یدکی کامیون های چینی هوو و دانگ فنگحرف و حدیث درباره لوازم یدکی و قطعات کامیون های دانگ فنگ و هوو بسیار است . اینکه چگونه این کامیون ها وارد کشور شدند و چه منفعتی در قیمت این ماشین سنگین ها وجود دارد که عده بسیاری دست در واردات لوازم بی کیفیت این کامیونها دارند هم جای تامل است .

  • اما پیش از هر چیز اطلاعاتی داشته باشیم درباره به روز درباره رخدادهای مربوط به این کمپانی بزرگ چینی : 

به گزارش یدک بین  بزرگترین شرکت لجستیک هم با قرارداد  در نظر دارد از تعداد روزافزون ترکیبات B-Duble در اسپانیا استفاده کند. این شرکت نشان می دهد افزایش شدید تقاضا برای حمل و نقل در کشور اروپای جنوبی.

XPO از ترکیبات جدید در شرق اسپانیا، بین بارسلونا و والنسیا استفاده خواهد کرد. طول ترکیبی 25.25 متر و GCW مجاز است 60 تن. در اروپا، این کامیون ها تنها در قسمت شمالی قاره، بیشتر به ویژه در اسکاندیناوی دیده می شود. همچنین ترکیب طولانی در جاده ها در هلند است.

نمایندگان خواستار استفاده گسترده از ترکیبات طولانی تر و سنگین تر در سراسر اروپا می شوند. تا به امروز، تنها مجاز به عبور از مرزها با کامیون های طولانی در شمال اروپا است.

موفقیت اولین سفر دریایی از راه دور از چین به اروپا مزایای هزینه، زمان و امنیت سیستم را نشان می دهد. این امر برای تقویت تجارت بین چین و اروپا، باز کردن یک نوار نقاله و مسیر جاده ای و ارائه فرصت های توسعه در سراسر است.
نخستین حمل و نقل کامیون کامیون از چین به اروپا 7000 کیلومتر در مرز خورگو آغاز شد، وارد قزاقستان شد و تنها 13 روز از طریق روسیه و بلاروس به لهستان سفر کرد - هزینه حمل و نقل و زمان تحویل درب منزل با رقابت با هر دو هوا و راه آهن .

اگرچه این کامیونها برای ایرانیان نام آشنا هستند ولی این نام آشنایی بیشتر در اخبار حوادث بد در بخش های مختلف خبری است .

این ابتکار حمل و نقل TIR یک تلاش مشترک بین IRU و شرکت های بزرگ تدارکات جهانی است، از جمله هوو  ، و شرکت دانگ فنگ  به عنوان اپراتور. این کامیون در تاریخ 13 نوامبر 2018، چین را ترک کرد و در 26 نوامبر بدون هیچ گونه اختلال یا گمرکی وارد لهستان شد.

دبیر کل سازمان ملل متحد، امmberto de Pretto می گوید این نقطه عطف خواهد بود مبادله بازی برای حمل و نقل مرزی در چین. "این اولین سفر تایلندی از راه دور از چین به اروپا، یک مدل برنده برنده برای کسب و کار، تجارت و دولت است."

وی ادامه داد: "این نشان می دهد که سیستم یدکی هوو howo از لحاظ هزینه و زمان نسبت به دانگ فنگ dongfeng روش های حمل و نقل در مسیرهای مشابه امن است و همچنین بسیار رقابتی است. این تجارت بین چین و اروپا را تقویت خواهد کرد که به چین و کشورهایی که در امتداد مسیر کمربند و جاده کمک می کنند، از مزایای اقتصادی و توسعه حمل و نقل جاده ای بین المللی برخوردار است. این نیز یک تماس تلفنی به حمل و نقل اروپایی است - که می تواند این فرصت را برای بهره برداری از عملیات دور سفر به دست بیاورد. "

بزرگترین شرکت چینی یعنی دانگ فنگ هم گفت: "ما پیش بینی زیادی برای حمل و نقل جاده ای از چین به اروپا را پیش بینی می کنیم - خلبان ثابت می کند که می تواند تا 50٪ هزینه در برابر درب به داخل و خارج از هوا و حداقل ده روز زمان تحویل در مقایسه با راه آهن. "

وی افزود: " بازار برای محصول جدید مشتاق است، ما مشتری های زیادی را برای شروع یک سرویس منظم انتظار داریم. در طول هفته های آینده ما آماده ایم تا عملیات منظم را در اسرع وقت در سال 2019 آماده کنیم.

یکی از مهمترین نقش ها در دفتر شعبه آلبلاس در استان یوریومچی بود. Jan Alblas، مدیر عامل شرکت Alblas ( هلند ) ، اعلام کرد که این رویداد تاریخی سال ها آماده است: "ما اولین شرکت حمل و نقل است که حمل و نقل TIR را از چین به اروپا انجام داد "

ما تنها شرکت حمل و نقل اروپایی در چین با مجوز حمل و نقل بین المللی می توانیم تمام حمل و نقل حمل و نقل را با تجهیزات حمل و نقل شخصی و رانندگان خود انجام دهیم. ما از نتایج آزمایش لذت می بریم و همچنان برای بهینه سازی بیشتر به منظور دستیابی به زمان مناسب حمل و نقل 10 روز از چین به اروپا می رویم .

در سپتامبر 2018، قزاقستان و چین از مرز عبور جدید در خرگوس برای افزایش حمل و نقل و تجارت در امتداد غرب غربی چین تا اروپای غربی، 8455 کیلومتری بزرگراه، بخشی از پروژه کمربند و جاده چین، را باز کردند. بانک جهانی پیش بینی می کند که راهرو بیش از دو برابر حجم حمل و نقل جاده بین چین و اروپا است. با این اولین حمل و نقل TIR، عملیات در امتداد این راهرو اکنون آماده ارائه مزایای اقتصادی و اجتماعی به کل منطقه است .

قطعات یدکی کامیونهای هوو و دانگ فنگ اگرچه کیفیت بالایی را ندارند ولی با رانندگی درست و عدم بارگیری بیش از حد ظرفیت در این کامیون ها میتوان تا حد زیادی جلوی آسیب رسیدن به این قطعات گیربکسی و موتور این ماشین ها را گرفت .