کانادا و تسلا به هم سرویس میدهندHyperdrive
پاسخ کانادا به تسلا 15،500 دلار برق سه چرخ است
این همه الکتریکی مانند تسلا است. این قیمت مانند یک فورد فیداس است. این یک وسیله نقلیه عجیب و غریب است که تا کنون دیده اید - و ممکن است فقط خودروی مسافرتی را دوباره تعریف کنید.

همانطور که شرکت جنرال موتورز قصد دارد تا حدود یک قرن پیش در کانادا راه اندازی ماشین را در نزدیکی تورنتو متوقف کند، یک مدل جدید در یک مرکز تولید کوچک در حومه ونکوور شکل گرفته است.

Meet the Solo - یک وسیله نقلیه یک محفظه ساخته شده توسط Electra Meccanica Vehicles Corp. که هزینه 15،500 دلار است. در ماه دسامبر، 5000 نفر در اطراف خیابان های لس آنجلس، با 70،000 اضافی در طول دو سال آینده در سراسر ساحل غربی تحویل خواهند گرفت. Electra Meccanica ممکن است ارزش بازار فقط 140 میلیون دلار داشته باشد، با این حال 2.4 میلیارد دلار در پیش سفارش شده است. این سهام در روز چهارشنبه در نیویورک سه برابر شده است.

این سهچرخهای عجیب و غریب حتی ممکن است به حیات خود ادامه دهند تا گیاهان انحصاری Oshawa، Ontario که منجر به نزدیک شدن امسال شده و 3،000 نفر از کار بیرون بروند، ارائه دهند.

جری کرول، مدیر اجرایی Electra Meccanica، افزود: "ما بحث های زیادی در مورد آن داشته ایم و افزودیم هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است. "هیچ چیز من را خوشبخت تر از این نیست که همه این افراد را دوباره بسازد، در حالی که خودرو کانادا طراحی شده و طراحی شده در کانادا است."

فشار الکتریکی
تولید کنندگان خودرو از شرکت Tesla Inc. به شرکت نیسان موتور و فولکس واگن AG مسابقه می دهند تا خودروی آینده را به نمایش بگذارد. تا کنون آنها نسخه های پاک تر، ساکت تر، اما گران تر از آنهایی که قبلا وجود داشته اند، تولید کرده اند. با توجه به Bloomberg New Energy Finance، سودآوری فریب خورده است. بسیاری از تولیدکنندگان احتمالا از هر واحد پولی را از دست می دهند، اما در دستیابی به سهم بازار آینده به فروش می رسند.

Electra Meccanica می گوید که خودروی مجذوب کننده آن، مجددا تعریف شده است.

مینی تسلا ساخته شده در کانادا اجناس برای حمل و نقل U.S. توسط طوفان
جری کرول عکس: داریل دیک / بلومبرگ
کراول، که قبلا در سیستم های برقی الکتریکی برای ناسا در کالیفرنیا کار کرده است، با دوستان تسلا، مارک ترننینگ و مارتین ابههارد همکاری می کند. "تسلا کار خوبی در ساخت اتومبیل های بزرگ انجام می دهد - اتومبیل های معمولی که برق هستند.

کورل در مصاحبه جداگانه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: "این شرکت ماشین تولید می کند که الون ماسک می خواهد که او در حال ساخت باشد." "عالی است که 45000 دلار، 100 هزار دلار یا یک ماشین 250 هزار دلاری تولید کنیم. اما برای توده ها؟ ماشین 15000 دلار که می تواند آنها را برای متوقف کردن استفاده از گاز بگیرد. این خلاق است. "

اولین خریدار
لئون گرین، 64 ساله و پسرش متی 41 ساله، اولین مشتریان انفرادی بوده و دو سال در ونکوور رانندگی کرده اند. آنها در کنار پیاده رو در کنار غذائی که برای غذا می خورند پارک می کنند و یک دوم دستور دادند زیرا آنها با آنها مبارزه می کردند.

مربوط به پاسخ کانادا به تسلا است 15،500 دلار برق سه چرخ
لئون GreenPhotographer: بن نلس / بلومبرگ
او می گوید: "من تقریبا نمی خواهم همه افراد داشته باشند." حداقل چند بار در روز، کارت های خود را با مشخصات انفرادی منتقل می کند تا از پاسخ دادن به سؤالات متداول جلوگیری شود.

پس چگونه انجام می شود؟ صفر تا 60 مایل (97 کیلومتر) در ساعت در هشت ثانیه، نه چندان دور از Porsche Cayenne. این ساعت سه ساعت به طول می انجامد، دارای یک محدوده 100 مایل است و حداکثر سرعت 82 مایل در ساعت را به دست می آورد. به طرز قابل توجهی، می تواند محتویات یک سبد خرید Costco که به طور کامل لود شده است، در جعبه های جلو و عقب نگهداری شود.

ضروری است
کroll می بیند که انفرادی برای حمل و نقل چه گوشی های هوشمند برای محاسبات انجام می دهد - چیزی کوچکتر، بهتر و کاملا ضروری است. وی از دفتر ونکوور خود گفت: "فشار به عقب، مردم فکر کردن به یک صفحه نمایش بزرگتر را داشتند." "اما امروز همه می دانند که آیفون های بیشتری را به فروش می رسانید و هر کدام از شما در iMac ها پول بیشتری می پردازید."

