پایگاه فروش بدون واسطه قطعات تویوتا موجود در سیستم موتور خودرو - لندکروز - کمری - یاریس - کرولا 

با کلیک بر روی لینک قطعات تویوتا در زیر به منوی جستجوی یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی بروید و لوازم یدکی لندکروز و ... را مستقیما از دل بازار لوازم یدکی تهران خرید کنید :

 

 

 

 

  • استارتر تویوتا لندکروز : TOYOTA LANDCRUISER STARTER

کلید استارت تویوتا را فشار می دهید موتور استارتر که یک موتور الکترو موتور است فعال شده و پیشرانه خودرو را می چرخاند تا روشن شود اگر استارت زدید و استارتر کار نکرد احتمالا موتور ان سوخته و باید تعویض گردد .معمولا استارتر در بین قطعات تویوتا بدونه هیچ نشانه ای از کار می افتد .

 

  • حسگر زاویه ی فرمان تویوتا کمری : TOYOTA CAMRY STEERING WHEEL SENSOR

یکی از مهمترین ارکان سیستم کنترل کشش تی سی اس TSS است . سیستم کنترل کشش تویوتا از طریق دریافت زاویه فرمان توسط این سنسور می تواند جهت حرکت خودرو را مشخص کند وقتی فرمان به یک سوتی چرخیده باشد ولی خودرو در جهت مخالف در حال حرکت باشد سیستم کنترل کشش این وضعیت را تشخیص داده با فعال کردن ترمزها و کم کردن دور موتور خودرو را به مسیر اصلی برمی گرداند . اگر خراب شود چراغ هشدار تویوتا کمری سیستم کنترل کشش در پشت آمپر خودرو روشن می شود و ممکن است در برخی مدل ها مانند کمری 2007 چراغ ای بی اس ABS روشن شود .

 

  • جعبه فرمان تویوتا یاریس : TOYOTA YARIS STEERING WHEEL BOX

وظیفه انتقال فرمان راننده به چرخ ها برای تغییر جهت بر عهده دارد و جز قطعات مهم تویوتا است و هر گونه ایراد در آن را نباید نادیده گرفت و میتواند مشکلاتی از جمله از بین رفتن دنده های داخلی جعبه فرمان یاریس و خرابی اتصالات ان و نشتی روغن از اورینگ های آن را باعث شود .

 

  • اتصالات میل موجگیر تویوتا کرولا : TOYOTA COROLLA ANTISHOCK BAR

این قطعات تویوتا زیر بندی یا تعادل SUSPENTION میل موجگیر کرولا را به خودرو وصل می کند و وظیفه ان که میل تعادل کرولا نامیده می شود مهار کردن حرکات و چرخش های بدنه در زمان دور زدن است این با گذشت زمان خراب می شود و همراه با صداهایی از سیستم تعلیق SUSPENTION SYSTEM است .

 

  • حسگر دمای آب اف جی کروز : FJ CRUISER WATER TEMPERATURE SENSOR

این حسگر دمای موتور تویوتا FJ CRUISER  را به ای سی یو ELECTRONIC CONTROL UNIT  و راننده نشان می دهد و خرابی این سنسور باعث میشود که تویوتا در زمانی که گرم شده اما مانند حالت سرد سوخت پاشی داشته باشد و یا می تواند باعث شود که ای سی یو ECU موتور سرد را اشتباها گرم شناسایی کند . تعویض آن هزینه زیادی ندارد .

 

  • ترموستات تویوتا کمری 2007 : TOYOTA CAMRY 2007 THERMOSTAT

وظیفه این قطعه برقرار کردن جریان مایع خنک کننده بین پیشرانه و رادیاتور تویوتا را دارد در زمان سرد بودن پیشرانه ترموستات کمری کمک میکند که پیشرانه زودتر گرم شود و از گرمای بیش از حد جلوگیری کند . ترموستات ها علاقه زیادی به گیر کردن دارند اگر دمای موتور تویوتایتان بیش از حد بالا رفت میتوان به ترموستات شک کرد . تعویض ترموستات معیوب با ترموستات نو و ساده و کم هزینه است . هزینه در خودروهایی که ترموستات برقی دارند بیشتر است .

 

  • واتر پمپ لندکروز : LANCRUISER WATER PUMP 

مایع خنک کننده ی پیشرانه را به جریان می اندازد و انواع گوناگونی از جمله برقی و مکانیکی دارد . بدترین حالت اشکال در قطعات لندکروز این است که واتر پمپ های برقی از کار بیفتند که باید تعویض شوند و واتر پمپ های مکانیکی با مشکلاتی همچون نشتی آب رادیاتور گرفته تا خرابی بلبرینگ واتر پمپ تویوتا است در زمان تعویض بهتر است واتر پمپ لندکروز  مایع خنک کننده را تعویض کنید

 

  • حسگر سرعت چرخ تویوتا کرولا : TOYOTA WHEEL SPEED SENSOR

اطلاعات دو سیستم ای بی اس EBS و کنترل کشش را فراهم می کند . در پشت چرخ کرولا قرار دارد نکته منفی حسگر سرعت چرخ این است که در معرض عوامل محیطی قرار دارد و میتواند خرابی به بار آورد و در این صورت چراغ هشدار روشن می شود و با دستگاه دیاگ میتوان آن را عیب یابی کرد .

 

  • موتور برف پاک کن تویوتا یاریس : TOYOTA YARIS WIPER MOTOR

یکی از مهمترین قطعات تویوتا یاریس  در آب و هوای کوهستانی و آب و هوای نامساعد هستند مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری بطور ناگهانی خراب می شود . و یکی از مواردی که بدتر است اینست که به صورت ناگهانی تویوتا یاریس شما در جاده و در وقوع بارندگی از کار بیفتد .