرید برای تعمیرات مهم است که همه حقایق را داشته باشند."

او معتقد است که تفاوت بین انواع قطعات می تواند بی نهایت باشد و شامل فرآیند تولید، آزمایش، شرایط تامین کننده و غیره باشد. "به همین دلیل است که برنامه های کیفیت عالی ارائه دهندگان مهم است. بسته به نوع محصول ممکن است متفاوت بودن کیفیت و قیمت وجود داشته باشد. در نهایت این تصمیم با ارائه دهنده خدمات متوقف می شود تا اطمینان حاصل شود که مشتری نهایی راضی است. "

Wade می گوید OE ها یک تبلیغات شغلی را انجام داده اند که نمایندگی مجاز و فروش قطعاتی را که هنگام ساخت کامیون ساخته شد، انجام می دهد. او می گوید: "حقیقت این است که همۀ افراد دیگر." او اضافه می کند که فروشنده ممکن است تجهیزات تشخیصی بهتر را برای نام تجاری کامیون او نشان دهد، "اما فراتر از آن کل بازار پس از دسترسی به بزرگترین مجموعه قطعات جهان است."

 

8. قطعات بازسازی شده توسط شرکت های مرجع  و بازسازی شده خارج از آن  یکسان هستند !

Tim Shaw، مدیر فروش و مدیریت ملی، بازسازی در Haldex می گوید تفاوت زیادی بین بازسازی و بازسازی وجود دارد. بازسازنده یک جزء را می گیرد و چیزهایی را که اشتباه است را تعویض می کند و قطعات آسیب دیده را جایگزین می کند. ناوگان ممکن است همان قسمت هسته ای را که به آن وارد شده، بازگرداند.

"با بازسازی، این جزء به طور کامل برداشته شده و بخش های مختلف آن به بخش های مختلف یک تأسیسات تولیدی منتقل می شود. هر بخش باید بر اساس شایستگی خود ایستاده باشد ". هر قطعه ای از این جزء بازرسی می شود تا اطمینان حاصل شود که برای بازسازی مناسب است. ناوگان بخش اصلی را باز نمی دارد.

یک اعتقاد متضاد وجود دارد که محصولات مجدد تولید شده به همان اندازه جدید نیستند. پنیگ این را میپسندد. یکی از محصولاتی که ما می فروشیم، یک ترمز بازسازی شده است. ما یک فرآیند کامل برای تمیز کردن، سکه و پوشیدن کفشها داریم. چیزی که به دست می آورید، به عنوان خوب یا جدید و یا حتی بهتر و اغلب با قیمت پایین تر است. "

او اضافه می کند، "بسته به نوع محصول، خرید یک بخش بازسازی یک گزینه بسیار مناسب است."

شاو می گوید که فکر نمی کند که ناوگان ها واقعا تفاوت بین بازسازی شده و بخش بازسازی شده را درک می کنند. "با بازسازی شما کیفیت بخش را افزایش می دهید، اما ما به اندازه کافی روشن نکردیم که تفاوت واقعی چیست."

برای جلوگیری از سقوط شکار به این اسطوره های جاده ای ، Kartch نشان می دهد ناوگان دولت نام تجاری یا مشخصات آنها به دنبال در مقابل آنچه در قفسه است و چگونه سریع آنها می توانید بخشی. "درک آنچه در خودرو شما قرار داده شده است. درک محصولی که ممکن است به شما فروخته شود. سؤالاتی را مطرح کنید اگر شما راحت نیستید و یا با محصول یا نام تجاری آشنا نیستید تا مطمئن شوید عملکردی را که از قطعات کامیون انتظار دارید، دریافت خواهید کرد. "

 

تهیه شده در www.yadakbin.com