ولوو وی ان آر VNR در بازار کامیون های سنگینیدک بین تنها ارائه کننده اطلاعات فروشندگان قطعات خودروهای سبک و کامیون و ماشین آلات سنگین برای خرید و فروش بدون واسطه بین خریداران و فروشندگان میباشد تا هزینه تعمیر و نگهداری و یا ارتقا خودرو یا کامیون شما به دلیل خرید با قیمت بسیار مناسب بدون حضور دلالان قطعه کاهش یابد و بدون واسطه از مرکز خرید لوازم یدکی ایران - تهران خیابان ملت ( مشهور به بازار چراغ برق ) - خرید خود را انجام دهید .

 

در ایالات متحده، ولوو اعلام کرده است که نسخه الکتریکی آن کامیون VNR اخیرا معرفی شده است. آزمایشات با نسخه الکتریکی در سال آینده در کالیفرنیا، با کمک دو مشتری آغاز خواهد شد. به گفته ولوو، تا سال 2020، کامیون به بازار می آید.

مشخصات فنی خاصی منتشر نشده است، اما این یک واقعیت است که ولوو قصد دارد با قاچاقچی های خاصی با تکنولوژی هایی که در آینده نزدیک به آن نیاز خواهد داشت، مقررات دقیق قوانین Calofrnian emissons را مقابله کند. تصورات فیات این است که این سنگین ترین کامیون برق الکتریکی تاکنون است. آن را در توزیع محلی و منطقه ای استفاده می شود. در مجموع، در طی سال آینده، 23 مدل آزمایشی به جاده ها می رسد.

مدل های ولوو fh12 fh13 fm13 که با نامهای اف هاش یا اف اچ و اف ام شناخته میشوند هم علاوه بر VNR از مدل های بسیار پر تعداد در جاده ها هستند .

واضح است که این صنعت در حال مبارزه با شروع کارهای جدید در کامیون های الکتریکی مانند تسلا، نیکولا، تور و کامینگز است. همچنین Freightliner کامیون های الکتریکی را در بازار داخلی آن معرفی می کند.

اسکانیا در حال سخت یک کامیون سوخت زیستی سوخت همراه با Renova، شرکت مدیریت زباله در غرب سوئد است. کامیون دارای نیروی الکتریکی کامل و همچنین یک جمع کننده الکتریکی است.

اگرچه امروزه قیمت  قطعات ولوو در همه مدل ها در ایران بسیار گران شده اما هنوز هم ولوو یکی از کارآمدترین کامیونها در ایران به شمار میرود .

ولی رقابت اسکانیا هم با این کمپانی سوئدی دیدنی است :

اسکانیا می گوید: "ما بسیار علاقه مند به کسب تجربه بیشتر از سلول های سوخت در عملیات مشتری واقعی هستیم." "سلول های سوختی یک تکنولوژی امیدبخش در کاهش مصرف سوخت هستند."

کامیون های مجاز اغلب در ساعات مسکونی در ساعات اولیه صبح کار می کنند. با کاهش انتشار و نویز، وسایل نقلیه الکتریکی به ویژه در این مناطق جذاب هستند. Renova و دیگر شرکت های مدیریت زباله قبلا آزمایشاتی را با کامیون های سوخت زباله انجام داده اند اما این نخستین بار با سلول های سوختی خواهد بود.

رنوا می گوید: "برق با استفاده از سوخت های سوخت هیدروژن سوخت جایگزین بسیار جذاب برای وسایل نقلیه سنگین تجاری مانند کامیون های زباله است. "کامیون ها از مزایای برق بهره مند می شوند، در حالی که برخی از بهترین جنبه های عملیات سوخت فسیلی، یعنی محدوده، ساعت در خدمت و بار مصرف، حفظ می شود."

 این پروژه در همکاری با آژانس انرژی سوئدی و موسسه فناوری سلطنتی استکهلم اجرا می شود و انتظار می رود که کامیون های سوخت زیستی سوخت در پایان سال 2019 / آغاز سال 2020 تحویل داده شود.

امیدواریم ازلاعات موجود در این مقاله برای خوانندگان مفید فایده بوده باشد .