لوازم کیا سراتو و ... در سیر صعودیلوازم کیا kia در سیر صعودی صنعت خودرو پس از رکود اقتصادی سال 2008 بهبود یافته است و قدرت سابق خود را به دست آورد. به عنوان مثال، جنرال موتورز و کیا موتورز اخیرا اظهار داشت که در سال جاری بیشترین میزان فروش جهانی خود را دارد. یک پیش بینی فروش قطعات پیش بینی می کند تولید جهانی خودرو بیش از 61 میلیون نفر است که رشد 7 درصدی نسبت به سال قبل است. جالب توجه است، GM به فروش اتومبیل های بیشتر در چین در مقایسه با آمریکا فروخته می شود.

سرمایه گذاری های بزرگ توسط خودروسازان انجام شده است، این در بسیاری از مناطق دیده شده است. این سرمایه گذاری ها عبارتند از باز کردن کارخانه های جدید و بازسازی امکانات قدیمی تر. صنعت خودرو در حال حاضر در لبه برش تکنولوژی تولید است. با این حال، سرمایه گذاری های صنعتی نه تنها شامل سرمایه گذاری در فن آوری های بالا مانند رباتیک، بلکه همچنین به معنای واقعی کلمه آجیل و پیچ و مهره صنعت خودرو است. افزایش کلی تولید در بخش خودرو نیز دیده شده است. این شامل اساسی مانند تولید فولاد، پلاستیک و مولفه تشکیل فلز اصلی می باشد. بازار های ثانویه مانند صنایع فلزی رده دوم در طول چند سال گذشته افزایش یافته است. سنگ زنی فلز، رول تشکیل و تولید کاربید افزایش یافته است. در زمینه ابزار و صنعت، قطعات کیا سراتو در صنعت خودرو از مدتها پیش از فن آوری های شکل گیری فلزات مانند کاربید تنگستن می کوشد. کاربید تنگستن سه برابر سخت تر از فولاد است و برای تشکیل بخش های زیادی از جمله محور، لوله و انواع مختلفی از اجزای دیگر استفاده می شود. البته، این شامل شکل گیری سرد از آجیل و پیچ و مهره است. یک تامین کننده کاربید می گوید افزایش سفارشات در ماه آوریل سال 2016 تنها به میزان شش برابر افزایش  فروش قطعات داشته است. نتیجه نهایی این افزایش گسترده صنعت در بهره وری و ظرفیت تولید است.

در واقع، تولید کنندگان لوازم یدکی کیا سورنتو همچنان در زنجیره تامین خود و نیز طراحی و تکنولوژی سرمایه گذاری می کنند. ارتباطات عرضه کننده صنایع فلزی سطح دوم، پس از رکود اقتصادی سال 2008، شدید شد. هنگامی که رکود اقتصادی به صنعت رسید، تقاضای بیشتر برای تامین کنندگان خود را برای قطعات ارزان تر. حتی بدتر از آن، چندین شرکت خودروسازی کلیدی قادر به پرداخت بدهی های بزرگ نبودند که به مجموعه گسترده ای از تامین کنندگان منجر شد و بسیاری از تامین کنندگان را مجبور به بستن درب ها کردند. با این حال، این زنجیره های عرضه در سال های اخیر به نفع صنعت تقویت شده است. اگر ما می توانستیم بگوییم که تامین کنندگان سطح دوم و سوم سطح در زمینه تولید سودمند هستند، اما متاسفانه هنوز همه چیز در مورد پرونده ها وجود دارد. عرضه و تقاضا همچنان روز به روز درست می شود. تقاضای کل برای تمام این محصولات هنوز هم مشکوک است، اما صنعت همچنان امیدوار است. پس از همه، در آن به شدت سوار می شویم، همه چیز از لاستیک به فولاد و فرایندها برای ایجاد این مواد خام به کالایی، چیزهایی مانند ابزار و مرگ، رباتیک و البته نیروی کار، همه به آن بستگی دارد.

ما اکنون به زمان رسیدیم تا ببینیم که چگونه درس های رکود را درک می کنیم. آیا ما در سال های گذشته چیزی درباره تولید ساختیم و دانش ما را گسترش دادیم؟

