وابکو WABCO تولید کننده سیستم ترمز خودرو سواری , کامیون , قطار و هواپیما !


 
تهیه شده توسط وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی

 

 

وابکو WABCO :

اگر کوچکترین سر رشته ای از لوازم یدکی و قطعات داشته باشید حتما نام وابکو WABCO این برند امریکایی بارها به گوشتان خورده است . در ماشین آلات سنگین مانند مرسدس بنز اتگو ATEGO  آکسور AXOR , ولوو FH2 VOLVO FH13 , اسکانیا SCANIA , هووHOWO  , دانگ فنگ DONGFENG و ... در بسیاری از قطعات و لوازم یدکی این ماشین آلات سنگین از برند وابکو استفاده شده است . مانند پمپ باد جفت پیستون وابکو  , پمپ باد تک پیستون وابکو , فیلتر خشک کن وابکو و ...

علاوه بر کامیون ها بسیاری از خودرو های سواری مانند تویوتا و مرسدس بنز و بی ام و هم از محصولات این برند امریکایی  در سیستم ترمز و بادی و تعلیق استفاده میکنند .

اگر چه امروزه بیشتر افراد به اشتباه این برند را آلمانی میدانند ولی قطعات اورجینال وابکو WABCO  تنها امریکایی است و شرکت آلمانی فقط نماینده شرکت امریکایی وابکو میباشد .

البته برند وابکو WABCO هم اط قاعده واردات قطعات چینی به بازار در امان نمانده و بیشتر  قطعات وابکو WABCO  که در بازار لوازم یدکی یافت میشوند ساخت کشور چین هستند .

 

اینبار قصد داریم به تاریخچه ای کوتاه در مورد شرکت وابکو WABCO بپردازیم که اگر چه در بین عموم مردم معروف نیست ولی اهل فن از بسیاری از قطعات وابکو مانند پمپ باد جفت پیستون و تک یستون وابکو و فیلتر خشک کن های وابکو WABCO و قطعات سیستم ترمز و بادی و تعلیق بسیار شنیده اند .

 

WABCO  یک کمپانی امریکایی است که قطعاتی مربوط به  سیستم  ترمز و  تعلیق و انتقال قدرت را بیشتر برای کامیون ها و تعدادی از برندهای خودرو سواری تولید میکند . دلیل استقبال کمپانی های به نام خودروسازی مانند مرسدس بنز و تویوتا و اسکانیا و ... از برند  وابکو چیزی غیر از کیفیت بی نظیر این برند نیست .

 

 

 

وابکو مخفف نام تجاری  WESTINGHOUSE AIR BRAKE COMPANY

 

کمپانی وابکو در سال 1869 توسط George Westinghouse جورج وستینگ هاوس در پنسیلوانیا تاسیس شد .

جالب است بدانید این شرکت اولین شرکتی بود توسط نام WABTEC به طور حرفه ای و تخصصی به سیستم ترمز هواپیما و سیستم ترمز قطار پرداخت  .

 

 

 

سیستم ترمز اتوماتیک وابکو :

 

ترمز اتوماتیک با استفاده از هوا در سال 1872 میلادی توسط  جورج وستینگ هاوس اختراع شد .

نمونه ابتدایی این سیستم ترمز شامل یک شیر ترمز سه گانه و استغاده از پمپ باد تک پیستون یا دو پیستون در خودرو بود . این سیستم به این شکل عمل میکند که فشار را در تمامی مسیری که وسیله نقلیه در حال حرکت است و نیازی به ترمز گیری ندارد در مخزن هوا ذخیره میکند و توسط سوپاپ فشار در تعادل نگه میدارد . سپس هنگامی که وسیله نقلیه نیاز به توقف یا کاهش سرعت توسط سیستم ترمز دارد این هوای ذخیره شده را در اختیار حرکت سیستم ترمز و لنت میگذارد تا توسط هوای ذخیره شده در مخزن هوا سیستم ترمز بادی قدرت بیشتری برای کاهش سرعت توط فشار لنت ها داشته باشد  .
 

این نمونه هرسال با تکامل بیشتر توسط محققان شرکت وابکو سعی در افزایش ایمنی در تمام وسایل نقلیه را دارد .

 

در ادامه تعدادی از قطعات تولید شده توسط برند وابکو WABCO  با کیفیت را که شامل پمپ باد وابکو , فیلتر خشک کن وابکو ( فیلتر ایر درایر وابکو ) , شیر ترمز وابکو , سوپاپ وابکو  و  سنسور وابکو  هستند مشاهده خواهید کرد :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تهیه شده توسط وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی