لوازم یدکی تویوتا لندکروز در نوع بینظیری از هماهنگی با کلاچ خودروهای جدید 

 

در این مقاله قصد داریم به لوازم یدکی تویوتا لندکروز بپردازیم که در نوع بینظیری از هماهنگی با کلاچ خودروهای جدید مطابقت دارد .

کلاچ یک وسیله انتقال نیرو به صورت قطع و وصل از موتور به گیر بکس است با کلاچ کردن میتوان ارتباط بین موتور و گیر بکس را برای مدت کوتاهی قطع نمود

در خودرو هایی مانند تویوتا لندکروز پس از رها کردن کلاچ مجددا این ارتباط را بر قرا نمود.

قطع انتقال نیرو و وصل آن از موتور به گیربکس میتواند به دلایل زیر باشد:

1.روشن کردن موتور در حالت ایستاده برای اینکه بتوان به راحتی موتورهای احتراقی را راه انداخت باید آنها را از بار آزاد نمود و موتور را با حد اقل دور لازم به کمک وسیله ای به دوران در آورد. معمولا روشن کردن موتور اتوموبیل های سواری در حالتی انجام میشود که کلاچ گرفته شده و گیربکس در حالت خلاص باشد.

2. حرکت اتوموبیل از حالت سکون باید به آرامی و نرمی صورت گیرد. برای این منظور ارتباط بین موتور و گیربکس باید به تدریج و به آرامی برقرار شود  که این وظیفه مهم را نیز کلاچ تویوتا بر عهده دارد.

3.تعویض دنده هنگام حرکت و یا خلاص کردن دنده به منظور توقف اتوموبیل روشن نگه داشتن موتور بعلاوه شرایط مخصوص و لحظه ای رانندگی ممکن است  یک قطع ارتباط ناقص نیم کلاچ را ایجاب مینماید. مانند حرکت آرام وسایل نقلیه به کمک نیم کلاچ و یا یک بار کلاچ و قطع ارتباط در موارد اضطراری  مثلا در مواقعی که کلاچ تحت تاثیر نیروی قطعات تویوتا که غیر قابل تحمل هستند قرار میگیرد. در این حالت کلاچ در قطعات تویوتا لندکروز حقیقت یک اطمینان برای جلوگیری از اثر بار زیاد و پیش بینی نشده به قطعات موتور لندکروز همچنین دستگاه های انتقال قدرت است.

 

مشخصات و انتظارات از سیستم کلاچ تویوتا toyota clutch system :

1.انتقال قدرت مطمئن را ممکن میسازد.

2.حرکت بدون لرزش و یکباره وسیله نقلیه را ممکن میسازد.

3.در مقابل تغییرات دور موتور دوام کافی داشته باشد.

4. حتی الامکان سبک بودن و راحتی کار را به عهده گیرد و به راحتی به کار بیفتد.

5.در وسایل نقلیه سنگین قادر به انتقال گشتاورهای زیاد بوده و دوام و استحکام کافی را داشته باشد.

 

تهیه شده توسط یدک بین تنها وبسایت و موتور جسجوی تخصصی قطعات یدکی خودروهای سبک و سنگین