قیمت کیا اپتیما 2017 مزایا و معایب KIA OPTIMA 2017تهیه شده در یدک بین تنها موتور جستجوی لوزم یدکی قطعات خودرو

 

کیا اپتیما را باز هم مورد بررسی قرار قرار میدهیم اینبار با خودرویی که در بازار ایران زیاد دیده میشود کیا اپتیما 2017

KIA OPTIMA 2017

اکثرخودروهای سدان با سایز متوسط بقدری شناخته شده هستند که نیازی به معرفی ندارند. خودروهایی مانند تویوتا کمری و آکورد . اگرچه خودروی کیا اپتیما از سال ۲۰۰۱ در دنیا بفروش رسیده است اما به تازگی توانسته به رقیبی جدی برای سایر خودروهای این دسته بدل شود. خوروی اپتیما در نسل جدید خود بهتر از مدل قبلی اش شده است و نظرات راجع به برند کیا در سالهای گذشته را تغییر داده است.

بخش سدانهای سایزمتوسط پر است از رقبای جدی برای خودروی اپتیما ۲۰۱۶. برای مثال خودروی هوندا آکورد ۲۰۱۶ در این سال دستخوش تغییراتی گسترده شده که چهره ای جذاب و قدرتی عالی دارد. دیگر خودروی محبوب این دست تویوتا کمری ۲۰۱۶ است که شهرت خود را مدیون اطمینان پذیری بالای خود است. البته می توانید خودروی مشابه اپتیما یعنی هیوندای سوناتا ۲۰۱۶ را هم در نظر بگیرید. با این وجود، اپتیما ۲۰۱۶ با ترکیبی از عملکرد خوب، ظاهر زیبا و ارزش مناسب، ترکیبی خوب برای خرید چنین خودرویی به وجود آورده است.

 

 

کیا اپتیما,2017 7 ایربگ، سقف پانوراما، صندلی های جلو برقی، ، 5 گرمکن 2 سردکن، بادی کیت GT-line، سیستم هارمن کاردون، دارای 2 رادار، اتوپارک، وارداتی
نقد و بررسی فضای داخلی خودروی کیا

اگر وارد خودوری اپتیما ۲۰۱۶ شوید متوجه داخلی شیک و جادار خواهید شد که در همه جای خودرو همینطور است و بسیار کارایی دارد. در این خودرو نیز مانند سایر خودروهای شرکت کیا، مقدار بسیاری از پلاستیک نرم استفاده شده اما کماکان دور کنسول وسط و همچنین زیر آرنجی درب ها از پلاستیک سخت استفاده شده است. صندلی های جلو کاملا راحت هستند. البته در مدل SXL صندلی ها دارای روکش چرمی با کیفیت هستند که از سطح ارائه شده در این بخش خودرویی، بالاتر است.

 

 

صندلی های عقب خودروی اپتیما البته به راحتی صندلی های جلو نیست و فضای بالای سر نیز کمی محدود شده است. وجود سانروف پانارومیک در مدلهای بالای این خودرو به افراد بلند قد اجازه می دهد که راحت تر باشند. البته فضای جلوی پا در این خودرو بسیار زیاد است و صندلیها از عرض خوبی برخوردارند. فضای صندوق این خودرو بیش از ۴۴۷ لیتر است که مشابه رقبای خودروی اپتیما است.

در خوردوی اپتیما یک صفحه لمسی بزرگ ۸ اینچ قرار دارد که استفاده از دکمه های مجازی آن بسیار راحت و وضوح تصویر آن نیز خوب است. البته در قسمت سیستم نقشه خوان از دکمه های وقعی استفاده شده است که در عین حال برای استفاده از این گونه دکمه ها، کمتر باید دقت کرد و حواس راننده را کمتر پرت می کند. همچنین هم اکنون اتصال اندروید گوشی های هوشمند وجود دارد و برای سالهای آینده نیز برای گوشیهای اپل، این گزینه اضافه خواهد شد.

کیا اپتیما,2017 7 ایربگ، سقف پانوراما، صندلی های جلو برقی، ، 5 گرمکن 2 سردکن، بادی کیت GT-line، سیستم هارمن کاردون، 2 رادار، اتوپارک، وارداتی
نقد و بررسی بیرون خودرو

مدل قبلی خودروی اپتیما، سدانی متوسط و زیبا، تمیز و مدرن بود و مدل جدید این خودرو نیز همین مشخصات را یدک می کشد. طراحی جلو پنجره، هلال بالای سقف و ... این خودرو مثل گذشته است. البته خیلی مشخصات نیز در اپتیما ۲۰۱۶ جدید تغییر کرده است. هر طور که بنگرید، این خودرو از ظاهر خوبی برخودار است، هر چند که با مدل قبلی اش هم تفاوت چندانی ندارد.

