مرکز قطعات تویوتا و عملکرد ای بی اس TOYOTA ABS 

 

 

مرکز لوازم یدکی لندکروز - لنت هایلوکس - قطعات بدنه کمری 2007 - قطعات موتوری کرولا - لوازم یدکی تویوتا هایلوکس و ...

 

 

 

  • برای مشاهده قطعات تویوتا در وبسایت یدک بین بر روی عکس زیر کلیک کنید - سپس کالای خود را جستجو کنید :

 

 

ترمز ABS در قطعات تویوتا :

سیستم ای بی اس در قطعات تویوتا شامل قسمت هایی چون سنسور سرعت تویوتا کمری  - چرخ تویوتا - بخش کنترل هیدرولیک فرمان تویوتا لندکروز  و بخش کنترل الکترونیکی می باشد زمانی که پدال ترمز را در رانندگی استفاده می کنیم بخش کنترل الکترونیکی سیگنال های ارسال شده از سنسور سرعت چرخ تویوتا را کنترل می کند و در یکی از چرخها  سرعت سریعتر انجام می شود و به قسمت کنترل هیدرولیکی دستور می دهد تا فشار هیدرولیکی به آن چرخ را کاهش دهد. در بعضی وانت های پیکاپ و کامیون های سربسته برای کنترل ترمز در چرخ های عقب از ترمز ای بی اس استفاده می شود این نوع سیستم ای بی اس فقط چرخ های عقب را کنترل می کند و در آستانه قفل شدن است ABS در جاده های لغزنده  و بارانی  بسیار مفید است و در خودرویی که مجهز به ای بی اس است هرگز نباید به ترمز ها فشار وارد کرد فقط باید روی پدال ترمز فشار اندکی برای فعال شدن ای بی اس داد زمانی که سیستم امنیتی به درستی مورد استفاده قرار گیرد احساس امنیت و با دلگرمی به رانندگی تویوتا خود ادامه می دهیم .

برای کسب امتیاز بهتر و بیشتر باید یاد بگیریم چگونه از سیستم ای بی اس قطعات تویوتا استفاده کنیم  . در خودروهایی که به سیستم ای بی اس مجهز نیستند راننده میتواند با فشار دادن مکرر ترمز ها از قفل شدن چرخ ها جلوگیری کند و در جاده های لغزنده ممکن از خودرو تویوتا دور خود بچرخد. ای بی اس چرخ عقب مانع قفل شدن می شود و مانع مسیر مستقیم خودرو می شود.

چگونه متوجه وجود سیستم ای بی اس در قطعات خودرو خود شویم :

در اکثر خودروهای تویوتا لندکروز و هایلولکس مجهز به این سیستم راننده ارتعاشات سریع از پدال ترمز را تجربه می کند . دریچه های موجود در کنترل کننده ای بی اس صدایی مشابه ساییدن تولید می کند و هنگامی که صدایی شنیدید یا احساس ضربان در پدال کردید پای خود را از پدال ترمز تویوتا برندارید و مدام فشار دهید .

در صورتی که خودروی شما مجهز به سیستم ای بی اس است نباید به پدال ترمز فشار مکرر وارد کرد بلکه فقط باید به طور دائم روی پدال فشار وارد کرد این سیستم به طور خودکار فشار موجود در در لنت ترمز تویوتا را برای حفظ ترمز تا قفل شدن چرخ ها تغییر می دهد که در واقع ای بی اس به کمک تجهیزات الکترونیکی با سرعت زیادی به این کار کمک می کند .

آیا خودروهای لندکروز مجهز به ای بی اس سریعتر از از خودروهای کمری و کرولا و هایلوکس متوقف می شوند؟

سیستم ای بی اس برای کنترل اتومبیل در هنگام ترمزهای ناگهانی طراحی شده است برای توقف سریع خودرو ای بی اس میتوان مسافت توقف در جاده های لغزنده و بارانی را کاهش دهد .

اکثر سیستم ها باعث کاهش مسافت توقف خواهند شد در مسیر های ماسه ای نرم سیستم ای بی اس میتواند موجب افزایش مسافت توقف شود و در شرایط لغزنده با وجود ای بی اسباید با دقت بیشتری رانندگی کنید همیشه فاصله با ماشین روبرویی را کنترل کنید .

آیا تمامی سیستم های ضدقفل تویوتا یکی هستند ؟

بعضی سیستم ها برای قفل شدن چرخ های عقب لندکروز طراحی شدند  این سیستم ها در وانت های پیکاپ و خودروهای اسپرت کمری و کرولا و GT86 نصب می شود. ای بی اس چرخ عقب خودرو از چرخش به دور خود جلوگیری می کند ولی اگر ای بی اس چرخ جلو مجهز نباشد باعث میشود کنترل فرمان خودرو از دست خارج شود  .

سیستم ای بی اس درقطعات تویوتا و خودروهای سواری بکار رفته و برای محافظت از چهار چرخ از قفل شدن طراحی شده است .

چگونه می توان به ای بی اس عادت کرد ؟

سیستم ضد قفل تویوتا به سرعت حساس است . به همین علت در سرعت های پایین فعال نخواهد شد و برای عادت کردن میتوانید در جایی خلوت با سرعت بیشتر از 20 کیلومتر بر ساعت حرکت کنید و سپس پدال ترمز را به شدت بگیرید . البته برای فعال شدن ای بی اس در جاهای لغزنده بهتر است و سیستم ضد قفل در قطعات تویوتا باید مانع سر خوردن چرخ ها شود و در صورت احتمال ضربه به پدال ترمز کمری از فشار مکرر به پدال ترمز خودداری کنید .

اکثر خودروهای لندکروز مجهز به ای بی اس روش هواگیری ترمز خاصی دارند این راهنما برای تکنسین های حرفه ای بکار می رود .

سیستم مجهز به ای بی اس به دلیل فشار هیدرولیک تویوتا بالا میتواند خطرناک باشد . در جاده های لغزنده  بارانی چرخ ها از مسیر خود خارج می شوند و سیستم ترمز . فرمان و چرخ را محصور کرده و در مسیر مستقیم نگه می دارد .

در خودرویی که به سیستم ترمز ضد قفل مجهز نیست راننده از ترمز پمپی زیر پای خود برای ترمز گرفتن استفاده می کند ولی خودرویی که مجهز به سیستم ضد قفل است بطور ثابت پای خود را روی پدال ترمز نگه دارید و میتوانید با خیال آسوده رانندگی کنید .

وظیفه سیستم ضد قفل تویوتا کمری این است که با فشاری متغییر بر سیستم ضد قفل به طور اتوماتیک قطعات کرولا بر روی هر چرخ وارد وارد شده و مدت اندکی چرخ ها را محصور می کند . بیشتر خودروهای جدید دارای سیستم ترمز ضدقفل استاندارد و اختیاری هستند تا در شرایط مختلف آب و هوایی مختلف خودروی شما و خودتان را در مقابل حوادث ناگهانی حفظ کند بر روی داشبورد چراغ زرد رنگی وجود دارد که روشن بودن ان نشان دهنده فعال بودن ترمز ضد قفل است .

وقتی ترمز ضد قفل تویوتا فعال است ممکن است یک لرزش ناچیزی زیر دال ترمز احساس شود نشان دهنده فعال بودن ترمز ضد قفل و پمپاژ کردن آن به پدال است و صدای وزوز ناچیزی به گوش می رسد .