این جاه طلبی های بزرگ کاملا با قیمت سهام شرکت ها منطبق نیست. Electra Meccanica در هفته های اول معاملات خود در بازار سرمایه OTCQB در سال 2017 صعود کرد و در یک موقعیت بالغ بر 16 دلار به ازای هر بشکه رسید. از رکورد آن کاسته شده است، با این حال 220 درصد صبح تا 4.33 دلار افزایش یافته است.

این نشان دهنده برخی از شک و تردید است که در مورد چشم انداز آنچه به نظر می رسد کمی مانند یک تیرکش چسبیده شکسته شکوه غرق شده است.

مربوط به پاسخ کانادا به تسلا است 15،500 دلار برق سه چرخ
کارگران یک ماشین الکتریکی انحصاری را در کارخانه تولید شرکت در نیو وست مینستر جمع آوری می کنند. عکس: بن نلم / بلومبرگ
کوین تاین، تحلیلگر ارشد خودرو در Bloomberg Intelligence می گوید: "به نظر می رسد که این در واقع یک وسیله نقلیه ای است که شما علاوه بر وسیله نقلیه معمولی خود نیاز دارد." آیا هزینه بیشتری برای استفاده از دو وسیله نقلیه به جز یک سوخت منطقی یک کارآمد که همه چیز را انجام می دهد؟ "

گزینه های خودرو
او گفت که با توجه به هزینه پایین آمدن فنآوری قطار برقی، خودروسازان احتمالا با معماری وسیعتری از خودرو آزمایش خواهند کرد. بعضی از مصرف کنندگان ممکن است مایل ماشین های کوچک، برخی از کامیون ها و برخی از یک صندلی سه چرخه رفت و آمد باشند اما این باعث نمی شود که نسل آینده شود.

"این ایده که ما در آستانه هستیم
تینان گفت: "چیز درستی برای همه نیست - فکر نمی کنم که ما هنوز هم آنجا هستیم."

در اولین نگاه، Electra Meccanica به نظر می رسد رقابت نامطلوب در مسابقه با پذیرش وسیع خودروهای الکتریکی ارزان قیمت است. ریشه های آن بر خلاف ایتالیایی سازنده Intermeccanica، که خودروهای ورزشی گازی گاسلز مانند کلی McChellis در سالهای 1980 میلادی به نمایش در می آید، به عنوان "توپ برتر" شناخته می شوند.

با توجه به کرول، سفر 2013 به کالیفرنیا، که شامل توقف در کارخانه فریمونت تسلا، هنری ریسنر مالک هنرمند Intermeccanica را متقاعد کرد که در هر دو تکنولوژی و تجدید نظر عمده ای از وسیله نقلیه مدرن است.

مسیر خاموش
ریسنر در یک بیوگرافی شرکت در مورد یک ماشین الکتریکی یک نفره گفت: "این محصول در ارتباط با کمپانی ژاپنی تویوتا نیست و تا کنون هیچ سازنده عمده هرگز آن را امضا نکرده." "برای یک تولید کننده کوچک، این تنها زاویه ای است که شما دارید. جایی که هیچ کس دیگر نمی خواهد بازی کند. "

Electra Meccanica با هدف سه نوع خریداران - مسافران، شرکت های سهام خودرو و سرویس های تحویل آخرین تحویل، مانند Amazon.com Inc.، پیک ها و مغازه های پیتزا - که تمایل دارند یک چیز مشترک را داشته باشند: یک نفر به ماشین.

مربوط به پاسخ کانادا به تسلا است 15،500 دلار برق سه چرخ
یک انفرادی با نام تجاری Doubletree by Hilton در تولیدگاه. عکس: بن نلمز / بلومبرگ
تقریبا 90 درصد از آمریکایی هایی که هر روز به کار خود و از کار می پردازند در خودرو تنها هستند - بازار 115 میلیون دلاری. DHL Worldwide Express و 7-Eleven، Inc. انوشیرو برای تحویل تست می کنند. شرکت Hilton Worldwide Holdings با داشتن مهمانان در DoubleTree در ویکتوریا، بریتیش کلمبیا، آنها را امتحان می کند. شرکت های خودرو سهم قابل توجهی دارند - آنها می توانند تعداد خودروهایی را که کاربران برای یک شب با استفاده از پارکینگ 25 Solos در هر 10 اسکارت پارکینگ در اختیار دارند، دو برابر لوازم تویوتا کنند.

کرول با شک و تردید نیست، و عملکرد سهم نادقیق. او گفت که Electra Meccanica به طور کامل تأمین مالی شده و انتظار دارد تا پایان سال سودآور باشد.

او می گوید: «فهرستی از نساق، چیزی بود که تسلا را یک شرکت بزرگ ساخته است.» اگر می توانستید قبل از تحویل وسایل نقلیه اول خود 5000 توزلی را تصور کنید، این همان جایی است که ما در حال حاضر هستیم ».