کامیون های مرسدس : مدل ها و قطعات آکسور , قطعات اتگو , قطعات آکتروس 

 

قطعات آکسور و آتگو و آکتروس خودر را در یدک بین جستجو کنید و از واردکنندگان اصلی بازار لوازم یدکی خرید کنید . نه از واسطه ها !

 

 

 

 

 

کامیون آکسور یکی از بهترین کامیون های ایران :

 

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی یکی از محبوب تربن مدل های کامیون یعنی آکسور محصولی از یکی از بهترین کارخانه های خودروسازی جهان یعنی مرسدس بنز بپردازیم . علاوه بر این به معرفی مدل های مختلف دیگی از مرسدس بنز مانند اتگو هم خواهیم پرداخت .

همچنین لیستی از قطعات آکسور و قطعات اتگو را نیز برای استفاده دارندگان کامیون های آکسور و اتگو در ادامه مشاهده خواهید کرد .

 

 در ایران مدل های زیادی از کامیون ها در خیابان های سراسر کشور در حال تردد هستند .مرسدس بنز اتگو ATEGO و آکسور AXOR , آکتروس ACTROS , اسکانیا G400 R440 SCANIA , ولوو FH12 FH13 FM VOLVO, دانگ فنگ  DONGFENG T375 T300 , هوو جدید و قدیم HOWO  , فاو FAW , شاکمن  SHACMAN , مان MAN , رنو میدلام  MIDLUM  , ...

اما هرکدام از این مدل ها موارد مثبت و همچنین دردسر های خاص خود را دارد .

 

  • کامیون های گران قیمت :

 

کامیون مان و اسکانیا و رنو میدلام اگرچه جزو سه برند نسبتا گران قیمت بازار کامیون ایران محسوب میشوند و رانندگی با آنها بسیار آرام و دل نشین است ولی هنگامی که برای سرویس و احیانا تعویض قطعات به مکانیکی ها و یا نمایندگی ها مراجعه کنید با برای تهیه و خرید قطعات اسکانیا , قطعات مان , قطعات رنو با قیمت های بسیار بالایی مواجه خواهید شد .

 

علاوه بر این برای تهیه لوازم یدکی برای بسیاری از این مدل کامیون ها مانند قطعات اسکانیا و قطعات مان و قطعات رنو میدلام دچار مشکل خواهید شد و این امر به این دلیل است که تعداد این کامیون ها در بازار ایران بسیار محدود تر از سایر برند های سازنده کامیون است . بنابراین شاید در بسیاری از قطعات علی الخصوص قطعات بدنه و یک سری از قطعات موتوری خاص مجبور شوید هزینه ای چند برابر قیمت عادی قطعه را بپردازید . ولی اگر از آن دسته از افرادی هستید که کیفیت رانندگی برایتان حرف اول را میزند حتما از رانندگی با اسکانیا و مان و رنو میدلام لذت خواهید برد .

 

  • دسته دیگری از کامیون ها در بازار ایران کامیون های اقتصادی هستند :

 

اگر برای سرویس و یا خرید قطعات هوو , قطعات فاو , قطعات دانگ فنگ , قطعات فاو , قطعات شاکمن وانه بازا لوازم یدکی یا نمایندگی ها شوید شاهد قیمت بسیار پایین و در دسترس بودن اکثر قطعات موتوری و قطعات بدنه این کامیون ها خواهید بود . طیف رانندگانی که از این خودروها استفاده میکنند رانندگانی هستند کسب درآمد از این کامیون ها برایشان بیشر از سواری و راحتی وسیله نقلیه اهمیت دارد . اگرچه این کامیون ها کامیون های رده اقتصادی بازار ایران محسوب میشند ولی به علت استفاده ناصحیح و بیش از ظرفیت و توان این کامیون ها توسط رانندگان آنها این سری از کامیون ها به دفعات مجبور به مراجعه به تعمیرگاه ها هستند . اصولا به دلیل استفاده از قطعات رده کیفیت میانی برای این سری از کامیون ها که اکثرا برند های چینی هستند رانندگان به هیچ وجه نباید بیش از ظرفیت این کامیون ها بارگیری کنند .

 

 

  • اما دسته دیگری از کامیون ها رده میانی به حساب می آیند :

 

کامیون های ولوو و مرسدس بنز . این کامیون ها علاوه بر سازگاری با جاده ها و آب و هوای ایران دارای استهلاک بسیار پایینی هستند . علاوه بر این در صورت نیاز به خرید قطعات اتگو , قطعات آکتروس ,قطعات آکسور برای مدل های مرسدس بنز و یا اگر برای خرید  قطعات ولوو FH12 , ولوو FH13 , ولوو FM به بازار لوازم یدکی و یا نمایندگی های مجاز مراجعه کنید در برابر قطعات اسکانیا و قطعات مان شاهد قیمت های بسیار معقول تری خواهید بود .

 

ولی در بین کامیون های رده میانی یعنی ولوو FH12 FH13 FM و مرسدس بنز آکسور اتگو آکتروس  کدام یک انتخاب بهتری است ؟

جواب این سوال تنها بسته به منطقه آب و هوایی است که کامیون شما بیشتر زمانش را در آنجا میگذزاند .

اگر در مناطق جنوبی ایران با رطوبت بالا قصد رانندگی با کامیون خد را دارید انتخابی بهتر از ولوو FH12 FH13 FM نیست .

ولی اگر درر منطقه میانی و شمالی ایران قصد رانندگی با کامیون خود را دارید در مورد مرسدس بنز اتگو , اکسور و آکتروس شک نکنید .

 

 

 

در ادامه عکس هایی از این دو برند محبوب و سازگار با جاده های ایران را مشاهده کنید :

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

وبسایت www.yadakbin.com تنها موتور جستجوی لوازم یدکی آکسور آتگو آکتروس و ...