کیا اپتیما,2017 7 ایربگ، سقف پانوراما، صندلی های جلو برقی، ، 5 گرمکن 2 سردکن، بادی کیت GT-line، سیستم هارمن کاردون، 2 رادار، اتوپارک، وارداتی
نقد و بررسی رانندگی خودرو

تم اصلی در خودروی اپتیما ۲۰۱۶ در مورد تجربه رانندگی، ایزوله بودن از جاده است. از سویی این مورد خوب است زیرا در سرعتهای بالا، صدای کمتری وارد خودرو می شود. شاسی جدید خودروی اپتیما، باعث می شود که میزان بیشتری از لرزش ها گرفته شود و شیشه های دو جداره پنجره های جلو باعث کاهش سر و صدای جاده و لاستیک خودرو می شود.

طرف دیگر سکه ی ایزوله بودن، فرمان خودروی اپتیما می باشد که هنگام رانندگی در وضعیت عادی، بیش از حد نرم و کم صدا است. فرمان خودرو در حالت اسپرت، کمی سفت تر می شود ولی در عین حال، مقداری از واکنش آن نیز کاسته خواهد شد. مدلهای دارای سیستم تعلیق اسپرت و موتور توربوشارژ ۲۰۰۰ سی سی نسبت ب مدل قبلی اپتیما تغییر کرده اند و رانندگی در آن راحت است و مثل مدلهای نسل با سختی همراه نیست. کیفیت سواری در این خودرو در مقایسه با سایر سدانهای این دسته به میزان ناچیزی ضعیف تر است اما نمی توان به این دلیل، کسی را از خرید این خودرو منع کرد. باید خودروی اپتیما با موتورهای ۲۴۰۰ و ۱۶۰۰ سی سی و همچنین سیستم تعلیق های جدید مورد آزمایش قرار بگیرند.

کیا اپتیما,2017 7 ایربگ، سقف پانوراما، صندلی های جلو برقی، ، 5 گرمکن 2 سردکن، بادی کیت GT-line، سیستم هارمن کاردون، 2 رادار، اتوپارک، وارداتی
نقد و بررسی موتور

مدل پایه  EX وLX خودروهای اپتیما وارد شده به کشورمان دارای موتور ۴ سیندر ۲۴۰۰ سی سی با قدرت ۱۸۵ اسب بخار و یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک هستند. مدلهای SX و SX-L دارای موتور ۲۰۰۰ سی سی توربوشارژ و قدرت ۲۴۵ اسب بخار به همراه گیربکس ۶ دنده اتوماتیک با شیفتردنده پشت فرمان خودرو است. توجه داشته باشد که هر دو مدل نسبت به مدلهای مشابه سال گذشته از قدرت کمتر و در عین حال گشتاور بیشتری برخوردارند. این خودرو در بازار دیگر کشورها یک مدل ECO نیز دارد که بین مدلهای EX و LX قرار دارد که موتور آن ۱۴۰۰ توربوی ۴ سیلندر با قدرت ۱۷۸ اسب بخار است و یک گیربکس ۷ دنده اتوماتیک دو کلاچ نیز بر روی آن وجود دارد. مصرف سوخت مدل LX برابر ۶.۳۵ در جاده است و این میزان در SX برابر ۷.۳۵ و برای ECO برابر ۶.۰۳ می باشد.

کیا اپتیما,2017 7 ایربگ، سقف پانوراما، صندلی های جلو برقی، ، 5 گرمکن 2 سردکن، بادی کیت GT-line، سیستم هارمن کاردون، 2 رادار، اتوپارک، وارداتی
نقد و بررسی ایمنی

امکانات امینی خودروی اپتیما ۲۰۱۶ شامل ترمز ضد قفل، سیستم کشش سطحی و حفظ پایداری، کیسه هوای صندلی جلو، کیسه هوای زانویی راننده و کیسه هوای جانبی می باشد. همچنین دوربین عقب به صورت استاندارد موجود  است ولی دوربین ۳۶۰ دور خودرو، سنسور پارک عقب، سنسور عقب هشدار ترافیک در چهار راه، سیستم هشدار نقطه کور، هشدار دهنده انحراف از مسیر و هشدار دهنده تصادف از روبرو و همچنین سیستم خود مداخله گر شامل ترمز اتوماتیک اضطراری به صورت اختیاری موجود هستند.

صرف سوخت شهری در 100 کیلومتر (لیتر)
9.7
مصرف سوخت جاده‌ای در 100 کیلومتر (لیتر)
6.8
شکل بدنه
سدان
طول خودرو (cm)
485.4
عرض خودرو (cm)
185.9
ارتفاع خودرو (cm)
146.6
فاصله بین محور جلو و محور عقب اتومبیل (cm)
280.4
حجم صندوق عقب (لیتر)
450
حجم موتور (سی‌سی)
2400
تعداد و آرایش سیلندر
4 سیلندر خطی
شتاب صفر تا 100 (ثانیه)
8.5
حداکثر سرعت (Km/h)
245
وزن خودرو (کیلوگرم)
1460
حجم مخزن سوخت (لیتر)
70
ظرفیت خودرو
5

 

قیمت های کیا اپتیما 2017 نیز در زمان انتشار این مقاله به تاریخ 24 مهر سال 1397 به شرح زیر است :

رنگ - کارکرد - بیمه مانده - قیمت به تومان

    رنگ سفید     20000     چهار ماه یا بیشتر        تومان 522,100,000

    رنگ بژ     32000     چهار ماه یا بیشتر        تومان 491,900,000