آیا سازنده خودرو متوجه اشتباه کوتاه مدت در تلاش برای از بین بردن هر پنی از زنجیره تامین خود و یا آنها را ایجاد روابط دو طرف سودمند است. بهتر است به یک مجموعه ای از تامین کنندگان رقابتی بستگی داشته باشیم تا از عرضه کنندگان گرسنگی و یا تلاش برای آوردن آن همه "در خانه" باشد. به عنوان مثال، GM و تویوتا قصد ندارند ابزار پیشرفت کنند و به سرعت به عنوان کل ابزار و صنعت مرگ بمیرند؛ آنها باید بر روی این ابزار تکیه کنند و تامین کنندگان را متقاعد کنند که خودشان را ارتقاء دهند و تمرکز خود را بر طراحی و ساخت اتومبیل ها و کامیون های بهتر . شاید تنها فورد موتورز تنها این را متوجه شد، و به آنها اجازه داد تا آب و هوای طوفان. چطور در مورد تعهدات طولانی مدت خود به نیروی کار خود نظارت کنید، در حالی که پاداش دادن به استعداد و کار سخت توسط کارکنان آنها؟ تولید مبتنی بر بسترهای نرم افزاری یک مفهوم در حال رشد است که در دیترویت و نیز رقباش در اروپا و آسیا محبوبیت فراوانی دارد. این صنعت در حال تلاش برای ایجاد طرح های وسیع خودرو در لوازم کیا اپیروس است که می تواند جایگزین بسیاری از مدل های خودرو در سراسر جهان شود. این باعث می شود تا خودروسازان امکان استاندارد سازی رویه های تولید و قطعات، افزایش اندازه امکانات خود را افزایش دهند و بتوانند به سرعت تغییرات تقاضا را از مصرف کنندگان در بازار جهانی پاسخ دهند. در نهایت، کل فرایند نورد کردن مدل از گیاهان در بسیاری از کشورها و زنجیره های عرضه ساده می شود، فرض کنید سیستم شما می تواند از این انتقال پشتیبانی کند.

تولید کنندگان ژاپنی مانند تویوتا هم از آن زمان تا قبل از حمله به بازار در قرن نوزدهم (مفهومی که پس از جنگ جهانی دوم آمریکایی ها آموختند و در حالی که ایالات متحده کودک مغز خود را نادیده گرفت) این مفهوم را افزایش داده است. آنها اکنون از این مفاهیم استفاده می کنند و 65 تا 75 درصد از تولید خود را بر روی یک پلت فرم جهانی بنا می کنند. شرکت های آمریکایی در زمینه تولید مبتنی بر پلتفرم اندکی عقب مانده اند. چرا یک کاربید استاندارد کار نمی کند تا خنک کننده های شما را با یک مجموعه تنظیم کندکبالت و تنگستن در سراسر جهان با توجه به هزینه های هنگفتی که در بازسازی خودروها وجود دارد، سرمایه گذاری ها عمدتا به مدل های مونتاژ مبتنی بر پلت فرم متمرکز می شوند. تخمین زده شده است که خودروسازان ایالات متحده آمریکا تا اواسط سال 2018 به طور فعال در حال برنامه ریزی برای انتقال 70 درصد تولید کارخانه لوازم یدکی کیا به وسایل نقلیه مبتنی بر پلت فرم هستند. این تمرکز بر روی چیزهایی مانند ابزار کاربید نیست، بلکه استاندارد سازی آن است! به عنوان مثال به عنوان مثال کاربید، به این معنی است که یک استراتژی جهانی برای تعیین اینکه چه چیزی بخورد چه چیزی را ایجاد می کند. آیا کاربید تنگستن با 13 درصد کبالت می میرند که خفل ها بهتر از 20 درصد است؟ اگر چنین باشد، اجازه دهیم سازندگان آن را در سطح جهانی بدانند و استاندارد کنند. این چیزی است که باعث می شود آجیل و پیچ و مهره ها، و آجیل و پیچ و مهره مهم بیش از هر زمان. خبر خوب برای تولید و آینده، آنها نیازی به چرخ نو آوری. شرکت های قبلی مجبور بودند فرآیندهای تولید خودشان را تشکیل دهند. اکنون آنها فقط می توانند سبک تولید انعطاف پذیر شرکت های بزرگ اتومبیل را کپی کنند. تولید کنندگان جدید می توانند از هزینه های بزرگی و روند طولانی دوره های توسعه که اجتناب کنندگان اولیه مجبور به انجام آن هستند جلوگیری کنند. سیستم های تولید قطعات کیا اپیروس هم تولید مدرن "نسل بعدی" سطوح جدیدی از انعطاف پذیری و چابکی در تولید را ارائه می دهند، بنابراین سازندگان ماشین های کوچکتر می توانند این نوع از استراتژی تولید را بدون سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری که برای اولین بار از این تکنیک ها استفاده می کنند، تقلید کنند. فرصت ها تقریبا بی حد و حصر است، و حداقل بزرگ، زمانی که تولید کنندگان به استراتژی تولید مبتنی بر پلت فرم تغییر می کنند. این می تواند به هر یک از تولیدکنندگان خودرو اجازه دهد تا رقابت خود را تصویب کنند. با این حال، این یک پنجره کوچک است که به سرعت بسته می شود، زیرا این روش ها در سراسر جهان کشش دارند. در نهایت، در مورد ساخت اتومبیل ها و کامیون ها ( ماشین سنگین ) بهتر است، و این کار را در بازار تهران امروز به معنی چند چیز کلیدی است که ممکن است به نظر می رسد واگرا، انعطاف پذیری و استاندارد سازی. بنابراین، این فقط در مورد ساخت بهترین اجزای سازنده نیست، بلکه در مورد استفاده از بهترین قالبها برای ساختن این اجزا در مقایسه با یک محیط بازی بین المللی است.