cvvt هیوندای آزرا از لیست قطعات فروشگاه راده رعیت Continuous variable valve timing


 
قطعات هیوندای :

 

 

 

 

  • برای مشاهده اطلاعات تماس برای خرید (( قطعات هیوندای )) (( فروشگاه زاده رعیت )) بر روی عکس زیر کلیک کنید :

 

 

 

 سی وی وی تی CVVT هیوندای چیست و چگونه خودرو را بهینه میکند ؟

عمل  تغییر زاویه بادامک را  نمی‌توان زاویه بازبودن سوپاپ دانست  و فقط دیر یا زود باز شدن سوپاپ هیوندای  تنفس را تغییر می‌دهد. در نتیجه اگر سوپاپ هوا زودتر  باز شود دیرهم بسته می‌شود. همچنین نمی‌تواند مرحله زمانی بازشدن سوپاپ را نیز تغییر دهد. با این وجود ساده‌ترین، و ارزانترین شکل سازوکار زمانبندی متغیر سوپاپ هیوندای  محسوب می‌شود. زیرا برخلاف سایر سازوکارها که برای هر سیلندر یک عملگر مستقل نیاز دارد، این سازوکار برای هر میل بادامک تنها به یک عملگر هیدرولیکی نیاز دارد.
بدون استفاده از فن‌آوری هیوندای آزرا در cvvt های جدید زمانبندی متغیر سوپاپها، مهندسین مجبورند زمانبندی میانه‌ای را برای موتور انتخاب کنند. برای مثال در یک آزرا ممکن است زاویه همپوشانی زیاد درنظر گرفته شود زیرا عموما آنرا با سرعت زیاد می‌رانند.

برعکس یک خودروی مسابقه‌ای نیازمند زاویه همپوشانی زیاد است زیرا باید در حداکثر سرعت، حداکثر قدرت را داشته باشد. یک عادی هیوندای معمولی از زاویه همپوشانی متوسط برخوردار است زیرا چه در سرعت کم و چه در سرعت زیاد باید کارکرد مناسبی داشته باشد و نمی‌توان در این خودروها یک ناحیه را قربانی ناحیه دیگر کرد درصورتیکه در خودروی مسابقه یا خودروی باری می‌توان ناحیه‌ای از عملکرد را که کمتر مورد توجه می‌باشد را قربانی ناحیه دیگر نمود. با استفاده از زمانبندی متغیر سوپاپ، قدرت و گشتاور می‌تواند در ناحیه وسیعی از سرعت بهینه شود. بدون آنکه اثر منفی برروی سایر پارامتر های دیده شود.

 

امروز اگرچه تکنولوژی بکار رفته در ماشین های داخلی سالها از دنیا عقبه اما از اون روز ها هم سالها فاصله گرفته !
امروز اگه به سمند LX موتور ملی دقت کنید در زیر راهنمای سمت راننده کنار اون واژه ی CVVT رو مشاهده میکنید که برای ایرانی ها شاید واژه ی آشنایی نباشد.
این تکنولوژی (Continuous variable valve timing) سالهای زیادی در دنیا استفاده شده و امروزه جز ساده ترین فناوری های صنعت خودروسازانی چون هیوندای محسوب میشود.