لیست قطعات تویوتا که مربوط به صفحه کلاچ لندکروز سالهای 2005 تا 2018 میشوند 

از لیست قطعات تویوتا اینبار درباره صفحه کلاچ تویوتا لندکروز و اجزای مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد :

صفحه کلاچ تویوتا لندکروز از مدل های 2005 تا 2018 تفاوت های زیادی داشته و در هر سری به روز تر شده اشت . این قطعه  به وسیله یک صفحه فشاری یا فشار دهنده با کمک چند فنر مارپیچی با یک فنر دیافراگمی خورشیدی به فلایویل فشرده میشوند . در مدل صفحه کلاچ های تویوتا لندکروز قبل از سال 2005  فشار دهنده که معروف به صفحه دیسک لندکروز است مجموعا با فنر های پشت آن در یک پوسته قرار دارند که به کمک چند پیچ به فلایویل محکم میشوند. صفحه فشار دهنده به کمک میله های کوچک که به شاخک کلاچ متصل است میتواند بر عکس جهت نیروهای فنر به عقب کشیده شود در این حال از روی صفحه برداشته میشود و ارتباط بین فلایویل و صفحه کلاچ که روی هزار خار قابل حرکت است قطع میگردد و در نتیجه حرکت نمیتواند از موتور به شافت گیر بکس منتقل شود.
شاخک های کلاچ تویوتا از طریق زغال یا بلبرینگ کلاچ به اهرم های کلاچ متصل هستند . بلبرینگ میتواند حرکت پدال کلاچ را از طریق دو شاخه کلاچ به شاخک ها منتقل کند. در بعضی از اتوموبیل ها حرکت پدال کلاچ به کمک یک پمپ شبیه به پمپ اصلی ترمز به شاخک ها منتقل میشود در نتیجه عمل کلاچ کردن بدون صرف نیروی زیاد به نرمی میسر است.

و اما لیست قطعات وابسته کلاچ به تویوتا لندکروز :

 

  • پمپ دهنده هیدرولیکی کلاچ toyota landcruiser :

ساختمان پمپ دهنده کلاچ کاملا شبیه پمپ اصلی ترمز است که با این تفاوت که اکثر پمپ کلاچ ها فاقد سوپاپ اصلی پمپ است که وظایف سوراخ اصلی و سوراخ توازن را در پمپ کلاچ سوپاپ مخصوصی انجام میدهد.
حرکت پیستون این پمپ باید از دو طرف کاملا محدود شود.. فشار دادن کلاچ نباید باعث فشردن شاخک های کلاچ بیش از حد لازم شود و پس از رها کردن کلاچ باید بین میله فشار دهنده پیستون و خود پیستون فقط نیم میلی متر بازی کند و خلاصی موجود باشد. لازم به ذکر است هوا گیری این سیستم مانند هواگیری ترمزهای هیدرولیکی است. در ضمن مخزن روغن آن را هر چند وقت در میان باید بازدید نمود.

  • پمپ گیرنده کلاچ toyota landcruiser :

این پمپ تویوتا لندکروز در مدل های 2018 به بالا تقریبا نسخه کاملتری را نسبت به قطعات لندکروز تولید شده قبل از سال 2018 تجربه میکند که نیروی تولید شده در پمپ دهنده را به صورت آماده به دو شاخه کلاچ منتقل میکند.
این پمپ کاملا شبیه یک پمپ سیلندر چرخ ترمز از نوع دوبلکس است. اینگونه وسایل هیدرولیکی و راه اندازی کلاچ در اتوموبیل های پیکان فیات  بی ام دبلیو دیده میشود.
به هیچ وجه نباید این کلاچ ها را مجهز به وسایل انتقال حرکت هیدرولیکی هستند با کلاچهای هیدرولیکی اشتباه کرد.
در لوازم یدکی مدل های دیگر تویوتا این عمل را توسط هوا به کار میگیرند که مجهز به سیستم مخصوصی ساحته شده توسط این کمپانی ژاپنی است.