کمپرسورهای تویوتا کمری کرولا یاریس لندکروز 2f و تفاوت قطعات آنها


  • امروز در این مقاله قصد داریم کمپرسورهای تویوتا کمری کرولا یاریس لندکروز 2f و تفاوت این سری از قطعات تویوتا در مدل های جدید و قدیم بررسی کنیم :

کمپرسورهای خودروها تویوتا یاریس برای فشرده کردن گازها استفاده می‌شود؛ در حقیقت کمپرسورها وسایلی هستند که با صرف انرژی مکانیکی، سیال را با سرعت به درون خود مکیده و سپس آنرا فشرده می‌سازند.

به گزارش یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی و قطعات خودرو یا متراکم کننده برای فشرده کردن سیالات تراکم پذیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات، کمپرسورها وسایلی هستند که توسط آنها هوا فشرده شده خودرو را تامین میکند و سپس به سمت قسمت احتراق فرستاده می‌شود.

همچنین از کمپرسورهای جدید  برای فشرده کردن گازها استفاده می‌شود. در حقیقت کمپرسورها وسایلی هستند که با صرف انرژی مکانیکی، سیال را با سرعت به درون خود مکیده و سپس آنرا فشرده می‌سازند.

 

 

معمولا گاز خروجی از کمپرسورها را از یک سیستم خنک‌کننده عبور می‌دهند تا دمای گاز دوباره به حدی مناسب برای تویوتا برسد انواع گوناگونی از کمپرسور وجود دارد که با این تکنولوژی برای صنعت خودرو طراحی شده‌اند.

کمپرسورها بعد از پمپ‌ هیدرولیک فرمان که امروزه در اکثر خودروها مانند کمری و کرولاو یاریس و لندکروز و ... وجود دارد و کمترین خودرویی بعو از سال 2000 است که این قابلیت هیدرولیک فرمان را نداشته باشد دومین قطعه بادی پر مصرف استهلاکی در صنایع خودرو است .

فشرده‌سازی و پخش کردن گاز برودتی آماده سازی شرایط ایده آل برای حفظ سطوح فشار دلخواه از طریق اضافه کردن یا خارج کردن گاز یا بخار از یک سیستم و نحوه کار کمپرسور گاز از عمده وظایف کپرسورهای  گازی است.

کمپرسورهای بعد از سال 2012 در مدل هایی همچون تویوتا کمری 2018 و ... بسیار پرتوان و با درجه کیفی a++ تولید میشوند و از لحاظ آلودگی صوتی نیز در حد بی صدا عمل میکنند ولی گاز کمپرسورهای تویوتا لندکروز با بقیه مدل های تویوتا متفاوت است علی الخصوص اگر به سفارش کشور های عربی تولید شده باشند و این قطعه تویوتا دارای دو پمپ گردنده است که با چرخش خود گاز را به داخل فضای تحتانی کشیده شده و با حرکش مارپیچی گاز فشرده می شود. به دلیل حرکت پیوسته و آرام این سانترفیوژمانندها این کمپرسورها مصرف انرژی کمتر و دسیبل صدای کمتر و همچنین استهلاک کمتری نسبت به کمپرسورهای تویوتا 2f دارند. همچنین حرکت پیوسته و طراحی قوی نسبت به کمپرسورهای تویوتا از دیگر ویژگی های این قطعات تویوتاست . موارد مصرف کمپرسورهای اسکرو در شرایطی است که کمپرسور است و ایجاد وقفه در عملکرد کمپرسور تبعات زیادی را به دنبال دارد.

 

تهیه شده در وبسایت یدک بین تنها موتور جستجوی لوازم یدکی و قطعات خودرو