لوازم کامیون دافلوازم کامیون DAF داف  اولین کامیون خود را به همراه لوازم یدکی آن را بهسوپر مارکت زنجیره ای  هلندی Jumbo تحویل داده است. CF Electric در سرمایه گذاری مشترک بین DAF داف  و VDL توسعه یافته است و توسط Jumbo برای تامین سوپرمارکت ها در جنوب هلند مورد استفاده قرار می گیرد. مدیر عامل شرکت تویوتا فریتس ون اورد، کلید های DAF CF Electric را با هری والترز، رییس شرکت DAF Trucks، همراه با ویلم ون در لژه، رئیس و مدیر عامل VDL Groep، به دست آورد.

اولین DAF CF Electric برای ورود به عملیات عملیات، نقطه عطفی برای DAF Trucks، VDL و Jumbo است. تحویل کامیون DAF به طور کامل الکتریکی نشانه شروع یک سری از آزمایشات طولانی مدت مزرعه با استفاده از هر دو کامیون به طور کامل الکتریکی و هیبریدی است.

  • کامیون های الکتریکی برای مناطق شهری

هری والترز می گوید: "بخش حمل و نقل در حال تبدیل شدن به یک تحول بزرگ است"، "کامیون های الکتریکی به دنبال مقررات برای تحویل در مناطق شهری که بیشتر کامیون ولوو استفاده میکنند هستند.حرکتی برای امروز و نه برای سال های آینده . من به خصوص افتخار میکنم این روزها آغاز یک پروژه آزمایش گسترده ای در حوزه آزمایشگاه است که DAF در همکاری با VDL و Jumbo همکاری خواهد کرد. این پروژه "به او می گوید" ما می توانیم اطلاعات و تجربیات مفیدی در رابطه با تکنولوژی و جنبه های عملیاتی ما می توانیم از یافته های ما استفاده کنیم تا اطمینان حاصل شود که مدل تولید سری نهایی، راه حلی مناسب برای نیازهای بازار آینده را فراهم می کند. "

  • گام بعدی تکنولوژی رو به رشد 

فریتس ون اورد می گوید: "معرفی این کامیون الکتریکی جدید گام بعدی به سوی هدف ما برای اجرای یک استراتژی پایدار برای ناوگان خودرو ما است." "کسب و کار ما درست را در قلب جامعه قرار می دهد و هدف نهایی ما استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی برای تأمین 45 درصد از مغازه های ما است. تا سال 2020، ما امیدواریم که CO2 را از ناوگان ناوگان ناوگان دریایی کاهش 50٪ در مقایسه با سال 2008 "

  • بدون خروج و کم سر و صدا

Willem van der Leegte از VDL Groep توضیح می دهد: "واقعا شگفت انگیز است که سه شرکت از منطقه برابانت به این ترتیب گرد هم می آیند. رویدادهای امروز Jumbo، DAF و VDL را در خط مقدم کار برای توسعه حمل و نقل بدون انتشار و کاهش سر و صدا DAF CF Electric با فناوری E-Power از VDL حمل و نقل را با راه حل ایده آل برای نیازهای خود فراهم می کند و نشان دهنده گامی مهم در جهت دستیابی به پایداری است. در حمل و نقل کالا و توزیع. "

  • شارژ سبز شارژ مناسب برای محیط زیست

DAF CF Electric قادر است در عرض یک شعاع حدود 50 کیلومتر با انتشار فیزیکی ناحیه ای و با حداقل آلودگی صوتی، تحویل دهد. در رقابت با قطعات ولوو یک ایستگاه شارژ برای بارگیری کامیون در مرکز توزیع Jumbo در Veghel نصب شده است. V-Storage، یک سرمایه گذاری مشترک بین VDL Groep و Scholt Energy Control، با سازمان تحقیقاتی هلند TNO کار می کند تا امکان پیاده سازی پانل های خورشیدی را برای تأمین برق ایستگاه شارژ ارزیابی کند.

  • سی اف التریک کامیون داف

DAF CF Electric یک واحد تراکتور 4x2 است که برای حمل و نقل جاده ای تا 37 تن در مناطق شهری توسعه یافته است، که تریلرهای تک محور یا دو محور قطعات داف هستند. این وسیله بر اساس DAF CF نام "کامیون بین المللی سال 2018" است و با استفاده از تکنولوژی E-Power VDL با استفاده از سیستم الکتریکی عمل می کند. مرکز این قدرت انتقال قدرت هوشمند یک موتور الکتریکی 210 کیلووتری است که با یک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت کل 170 کیلو وات ساعت کار می کند. CF Electric دارای طیف وسیعی از تقریبا 100 کیلومتر است و برای حمل و نقل با حجم بالا در بازار توزیع شهر مناسب است. باتری 30 دقیقه ای قابلیت شارژ سریع دارد و شارژ کامل فقط 1.5 ساعت طول می کشد.

  • DAF CF Electric - مشخصات فنی

تراکتور وزن 9،700 کیلوگرم
موتور الکتریکی 210 کیلو وات
گشتاور 2000 نانومتر
ظرفیت باتری 170 کیلو وات
محدوده کامیون کاملا شارژ 100 کیلومتر
باتری 30 دقیقه سریع شارژ می شود
شارژ کامل 1.5 ساعت